Süleyman Atlı altın madalya kazandı

Süleyman Atlı altın madalya kazandı

Romanya'daki Avrupa Güreş Şampiyonası'nda, erkekler serbest stil 57 kiloda Süleyman Atlı'nın elde ettiği altın madalya, hafif sıklette 15 yıl sonra mutluluk kaynağı oldu.

Türkiye, bu kategoride en son madalyasını 2004 yılında Ankara'daki Serbest Güreş Avrupa Şampiyonası'nda elde etti.

Erkekler serbest stil 60 kiloda, 23 Nisan 2004'te mindere çıkan Tevfik Odabaşı, Avrupa şampiyonluğuna uzanma başarısı gösterdi.

İsveç'in Haparanda kentinde 8 Nisan 2004 yılındaki Grekoromen Güreş Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden erkekler 55 kiloda Bayram Özdemir de altın madalya kazandı.

Dünya Şampiyonası'nda 20 yıl geçti

Türkiye, Dünya Güreş Şampiyonası'nda da 20 yıl önce bu kategoride altın madalya elde etti.

Ankara'da, 7 Ekim 1999'da gerçekleştirilen şampiyonada erkekler serbest stil 58 kiloda Harun Doğan, dünya şampiyonluğunu Türkiye'ye getirdi.

Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen organizasyonda erkekler serbest stil 57 kilo finaline çıkan Süleyman Atlı, Rus Müslim Sadulaev ile karşılaştı. Finalde rakibini 8-3 mağlup eden milli güreşçi, 15 yıl aradan sonra hafif sıklette altın madalya kazandı.

Tevfik Odabaşı'ndan sitem

Eski milli güreşçi Tevfik Odabaşı, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin uzun zaman hafif sıklette şampiyon çıkaramamasına sitem etti.

En son Avrupa Şampiyonası'nda takım olarak büyük bir başarı elde ettiklerine dikkati çeken Odabaşı, "15 yıl süreyle bu kategoride şampiyon olmamamız güreş camiası adına büyük bir eksiklikti. Biz güreşin lokomotif ülkesiyiz." diye konuştu.

Hafif sıklette 15 yıl sonra altın madalya kazanan Süleyman Atlı'nın antrenörlüğünü yaptığını belirten eski milli güreşçi, şunları kaydetti:

"Süleyman Atlı olimpiyatların en büyük adaylarından birisi. Ben Süleyman'ın teknik direktörüydüm. Avrupa ve dünya şampiyonalarında da hocalığını yaptım. Kendisi olimpiyatlar yolunda emin adımlarla ilerliyor. Görünüyor ki olimpiyatlarda şampiyon olmayı kafasına koymuş. Zaten kendisi olimpiyat için kilosunda 'ben adayım' dedi."

Bursa'da gaybubet evinde yakalanan 14 şüpheliden 10'u tutuklandı Bursa'da gaybubet evinde yakalanan 14 şüpheliden 10'u tutuklandı

Bursa'da faciadan dönüldü Bursa'da faciadan dönüldü

Bursa'da camiden sadaka kutusunu çalan hırsızlar yakalandı Bursa'da camiden sadaka kutusunu çalan hırsızlar yakalandı

Bursa Otosansit Sanayi Sitesi'ndeki patlama anı kamerada! Bursa Otosansit Sanayi Sitesi'ndeki patlama anı kamerada!

Bursa'da iş yerinde patlama! Bursa'da iş yerinde patlama!

Bursa'da yazlıktan 2 gün sonra dönünce eşinin cesediyle karşılaştı Bursa'da yazlıktan 2 gün sonra dönünce eşinin cesediyle karşılaştı

Bursa'da Fatma ninenin son arzusu yerine geldi Bursa'da Fatma ninenin son arzusu yerine geldi

Bursa'da uyuşturucu operasyonu: 3 kişiye gözaltı Bursa'da uyuşturucu operasyonu: 3 kişiye gözaltı

İstanbul Havalimanı'ndaki o yolcu için flaş karar: Bir daha uçak bileti satın alamayacak İstanbul Havalimanı'ndaki o yolcu için flaş karar: Bir daha uçak bileti satın alamayacak

Ankara'da uzman çavuş kaza sonucu şehit düştü Ankara'da uzman çavuş kaza sonucu şehit düştü

Bursa'nın 7 yıldızlı muhtarı Bursa'nın 7 yıldızlı muhtarı

Türkiye'yi ayağa kaldıran olayda flaş gelişme Türkiye'yi ayağa kaldıran olayda flaş gelişme

Bursa'da 3 aylık bebek kundağında ölü olarak bulundu Bursa'da 3 aylık bebek kundağında ölü olarak bulundu

Anaokulunda çocukların gözü önünde tekme tokat kavga ettiler Anaokulunda çocukların gözü önünde tekme tokat kavga ettiler

Giyim mağazasında genç kadına taciz şoku! Giyim mağazasında genç kadına taciz şoku!