Suriyeli esnaftan döviz bozdurma kampanyasına destek

Suriyeli esnaftan döviz bozdurma kampanyasına destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın döviz bozdurma çağrısına kayıtsız kalmayan İzmir'deki Suriyeli esnaf, dükkanlarında döviz bozdurmaya yönelik kampanyalar başlattı.

Döviz kurlarında aşırı hareketlenme sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı 'Dövizlerinizi bozdurun' çağrısı ülke genelinde ses getirmeye devam ediyor. Türkiye'nin kucak açtığı Suriyeli esnaftan da Erdoğan'ın çağrısına destek geldi. Dükkanlarına gelip, dolar bozdurduğuna dair makbuz getiren müşterilerine kampanyalar başlatan Suriyeli esnaflar, 100 dolar bozdurduğuna dair makbuzla gelen müşterilerine kahve ve sandviç ikam ediyor. 

İzmir'de kahve dükkanı sahibi olan Suriyeli Ebu Abdo Halebi, "Türkiye bizi barındırdı, çocuklarımızı okula gönderdi ve ben de bir Müslüman olarak böyle bir uygulama başlattım. Türk halkı bize çok iyi davrandı buna bir karşılık olarak böyle bir şey yaptık. Olumlu tepkiler var, makbuzunu getirip kahvesini içen birçok insan oldu" diye konuştu. 

"BU ÜLKENİN İNSANLARINA MİNNETTARIZ" 
Döviz bozdurma kampanyasına kayıtsız kalmayan Suriyeli lokanta işletmecisi Mustafa Alhamvi ise ellerinden geldiğince bu kampanyaya destek olmak istediklerini belirtti. Alhamvi, "Türkiye'nin bize yaptığı iyilikleri Arap ülkeleri yapmadı, bize savaş döneminde kucak açıp ailemizi barındırdı. Bu ülkeye, bu ülkenin insanlarına minnettarız. Burada Türkiye sayesinde yeni bir hayata başladık. Biz de bu yapılan yardımlara minnettarız, elimizden geldiğince bir yardımımız olsun istedik ve bu kampanayı başlattık. Türk halkı, komşularımız bu yaptığımız kampanyayı onaylıyor ve bize destek veriyor. Kampanyaya katılım yoğun, daha sabah saatlerinde 2 kişi makbuzlarını göstererek burada yemeklerini yedi" dedi. 

BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması! BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları'' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları"

Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı

Çalıştığı inşaatta intihar etti Çalıştığı inşaatta intihar etti

Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak

Kadın sürücü dehşet saçtı! Kadın sürücü dehşet saçtı!

Akıl almaz kaza: 1 yaralı Akıl almaz kaza: 1 yaralı

Kurum: Plastik poşet kullanımı yüzde 70 azaldı Kurum: Plastik poşet kullanımı yüzde 70 azaldı

Bursa Valiliği'nden kuvvetli fırtına uyarısı! Bursa Valiliği'nden kuvvetli fırtına uyarısı!

Bursa'da balıkçı kendini bıçakladı Bursa'da balıkçı kendini bıçakladı

Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı  Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı