Suudi Arabistan'a zaman verilmesini istedi

Suudi Arabistan'a zaman verilmesini istedi

Milyarder iş adamı Suudi Prens Velid bin Talal, Suudi Arabistan'a Cemal Kaşıkçı olayını çözmesi için zaman verilmesi gerektiğini söyledi.

Suudi Prens Velid bin Talal Amerikan Fox News kanalında yayınlanan "Sunday Morning Futures" adlı programa dün konuk olarak katıldı. Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine dair açıklamalarda bulunan Prens Talal, olayı çözmesi için Suudi Arabistan'a zaman verilmesi gerektiğini söyledi. Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi emrinin Prens Salman'ın verdiği iddialarının doğru olmadığını öne süren Prens Talal, Başkonsolosluğa gelenlerin Cemal Kaşıkçı'yı ülkeye dönmeye ikna etmek istediklerini düşündüğünü söyledi. Kaşıkçı'nın sadece arkadaşı olmadığını, kendi finanse ettiği Al-Arab kanalında çalıştığını söyleyen Prens Talal, Kaşıkçı'nın ailesine tekrar başsağlığı diledi. Kaşıkçı'nın büyük bir devrimci olduğunu söyleyen Prens, İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda meydana gelen olayın korkunç ve trajik olduğunu, Suudi Arabistan'ın bu olayı çözeceğini ama süreye ihtiyacı olduğunu ifade etti. Talal, "Suudi Arabistan bu olayı çözecek ama olay hakkındaki soruşturmayı bitirene kadar bize zaman verin, sonrasında Suudi Arabistan Hükümeti açıklama yapacak" dedi. 

"DEĞİŞİKLİKLER DEVRİM NİTELİĞİNDE" 
Suudi Arabistan'da geçtiğimiz sene yolsuzluk soruşturması kapsamında gözaltına alınan 11 prensten biri olan Suudi Prens Velid bin Talal gözaltıların yıl dönümüne denk gelen günde yaptığı açıklamada, ülkesinde yolsuzluk olduğunu ve insanların haklı olarak gözaltına alındığını, bunun gerekli olduğunu söyledi. Yapılanın yanlış anlaşılma olduğunu, affedildiğini ve unutulduğunu söyleyen Prens Talal, Suudi Arabistan'la iyi ilişkiler içinde olduklarını belirtti. 

Prens Salman'ın Suudi Arabistan'da çok yönlü değişiklikler yaptığını söyleyen Prens Talal, değişikliklerin devrim niteliğinde olduğunu ve bunların gerçek olduğunu belirtti. 

Suudi Arabistan'da geçtiğimiz sene başlatılan yolsuzluk soruşturması kapsamında Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman'ın 4 Kasım 2017'de imzaladığı kararname ile 11 prens ve onlarca bakanın bulunduğu 200 kişi gözaltına alınmıştı. Riyad'da bir otelde alıkonulan prens ve bakanlar 31 Ocak 2018'de ise serbest bırakılmıştı. 

Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 7 santimetre Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 7 santimetre

Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam

500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi 500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi

Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü

Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti

Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak? Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak?

Bursa'da ahşap ev alevlere teslim! Bursa'da ahşap ev alevlere teslim!

Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk

Cesedi çamaşır makinesinin içine koymuşlardı... Korkunç ifadeler! Cesedi çamaşır makinesinin içine koymuşlardı... Korkunç ifadeler!

Mesut Demir; <br /> Emirsultan siyasi arenaya döndü Mesut Demir;
Emirsultan siyasi arenaya döndü

Milli Piyangonun yılbaşı büyük ikramiyesi 70 milyon TL Milli Piyangonun yılbaşı büyük ikramiyesi 70 milyon TL

Bursa'da sobayı yakarken halıya düşen ateş evi küle çevirdi Bursa'da sobayı yakarken halıya düşen ateş evi küle çevirdi

Bursa'da her geçen gün dünyası daha da kararan çocuğun yardım çığlığı Bursa'da her geçen gün dünyası daha da kararan çocuğun yardım çığlığı

Aysın Komitgan; <br /> Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur? Aysın Komitgan;
Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur?

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Kasım 2018 Perşembe) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Kasım 2018 Perşembe)