Suç makinesi yakalandı

Suç makinesi yakalandı

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde 3 iş yerinden hırsızlık olayının zanlısı yakalandı. 29 yıl 2 ay 21 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan cezaevi firarisi şahsın 10 hırsızlık olayına karıştığı ve 4 lüks otomobil çaldığı belirlendi.

Edinilen bilgilere göre, 27 Temmuz'da Gebze ilçesi İnönü Mahallesi'nde bulunan Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi'nde bir iş yerine giren hırsız, içeride bulunan çelik kasa içerisinden 7 bin 500 TL ile 5 adet çek çaldı.

Yine aynı gece Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi'nde bir iş yerine giren şahıs, içeriden 1 adet cep telefonu, bir araca ait ait yedek anahtar ve 70 bin TL değerinde çek ve senet çaldı. Yaşanan hırsızlık olaylarından 2 gün sonra Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren PTT'den ise çelik kasa içerisinden bir miktar para çalındı. Müştekilerin şikayetleri üzerine harekete geçen polis, kamera görüntülerinden 3 ayrı adresteki hırsızlık olayının gerçekleştirilmesinde aynı aracın kullanıldığını tespit etti. Yapılan saha ve istihbari çalışmalar neticesinde şüphelilerden birinin cezaevi aracından firar eden hükümlü İsmet Y. olduğu tespit edildi. Polis, Darıca ilçesinde bir adrese düzenlediği operasyonla İsmet Y.'yi yakaladı.

Evde yapılan aramada çalıntı bir tabanca ele geçirildi. Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirilen şahsın daha önce Mollafenari Ovacık Mahallesi'nde M.G.'ye ait park halindeki araçtan tabanca, 21 Temmuz'da Balçık Mahallesi'ndeki bir iş yerinden 2 adet 2018 üretimi lüks otomobil, Pelitli Mahallesi'ndeki bir iş yerinden 2 adet lüks otomobili çaldığı ve Tepeören Mahallesi'nde bulunan akaryakıt istasyonunda meydana gelen hırsızlık olayına karıştığı öğrenildi. İsmet Y.'nin ayrıca İstanbul'da 3 ayrı hırsızlık olayını gerçekleştirdiği belirtildi. 22 ayrı mahkemeden 29 yıl 2 ay 21 gün kesinleşmiş hapis cezası olan şahıs, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 
 

İngiltere: Kaşıkçı cinayetinin sorumlularından hesap sorulmalı İngiltere: Kaşıkçı cinayetinin sorumlularından hesap sorulmalı

Boğazı kesilerek öldürüldü Boğazı kesilerek öldürüldü

İsrail jetleri El Aksa televizyonunu vurdu İsrail jetleri El Aksa televizyonunu vurdu

8. kattan düşen 12 yaşındaki çocuk öldü 8. kattan düşen 12 yaşındaki çocuk öldü

Stan Lee hayatını kaybetti Stan Lee hayatını kaybetti

Afyonkarahisar'da trafik kazası: 1 ölü, 5 yaralı Afyonkarahisar'da trafik kazası: 1 ölü, 5 yaralı

Eski eş cinayetinde şok ses kaydı ortaya çıktı  Eski eş cinayetinde şok ses kaydı ortaya çıktı

Cem Yılmaz Emanet'in çekimlerine başladı, oyuncuları duyurdu Cem Yılmaz Emanet'in çekimlerine başladı, oyuncuları duyurdu

2017'de 6 bin 18 kişi göç esnasında hayatını kaybetti 2017'de 6 bin 18 kişi göç esnasında hayatını kaybetti

Bakan Varank açıkladı: FETÖ üyesi bin 289 TÜBİTAK personelinin işine son verildi Bakan Varank açıkladı: FETÖ üyesi bin 289 TÜBİTAK personelinin işine son verildi

Bursa'da tapu vurgun soruşturmasında 4 kişi tutuklandı Bursa'da tapu vurgun soruşturmasında 4 kişi tutuklandı

CHP'li belediye başkanı AK Parti'ye geçti CHP'li belediye başkanı AK Parti'ye geçti

5 yıllık faiz 5 ayın dibinde 5 yıllık faiz 5 ayın dibinde

Akciğer kanserinin maliyeti 8.8 milyar TL! Akciğer kanserinin maliyeti 8.8 milyar TL!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: ''Cumhurbaşkanımızı 'siyasi oyunlar oynamakla' itham etmesi kabul edilemez'' Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: "Cumhurbaşkanımızı 'siyasi oyunlar oynamakla' itham etmesi kabul edilemez"