Sözcü çalışanlarının FETÖ davasının görülmesine devam edildi

Sözcü çalışanlarının FETÖ davasının görülmesine devam edildi

Sözcü gazetesi imtiyaz sahibi Burak Akbay, yazar Emin Çölaşan ve çalışanlarının yargılandığı FETÖ davasının görülmesine devam edildi. Duruşmada sanık avukatları kapının önünde bulunan duruşma listesinde yer alan "terör örgütü kurmak ve yönetmek" ibaresine itiraz etti.

Sözcü gazetesinin imtiyaz sahibi Burak Akbay, yazar Emin Çölaşan ve 7 Sözcü çalışanına yönelik 'silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek yardım etme' suçundan açılan FETÖ davasının görülmesine devam edildi. 

İstanbul 37 Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuksuz sanıklar ve taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulunurken sanıklardan Emin Çölaşan ise Ankara Ağır Ceza Mahkemesinden SEGBİS sistemi ile duruşmaya bağlandı. Davanın firari sanıklarından Burak Akbay ise duruşmaya katılmadı. 

Duruşmada yeni görevlendirilen Cumhuriyet savcısı, dosyanın kapsamlı olması nedeniyle esas hakkındaki mütalaasını hazırlamak için mahkemeden süre talep etti. 

Duruşma listesindeki 'örgüt kurma' ibaresine itiraz 

Sanık avukatları, savunmalarının devamında duruşma salonunun kapısında bulunan duruşma listesine itiraz etti. Duruşma listesinde yer alan 'terör örgütü kurmak veya yönetmek' suçunun işlenmediğini iddia eden sanık avukatları, duruşma listesindeki bu ibarenin düzeltilmesini talep etti. 

"Babasının cenazesine bile katılamadı" 

Savunma yapan sanıklar avukatı Ceren Yakışır ise müvekkili Burak Akbay hakkındaki yakalama kararının kaldırılmasını talep etti. Avukat Yakışır, müvekkilinin, babasının cenazesine bile katılamadığını ve bunun üzücü bir durum olduğunu ifade etti. Sanık avukatlarının savunmalarının ardından mahkeme heyetince ara karar için duruşmaya ara verildi. 
Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti sanık Burak Akbay hakkında yakalama kararının kaldırılması yönündeki talebi reddetti. 
Duruşma Cumhuriyet Savcısının mütalaasını hazırlaması için ertelendi. 
 

Bursa'da uyuşturucu çetesine operasyon: 18 kişiye gözaltı Bursa'da uyuşturucu çetesine operasyon: 18 kişiye gözaltı

Malatya'da 4.5 şiddetinde deprem Malatya'da 4.5 şiddetinde deprem

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Daha önce maça gitmeyenler en ateşli Bursasporlu oldu'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Daha önce maça gitmeyenler en ateşli Bursasporlu oldu"

Bursa İznik'te 120 dönümlük sazlık alan kül oldu Bursa İznik'te 120 dönümlük sazlık alan kül oldu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'da her yer eşit olacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'da her yer eşit olacak

Kıbrıs'ta hayatını kaybeden üniversiteli Yasin Bursa'da toprağa verildi Kıbrıs'ta hayatını kaybeden üniversiteli Yasin Bursa'da toprağa verildi

Avrupa Leylek Köyü, Bursa Eskikarağaç turist akınına uğruyor Avrupa Leylek Köyü, Bursa Eskikarağaç turist akınına uğruyor

Bursa'da motosiklet ticari araca çarptı: 1 yaralı Bursa'da motosiklet ticari araca çarptı: 1 yaralı

Cinsel ilişkiye girdiği kadını öldüren sanığa 18 yıl hapis Cinsel ilişkiye girdiği kadını öldüren sanığa 18 yıl hapis

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Mudanya'da muhatap bulamıyoruz'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Mudanya'da muhatap bulamıyoruz"

Türk mübadilleri kültürlerini Bursa 'Mübadele Evi'nde yaşatıyor Türk mübadilleri kültürlerini Bursa 'Mübadele Evi'nde yaşatıyor

Bursa'da cesedi yakılarak ormana atılmıştı, katili 10 yıl sonra bulundu Bursa'da cesedi yakılarak ormana atılmıştı, katili 10 yıl sonra bulundu

Bursa'da şampiyon at icralık oldu Bursa'da şampiyon at icralık oldu