Taşıt Kredisi Hesaplama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Taşıt Kredisi Hesaplama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Taşıt almak isteyen, ancak yeterli nakit kaynağı bulunmayanlara bankalar ve finansman şirketlerinin taşıt kredisi hizmetleri bulunmaktadır. 

Siz de hayalinizdeki araba için kredi çekmeden önce taşıt kredisi hesaplama araçları sayesinde ihtiyacınız olan kredi tutarına ilişkin detaylı inceleme yapabilirsiniz.

Müşterilerin ihtiyaçlarına göre hem bankalar hem de finansman şirketleri tarafından özel kredi ürünleri sunulmaktadır. Bu taşıt kredisi olabileceği gibi ihtiyaç kredisi ya da konut kredisi de olabilmektedir.

Taşıt Kredisi Hesap Makinesi Nasıl Çalışır?

Kredi hesaplama aracı, kullanmak istediğiniz kredi tutarına ve seçtiğiniz vadeye göre size aylık ödeyeceğiniz taksit tutarını göstermektedir. Otomobil kredisi için bireysel, yani ücretli çalışan, kamu çalışanı, emekliler için hesaplama yapılabileceği gibi, serbest meslek sahipleri, vergi levhalı çalışanlar ve tüzel firmalar için de hesaplama yapılabilmektedir.

Taşıt Kredisi Kullanım Şartları Nelerdir?

Taşıt kredisi, sıfır ve ikinci el araçların satın alınması durumunda kullanılabilmektedir. 3 aydan 48 aya varan vadelerde araba kredisi kullanımı mümkündür. Finansman şirketinin anlaşmalı olduğu otomobil satıcılarını ziyaret ederek, hayalinizdeki araç için kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  Mevzuat gereği fiyatı 100,000 TL'ye kadar olan araçlar için araç fatura tutarının %70'ine kadar kredi başvurusu yapılabilmektedir. Taşıt fatura bedeli 100,000 TL üzerinde olan araçlar için ise fatura tutarı 100,000 TL'ye kadar olan kısım için %70, üzerindeki kalan tutar için ise %50'sine kredi kullanılabilmektedir. Kredi kullanımı için en az 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.

Siz de bir otomobil almak istiyor ve yeterli nakit paraya sahip değilseniz araç kredisi hesaplama sayesinde ne kadar taksit ödeyeceğinizi ve geri ödeme koşullarına dair bilgileri edinebilirsiniz. Bunun için ALJ Finans web sitesini ziyaret edebilir, hesaplama aracı ile bütçenize, ödeyebileceğiniz aylık taksite veya kullanmak istediğiniz kredi tutarına göre detaylı hesaplama yapabilirsiniz.

Bursa'da 2 bin 500 yıllık yer altı mezarını delik deşik ettiler Bursa'da 2 bin 500 yıllık yer altı mezarını delik deşik ettiler

Duayen isim yoğun bakıma alındı! Duayen isim yoğun bakıma alındı!

Eşi ve sevgilisiyle birlikte kadınları pişirip komşularına yedirdi Eşi ve sevgilisiyle birlikte kadınları pişirip komşularına yedirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Bursa'daki Çevik Kuvvet saldırısının failleri yakalandı Bursa'daki Çevik Kuvvet saldırısının failleri yakalandı

Kebap restoran zinciri iflas etti Kebap restoran zinciri iflas etti

Bursa'da hamam faciasının kurbanı son yolculuğuna uğurlandı Bursa'da hamam faciasının kurbanı son yolculuğuna uğurlandı

Bursa'da baba-kız muhtarlık için yarışıyor Bursa'da baba-kız muhtarlık için yarışıyor

Gergin anlar! AK Partili Fikri Işık, dışarı attırdı Gergin anlar! AK Partili Fikri Işık, dışarı attırdı

Bursa'da fabrikalar kapıya kilit vurabilir! (ÖZEL HABER) Bursa'da fabrikalar kapıya kilit vurabilir! (ÖZEL HABER)

Genelev çetesine operasyon! Yönetim kurulu başkanı tutuklandı Genelev çetesine operasyon! Yönetim kurulu başkanı tutuklandı

Bursa'da, İstanbul havası almak isterseniz işte adresiniz.. Bursa'da, İstanbul havası almak isterseniz işte adresiniz..

Mesut Demir; <br /> Erdoğan heyecanı haftaya bıraktı Mesut Demir;
Erdoğan heyecanı haftaya bıraktı

Aysın Komitgan; <br /> Yerel seçimlerde oy verme kriteri ne olmalı? Aysın Komitgan;
Yerel seçimlerde oy verme kriteri ne olmalı?

Murat Sağman; <br /> Büyüme mi enflasyon mu? Murat Sağman;
Büyüme mi enflasyon mu?