Süper Lig'e yabancı damgası!

Süper Lig'e yabancı damgası!

17 Haziran'da açılan ve 8 Eylül 2017'ye kadar sürecek olan 1. Transfer ve Tescil Dönemi'ne şu ana kadar yabancılar damga vurdu. G.Saray'ın %100 ile başı çektiği 4 büyüklerde transferlerin % 80'ini yabancılar oluştururken diğer 14 kulübün yüzdesi bugün itibariyle %59. Tüm ligi ele aldığımızda 17 Haziran'dan bugüne Süper Lig'de yabancı transfer oranı %62.

Bu sene Süper Lig'de adeta bir yabancı rüzgarı esiyor. Yaptığı ses getiren transferle manşetleri süsleyen Galatasaray'ın gerçekleştirdiği 6 transferin (Belhanda, Maicon, Mariano, Gomis, N'Diaye, Fernando) tamamı yabancılardan oluşurken Pepe, Negredo ve Lens'i transfer eden Beşiktaş'ta tek yerli imza Orkan'dan geldi. Geçtiğimiz yılın devre arasında gündemi oluşturan Mehmet Ekici dışında yerli transferi olmayan Fenerbahçe'nin yabancı imzaları Valbuena, Dirar, Kameni, Isla ve Soldado oldu. Trabzonspor'da ise şimdilik bu oran eşit duruyor zira Kamil Çörekçi ve Burak Yılmaz yerli transferler olurken yabancı transferin sayısı da Kucka ve Bondonga ile yerliler ile aynı durumda.

Kalan 14 takımın yabancı transfer yüzdesinin %59 olduğu Süper Lig'de Kasımpaşaspor imza attırdığı yedi oyuncuda da yabancılardan yana tercih hakkını kullarak Galatasaray ile aynı oranı yakaladı. Serdar Gürler, Ali Özgün ve Özer Hurmacı transferlerinin yanına tek yabancı olarak Maxsö'yü kontrat altına alan Osmanlıspor %75 ile en fazla Türk transfer oranına ulaşırken Göztepe ve Kayserispor 9'ar yabancı oyuncu ile Süper Lig'de en fazla yabancı oyuncu transfer eden ekipler durumundalar.

Güneş tutulması izlenmeye başlandı Güneş tutulması izlenmeye başlandı

Beykoz'da feci kaza: 2 ölü, 1 ağır yaralı Beykoz'da feci kaza: 2 ölü, 1 ağır yaralı

Türkiye'in konuştuğu saldırganlar yakalandı Türkiye'in konuştuğu saldırganlar yakalandı

Van'da bombalı araç içindeki teröristlerle birlikte imha edildi Van'da bombalı araç içindeki teröristlerle birlikte imha edildi

Bursa İnegöl'de kolunu iş makinesine kaptırdı Bursa İnegöl'de kolunu iş makinesine kaptırdı

Bursa Valisi Küçük'ten şehit ailesine ziyaret Bursa Valisi Küçük'ten şehit ailesine ziyaret

Bodrum'da atık depolama alanında yine yangın çıktı Bodrum'da atık depolama alanında yine yangın çıktı

'Milletvekillerine 20 bin lira ikramiye' iddiasına Meclis'ten yanıt geldi 'Milletvekillerine 20 bin lira ikramiye' iddiasına Meclis'ten yanıt geldi

Bursa'da motosikletle beton direğe çarptı Bursa'da motosikletle beton direğe çarptı

ÖSYM Başkanı istifa etti! ÖSYM Başkanı istifa etti!

Korkunç kaza! Sırtından girdi başından çıktı Korkunç kaza! Sırtından girdi başından çıktı

Motorine indirim geldi Motorine indirim geldi

Bursa'da grevdeki işçilere KESK'ten destek ziyareti Bursa'da grevdeki işçilere KESK'ten destek ziyareti

Bursa'da hediye paketiyle uyuşturucu göndermişlerdi tutuklandılar! Bursa'da hediye paketiyle uyuşturucu göndermişlerdi tutuklandılar!

Yol kavgasında otobüs şoförünü vurdular! Yol kavgasında otobüs şoförünü vurdular!

Markafoni yarın tekrar faaliyete başlıyor Markafoni yarın tekrar faaliyete başlıyor

Bursa'da ikiz çeklerle yarım milyon dolandırdılar Bursa'da ikiz çeklerle yarım milyon dolandırdılar