Suudi Arabistan'a zaman verilmesini istedi

Suudi Arabistan'a zaman verilmesini istedi

Milyarder iş adamı Suudi Prens Velid bin Talal, Suudi Arabistan'a Cemal Kaşıkçı olayını çözmesi için zaman verilmesi gerektiğini söyledi.

Suudi Prens Velid bin Talal Amerikan Fox News kanalında yayınlanan "Sunday Morning Futures" adlı programa dün konuk olarak katıldı. Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine dair açıklamalarda bulunan Prens Talal, olayı çözmesi için Suudi Arabistan'a zaman verilmesi gerektiğini söyledi. Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi emrinin Prens Salman'ın verdiği iddialarının doğru olmadığını öne süren Prens Talal, Başkonsolosluğa gelenlerin Cemal Kaşıkçı'yı ülkeye dönmeye ikna etmek istediklerini düşündüğünü söyledi. Kaşıkçı'nın sadece arkadaşı olmadığını, kendi finanse ettiği Al-Arab kanalında çalıştığını söyleyen Prens Talal, Kaşıkçı'nın ailesine tekrar başsağlığı diledi. Kaşıkçı'nın büyük bir devrimci olduğunu söyleyen Prens, İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda meydana gelen olayın korkunç ve trajik olduğunu, Suudi Arabistan'ın bu olayı çözeceğini ama süreye ihtiyacı olduğunu ifade etti. Talal, "Suudi Arabistan bu olayı çözecek ama olay hakkındaki soruşturmayı bitirene kadar bize zaman verin, sonrasında Suudi Arabistan Hükümeti açıklama yapacak" dedi. 

"DEĞİŞİKLİKLER DEVRİM NİTELİĞİNDE" 
Suudi Arabistan'da geçtiğimiz sene yolsuzluk soruşturması kapsamında gözaltına alınan 11 prensten biri olan Suudi Prens Velid bin Talal gözaltıların yıl dönümüne denk gelen günde yaptığı açıklamada, ülkesinde yolsuzluk olduğunu ve insanların haklı olarak gözaltına alındığını, bunun gerekli olduğunu söyledi. Yapılanın yanlış anlaşılma olduğunu, affedildiğini ve unutulduğunu söyleyen Prens Talal, Suudi Arabistan'la iyi ilişkiler içinde olduklarını belirtti. 

Prens Salman'ın Suudi Arabistan'da çok yönlü değişiklikler yaptığını söyleyen Prens Talal, değişikliklerin devrim niteliğinde olduğunu ve bunların gerçek olduğunu belirtti. 

Suudi Arabistan'da geçtiğimiz sene başlatılan yolsuzluk soruşturması kapsamında Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman'ın 4 Kasım 2017'de imzaladığı kararname ile 11 prens ve onlarca bakanın bulunduğu 200 kişi gözaltına alınmıştı. Riyad'da bir otelde alıkonulan prens ve bakanlar 31 Ocak 2018'de ise serbest bırakılmıştı. 

Bursa Gökdere'de özel halk otobüsü çok sayıda araca çarptı! Bursa Gökdere'de özel halk otobüsü çok sayıda araca çarptı!

Bursa İnegöl'de yangın Bursa İnegöl'de yangın

Bursa'da liseliler okul çıkışında kaza yaptı: 2 yaralı Bursa'da liseliler okul çıkışında kaza yaptı: 2 yaralı

25 yıllık cinayetin sırrı çözüldü 25 yıllık cinayetin sırrı çözüldü

3 aylık bebek küle dönen ambulansta can verdi 3 aylık bebek küle dönen ambulansta can verdi

Bursa'da anne ve oğlu ölümden döndü Bursa'da anne ve oğlu ölümden döndü

Bursaspor Başkanı Ali Ay'a soruşturma Bursaspor Başkanı Ali Ay'a soruşturma

Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi oluyor Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi oluyor

Limak Enerji çalışanları Bursa'da iftarda buluştu Limak Enerji çalışanları Bursa'da iftarda buluştu

Bursa Kükürtlü Caddesi sil baştan Bursa Kükürtlü Caddesi sil baştan

Ünlü marka Tiffany&Tomato icradan satışa çıkıyor Ünlü marka Tiffany&Tomato icradan satışa çıkıyor

Ünlü sunucu Oğuz Haksever'den canlı yayın kazası: ''Neresi yaslı be! Canına okumuşsun...'' Ünlü sunucu Oğuz Haksever'den canlı yayın kazası: "Neresi yaslı be! Canına okumuşsun..."

Bursa'da iş yeri sahibini tabancayla vurdu Bursa'da iş yeri sahibini tabancayla vurdu

Bursa'da Özel Anadolu Hastanesi'nin acı kaybı Bursa'da Özel Anadolu Hastanesi'nin acı kaybı

Bursa'da vakumlanmış uyuşturucu ele geçirildi Bursa'da vakumlanmış uyuşturucu ele geçirildi