Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman Özbekistan'da

Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman Özbekistan'da

Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman iki gün boyunca resmi temaslarda bulunmak için Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev'in davetlisi olarak Taşkent'e geldi.

İmamali Rahman, Taşkent Havaalanında Şavkat Mirziyoyev tarafından karşılandı.

Özbekistan Cumhurbaşkanlığı Köşkü Köksaray'da gerçekleştirilen karşılama töreni sonrası iki Cumhurbaşkanı karşılıklı ve heyetler arası görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmelerde Özbekistan ve Tacikistan arasındaki ticaret hacminin, iki ülkenin dostluğuna ve kardeşliğine uygun durumda olmadığı belirtilerek, ticaret hacminin kısa sürede en az 1 milyar dolara çıkarılması gerektiği vurgulandı. Su paylaşımı konusunda Özbekistan ve Tacikistan arasında hiçbir sorun kalmadığının ve olmayacağının altı çizildi. 
İlk görüşmenin ardından iki lider, ülkeler arasında Stratejik Ortaklık Anlaşması imzaladı. 

Özbekistan ve Tacikistan arasında çeşitli alanlarda hükümetler arası, bakanlıklar arası ve kurumlar arası 26 anlaşma, Özbekistan'ın Surhanderya ve Semerkant vilayetleri ile Tacikistan'ın Hatlon ve Suğd vilayetleri arasında işbirliği protokolleri imzalandı. 
Tacikistan Cumhurbaşkanı ziyareti kapsamında düzenlenen Özbekistan-Tacikistan İş Forumunda iki ülke arasında 103 milyon dolarlık iş anlaşması ile sonuçlandı. 

Serkan Yetişmişoğlu; <br /> Kurtuluş için en güzel örnek! Serkan Yetişmişoğlu;
Kurtuluş için en güzel örnek!

Bursa'da yangına uykuda yakalandılar, komşuları kurtardı Bursa'da yangına uykuda yakalandılar, komşuları kurtardı

Kritik nokta erkeklerde 94, kadınlarda 88 santim (ÖZEL HABER) Kritik nokta erkeklerde 94, kadınlarda 88 santim (ÖZEL HABER)

YÖK'ten 'Suriyeli öğrenci' açıklaması YÖK'ten 'Suriyeli öğrenci' açıklaması

Mesut Demir; <br /> Seçim yarışı kızıştı! Vatandaş proje bekliyor... Mesut Demir;
Seçim yarışı kızıştı! Vatandaş proje bekliyor...

Bursa'da hayalleri uğruna mesleğinden vazgeçerek, kuklabaz oldu Bursa'da hayalleri uğruna mesleğinden vazgeçerek, kuklabaz oldu

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (18 Şubat 2019 Pazartesi) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (18 Şubat 2019 Pazartesi)

Satış bedelini düşük gösterenler tek tek çağrıldı! Satış bedelini düşük gösterenler tek tek çağrıldı!

Kadın polise taciz! ''Güzelim rakının yanında güzel gidersin'' Kadın polise taciz! "Güzelim rakının yanında güzel gidersin"

Sevgilisini tokatlayan avukatın 3 yıl hapsi istendi Sevgilisini tokatlayan avukatın 3 yıl hapsi istendi

Emekliye müjde! Bugün hesaplara yatıyor Emekliye müjde! Bugün hesaplara yatıyor

'Camide siyaset yaptı' denen AK Partili Şahin: Organizasyonu ben düzenlemedim 'Camide siyaset yaptı' denen AK Partili Şahin: Organizasyonu ben düzenlemedim

Alevler kısa sürede yayıldı! Alevler kısa sürede yayıldı!

Kanser tedavisinde yeni yöntem Kanser tedavisinde yeni yöntem