Taşıt Kredisi Hesaplama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Taşıt Kredisi Hesaplama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Taşıt almak isteyen, ancak yeterli nakit kaynağı bulunmayanlara bankalar ve finansman şirketlerinin taşıt kredisi hizmetleri bulunmaktadır. 

Siz de hayalinizdeki araba için kredi çekmeden önce taşıt kredisi hesaplama araçları sayesinde ihtiyacınız olan kredi tutarına ilişkin detaylı inceleme yapabilirsiniz.

Müşterilerin ihtiyaçlarına göre hem bankalar hem de finansman şirketleri tarafından özel kredi ürünleri sunulmaktadır. Bu taşıt kredisi olabileceği gibi ihtiyaç kredisi ya da konut kredisi de olabilmektedir.

Taşıt Kredisi Hesap Makinesi Nasıl Çalışır?

Kredi hesaplama aracı, kullanmak istediğiniz kredi tutarına ve seçtiğiniz vadeye göre size aylık ödeyeceğiniz taksit tutarını göstermektedir. Otomobil kredisi için bireysel, yani ücretli çalışan, kamu çalışanı, emekliler için hesaplama yapılabileceği gibi, serbest meslek sahipleri, vergi levhalı çalışanlar ve tüzel firmalar için de hesaplama yapılabilmektedir.

Taşıt Kredisi Kullanım Şartları Nelerdir?

Taşıt kredisi, sıfır ve ikinci el araçların satın alınması durumunda kullanılabilmektedir. 3 aydan 48 aya varan vadelerde araba kredisi kullanımı mümkündür. Finansman şirketinin anlaşmalı olduğu otomobil satıcılarını ziyaret ederek, hayalinizdeki araç için kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  Mevzuat gereği fiyatı 100,000 TL'ye kadar olan araçlar için araç fatura tutarının %70'ine kadar kredi başvurusu yapılabilmektedir. Taşıt fatura bedeli 100,000 TL üzerinde olan araçlar için ise fatura tutarı 100,000 TL'ye kadar olan kısım için %70, üzerindeki kalan tutar için ise %50'sine kredi kullanılabilmektedir. Kredi kullanımı için en az 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.

Siz de bir otomobil almak istiyor ve yeterli nakit paraya sahip değilseniz araç kredisi hesaplama sayesinde ne kadar taksit ödeyeceğinizi ve geri ödeme koşullarına dair bilgileri edinebilirsiniz. Bunun için ALJ Finans web sitesini ziyaret edebilir, hesaplama aracı ile bütçenize, ödeyebileceğiniz aylık taksite veya kullanmak istediğiniz kredi tutarına göre detaylı hesaplama yapabilirsiniz.

Düzce'de feci kaza 4 kişi yaralandı Düzce'de feci kaza 4 kişi yaralandı

Bursa'da huzur operasyonu: 34 gözaltı Bursa'da huzur operasyonu: 34 gözaltı

Define için 2 yıldır kazı yapan şahıslar suçüstü yakalandı Define için 2 yıldır kazı yapan şahıslar suçüstü yakalandı

Muğla'da 4.3 büyüklüğünde deprem Muğla'da 4.3 büyüklüğünde deprem

Sinop'ta evde yangın: 3 ölü Sinop'ta evde yangın: 3 ölü

AK Parti Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi Özel: ''Belgelerimiz sağlam'' AK Parti Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi Özel: "Belgelerimiz sağlam"

Başkan Aktaş'ın teşekkür buluşmasına binlerce Bursalı katıldı Başkan Aktaş'ın teşekkür buluşmasına binlerce Bursalı katıldı

Bakan Çavuşoğlu: İran yerine petrolü herhangi bir ülkeden alın teklifi haddini aşmaktır Bakan Çavuşoğlu: İran yerine petrolü herhangi bir ülkeden alın teklifi haddini aşmaktır

YSK İstanbul itirazlarını yarın görüşmeye devam edecek YSK İstanbul itirazlarını yarın görüşmeye devam edecek

Baş dönmesi ve nefes darlığı şikayetiyle gitti, kalbinden tümör çıktı Baş dönmesi ve nefes darlığı şikayetiyle gitti, kalbinden tümör çıktı

Bursa'da Nilüfer, İnegöl ve Gürsu ilçelerinde su kesintisi Bursa'da Nilüfer, İnegöl ve Gürsu ilçelerinde su kesintisi

Devlet Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyla ilgili yeni açıklama Devlet Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyla ilgili yeni açıklama

60 yıldır aradığı kardeşlerini Esra Erol buldu 60 yıldır aradığı kardeşlerini Esra Erol buldu

Bursa'da korku dolu anlar! Karı kocayı silahla böyle vurdu Bursa'da korku dolu anlar! Karı kocayı silahla böyle vurdu

Meteoroloji'den kar uyarısı Meteoroloji'den kar uyarısı

Seçim bitti, Bursa'da bayraklar müdüre kaldı Seçim bitti, Bursa'da bayraklar müdüre kaldı