Taşıt Kredisi Hesaplama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Taşıt Kredisi Hesaplama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Taşıt almak isteyen, ancak yeterli nakit kaynağı bulunmayanlara bankalar ve finansman şirketlerinin taşıt kredisi hizmetleri bulunmaktadır. 

Siz de hayalinizdeki araba için kredi çekmeden önce taşıt kredisi hesaplama araçları sayesinde ihtiyacınız olan kredi tutarına ilişkin detaylı inceleme yapabilirsiniz.

Müşterilerin ihtiyaçlarına göre hem bankalar hem de finansman şirketleri tarafından özel kredi ürünleri sunulmaktadır. Bu taşıt kredisi olabileceği gibi ihtiyaç kredisi ya da konut kredisi de olabilmektedir.

Taşıt Kredisi Hesap Makinesi Nasıl Çalışır?

Kredi hesaplama aracı, kullanmak istediğiniz kredi tutarına ve seçtiğiniz vadeye göre size aylık ödeyeceğiniz taksit tutarını göstermektedir. Otomobil kredisi için bireysel, yani ücretli çalışan, kamu çalışanı, emekliler için hesaplama yapılabileceği gibi, serbest meslek sahipleri, vergi levhalı çalışanlar ve tüzel firmalar için de hesaplama yapılabilmektedir.

Taşıt Kredisi Kullanım Şartları Nelerdir?

Taşıt kredisi, sıfır ve ikinci el araçların satın alınması durumunda kullanılabilmektedir. 3 aydan 48 aya varan vadelerde araba kredisi kullanımı mümkündür. Finansman şirketinin anlaşmalı olduğu otomobil satıcılarını ziyaret ederek, hayalinizdeki araç için kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  Mevzuat gereği fiyatı 100,000 TL'ye kadar olan araçlar için araç fatura tutarının %70'ine kadar kredi başvurusu yapılabilmektedir. Taşıt fatura bedeli 100,000 TL üzerinde olan araçlar için ise fatura tutarı 100,000 TL'ye kadar olan kısım için %70, üzerindeki kalan tutar için ise %50'sine kredi kullanılabilmektedir. Kredi kullanımı için en az 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.

Siz de bir otomobil almak istiyor ve yeterli nakit paraya sahip değilseniz araç kredisi hesaplama sayesinde ne kadar taksit ödeyeceğinizi ve geri ödeme koşullarına dair bilgileri edinebilirsiniz. Bunun için ALJ Finans web sitesini ziyaret edebilir, hesaplama aracı ile bütçenize, ödeyebileceğiniz aylık taksite veya kullanmak istediğiniz kredi tutarına göre detaylı hesaplama yapabilirsiniz.

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey: Görükle'deki bina bir an önce yıkılmalı Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey: Görükle'deki bina bir an önce yıkılmalı

'Kesik baş cinayeti' sanığı hakim karşısına çıktı 'Kesik baş cinayeti' sanığı hakim karşısına çıktı

'28 kuruştan fazla indirim pompaya yansıyacak' '28 kuruştan fazla indirim pompaya yansıyacak'

Bursa'da kazada can veren kadın son yolculuğuna uğurlandı Bursa'da kazada can veren kadın son yolculuğuna uğurlandı

Bursa'da şoförünün babasından 'Ponzi Arzu'ya, dolandırıcılık suçlaması Bursa'da şoförünün babasından 'Ponzi Arzu'ya, dolandırıcılık suçlaması

Antalya Valisi'nden mesai saatinde kahvaltı yasağı Antalya Valisi'nden mesai saatinde kahvaltı yasağı

Çocuklarına cinsel istismarda bulunan baba ve anneye büyük ceza! Çocuklarına cinsel istismarda bulunan baba ve anneye büyük ceza!

''Senin havan kime'' deyip bu hale getirdi "Senin havan kime" deyip bu hale getirdi

Benzin dolu bidonla kendisini araca kilitledi! Benzin dolu bidonla kendisini araca kilitledi!

Ölen hastanın yakınları olay çıkardı Ölen hastanın yakınları olay çıkardı

Moldova'ya kimlikle seyahat dönemi başlıyor Moldova'ya kimlikle seyahat dönemi başlıyor

Sakallı ve takkeli bakkaldan iğrenç taciz! Sakallı ve takkeli bakkaldan iğrenç taciz!

Ankara'ya kadar uzanan çöl tozları tehlikeli boyutlara ulaştı Ankara'ya kadar uzanan çöl tozları tehlikeli boyutlara ulaştı

Boşandığı eşinin şikayeti eski futbolcuyu yaktı! Boşandığı eşinin şikayeti eski futbolcuyu yaktı!

Dünyanın en zengin adamı Jeff Bezos hayalini açıkladı Dünyanın en zengin adamı Jeff Bezos hayalini açıkladı

Bursa'da 300 yıllık Osmanlı pipoları bulundu Bursa'da 300 yıllık Osmanlı pipoları bulundu