Sporcu öğrenciler Bursa'da yetenek sınavında ter döktü

Sporcu öğrenciler Bursa'da yetenek sınavında ter döktü

Bursa Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nin 2018-2019 eğitim öğretim dönemi için açtığı özel spor yetenek sınavları başladı. İki gün sürecek sınavlara 895 öğrenci başvuru yaptı.

BUÜ Spor Bilimleri Fakültesi tarafından her yıl düzenlenen 'Özel Spor Yetenek Sınavları' başladı.

Fakültenin çok amaçlı spor salonunda gerçekleştirilen ve iki gün boyunca devam edecek sınavlarda 729 erkek, 166 kız öğrenci olmak üzere toplam 895 öğrenci adayı ter dökecek.

Akademisyenler tarafından oluşturulan koordinasyon parkurunda yeteneklerini sergileyen öğrencilerden 40'ı Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü'nü, 45'i de Antrenörlük Bölümü'nü kazanacak.

İKİ BÖLÜME TOPLAM 85 ÖĞRENCİ ALINACAK

Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Erkut Tutkun, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ile Antrenörlük Bölümü olmak üzere iki alana öğrenci alımı yapacaklarını açıkladı.

Toplamda 85 öğrencinin sıralama ile alınacağını kaydeden Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Erkut Tutkun, milli sporcular için de kontenjan ayrıldığını açıkladı.

Tutkun, iki gün sürecek yetenek sınavlarının ardından sonuçların açıklanması ile birlikte öğrenci kayıtlarının başlayacağını söyledi.

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın görevden alındı TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın görevden alındı

İşte TÜSİAD'ın yeni başkanı: Simone Kaslowski İşte TÜSİAD'ın yeni başkanı: Simone Kaslowski

Bursa İznik'te, saat kulesinin saatleri durdu Bursa İznik'te, saat kulesinin saatleri durdu

Bursa'da freze ustasının bağışlanan böbreği 10 yaşındaki çocuğu kurtaracak Bursa'da freze ustasının bağışlanan böbreği 10 yaşındaki çocuğu kurtaracak

Bursa hayvanat bahçesinde yavru sevinci Bursa hayvanat bahçesinde yavru sevinci

Korkunç görüntü! 3 kadın cesedi bulundu Korkunç görüntü! 3 kadın cesedi bulundu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'da sorunları birlikte çözeceğiz Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'da sorunları birlikte çözeceğiz

Palu ailesinin korkunç ifadeleri ortaya çıktı Palu ailesinin korkunç ifadeleri ortaya çıktı

Sokak köpeğine yumruklu işkence Sokak köpeğine yumruklu işkence

Bursa'da okulda eşek şakası Bursa'da okulda eşek şakası

Sis nedeniyle uçaklar Bursa'ya indi Sis nedeniyle uçaklar Bursa'ya indi

Yargıtay 10 yıllık düğümü çözdü! ''Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum'' Yargıtay 10 yıllık düğümü çözdü! "Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum"

Fatih Terim-Rasim Ozan Kütahyalı davasında mahkeme kararında direndi Fatih Terim-Rasim Ozan Kütahyalı davasında mahkeme kararında direndi

''Seçimden sonra fiyatlar yeniden artacak, soğanın kilosu...'' "Seçimden sonra fiyatlar yeniden artacak, soğanın kilosu..."