Tabiat parkını çöplerden arındırdılar

Tabiat parkını çöplerden arındırdılar

Çankırı'da Doğaya Saygı Çevreye Arkadaş Derneği (DOSTÇA), UltAslan Çankırı Temsilciliği ve Çankırı Belediyesi tarafından Kenbağ Tabiat Parkı çöplerden temizlendi.

UltrAslan Çankırı Temsilciliği tarafından başlatılan proje kapsamında Çankırı Belediyesi ve DOSTÇA'nın katkılarıyla Kenbağ Tabiat Parkı temizlendi.

Kalabalık bir ekibin katıldığı etkinlikte çevreye atılan sigara izmaritleri, alkol şişeleri ve diğer çöpler toplandı. DOSTÇA Genç Gönüllüler Danışmanı Oğuzhan Yarahmet, "Bizim amacımız burada UltrAslanların Çankırı'dan başlayarak Türkiye çapında başlattığı Çankırı Kent Ormanı temizleme projesinde bizde Çankırı'nın bir çevre derneği olarak onlara yardıma geldik buraya. Daha önceden 2-3 ay önceden biz de temizlemiştik. Gördüğünüz gibi hala pis ve bu çöp atma olayının önüne geçemiyoruz. Ama üzerimize düştüğü kadarıyla biz bu gönüllülük esasıyla yapmamız gereken her türlü şeyi çevremiz için, halkımız için yapmaya hazırız. O yüzden de buradayız" dedi. 

Çankırı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Mühendisi Zülal Hoşafçıoğlu, "Bugün burada UltrAslanlar ve DOSTÇA bize böyle bir taleple geldi, biz de çok sevindik. Verebileceğimiz desteklerin tamamını verdik. Böyle projelerin artmasını ve sosyal çevre bilincinin artmasını istiyoruz. Destekleri beliyoruz. Biz her zaman Çankırı Belediyesi olarak yardıma açığız. Şehir hepimizin çevre hepimizin sorumluluk hepimizin biz üzerimize düşen görevleri yapıyoruz insanlarında daha duyarlı olmasını istiyoruz. Bu gibi projelerinde artmasını bekliyoruz" diye konuştu. 

Ultraslan Çankırı Temsilcisi Sedat Uludoğan ise, "Doğa temizliği çalışmasını başlattık. Bunu Türkiye UltrAslan olarak ilk biz başlattık. Ve bunu Türkiye geneli olarak bugün aynı saatte aynı günde hep beraber yapmaya başladık. Biz doğaya sahip çıkarsak doğa da bize sahip çıkar diye düşündük. Böyle bir çalışma başlattık. Bundan sonra da düzenli olarak yapacağız. Emeği geçen herkese, Çankırı Belediyesine ve DOSTÇA Çankırı Derneğine teşekkür ederiz" şeklinde konuştu. 
 

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Şubat 2019 Çarşamba) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Şubat 2019 Çarşamba)

Bursa'da insanların fotoğraflarından karikatür bebekler yapıyor  Bursa'da insanların fotoğraflarından karikatür bebekler yapıyor

Bursa'da villa cinayeti sanıklarına verilen müebbet, 'iyi hal' indirimiyle 25 yıla düşürüldü Bursa'da villa cinayeti sanıklarına verilen müebbet, 'iyi hal' indirimiyle 25 yıla düşürüldü

Tıp dünyasının acı kaybı! Prof. Dr. Mehmet Haluk Kiper yaşamını yitirdi Tıp dünyasının acı kaybı! Prof. Dr. Mehmet Haluk Kiper yaşamını yitirdi

Bursa'da 3.2 büyüklüğünde deprem! Bursa'da 3.2 büyüklüğünde deprem!

Palu ailesi iddianamesinde önemli detaylar Palu ailesi iddianamesinde önemli detaylar

''1 günde evsiz kaldık'' "1 günde evsiz kaldık"

Her şey işe gitmeyince ortaya çıktı! Eve gelen yakınları... Her şey işe gitmeyince ortaya çıktı! Eve gelen yakınları...

Gece kulübü çıkışı ortalık karıştı! Gece kulübü çıkışı ortalık karıştı!

Ortalık bir anda karıştı! ''Hepiniz çocuğa çöküyorsunuz'' Ortalık bir anda karıştı! "Hepiniz çocuğa çöküyorsunuz"

30 kadının görüntüleri çıktı... Bin 150 kadına satmış 30 kadının görüntüleri çıktı... Bin 150 kadına satmış

Görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü... Sis kazalara neden oldu Görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü... Sis kazalara neden oldu

Sayı artıyor! Toplam 11 cansız beden bulundu Sayı artıyor! Toplam 11 cansız beden bulundu

'Gökküre' ele geçirildi! Fiyatı ise... 'Gökküre' ele geçirildi! Fiyatı ise...

Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar