Somali'de iki ayrı çatışma: 6 kişi hayatını kaybetti

Somali'de iki ayrı çatışma: 6 kişi hayatını kaybetti

Somali'nin başkenti Mogadişu'da polis ve tuk-tuk şoförleri arasında çıkan yol kavgası sonucu yaşanan olayda 4 kişi, polisler ve askerler arasında çıkan çatışmada ise 2 kişi yaşamını yitirdi.

Somali'nin başkenti Mogadişu'ya bağlı Howlwadag ilçesinde polis ile tuk-tuk (3 tekerlik ulaşım aracı) sürücüsü arasında yaşanan yol verme tartışması ölümle sonuçlandı. Tartışma sonrası polisin sürücüye ateş açması sonucu şoför ve araçta bulunan dayısı yaşamını yitirdi. Bunun üzerine olay yerindeki diğer tuk-tuk şoförleri polise tepki gösterdi.

Küçük çaplı başlayan tepkiler daha sonra şiddetli protestolara dönüştü. Öldürülen kişilerin cesetlerini kaldırmak isteyen vatandaşlar kontrol noktasını geçmeye çalışırken polis tarafından durduruldu. Uyarılara aldırış etmeyen vatandaşlar polisi taşladı. Polisin vatandaşlara ateş açarak karşılık vermesi sonucu ise 2 kişi daha yaşamını yitirdi. Bunun üzerine giderek öfkelenen vatandaşlar yolları kapatıp, lastik yakarak şehrin diğer ilçelerinde de eylemlerine devam etti. 

Mogadişu Belediye Başkanı Abdurahman Osman Yarısow, vatandaşlarla yaptığı görüşmeden sonra bulunduğu açıklamada yaşananlardan dolayı üzgün olduğunu belirterek olaylardan sorumlu polisin en yakın zamanda yakalanacağını söyledi. Mogadişu'da son 2 senede 10 tuk-tuk sürücüsü öldürüldü, çok sayıda şoför de taciz edildi. 

Polis ve asker çatıştı, arada 2 sivil öldü 

Başkentin diğer ilçesi olan Wardhigley'in Ali-kamın mahallesinde askerler ve polisler arasında ilçelere giriş ile ilgili anlaşmazsızlık yaşandı. Yaşanan anlaşmazlık sonucu polis ve asker arasında yaşanan çatışmada ise 2 sivil yaşamını yitirdi. 

Bursa'da otoyolu kilitleyen kaza! Bursa'da otoyolu kilitleyen kaza!

''Nargile baronları'' tutuklandı "Nargile baronları" tutuklandı

Bursa'da borç kavgasında kan aktı! Bursa'da borç kavgasında kan aktı!

Milli Savunma Bakanlığında 'önemli' toplantı Milli Savunma Bakanlığında 'önemli' toplantı

İki genç kızın intihar girişiminde 'mavi balina' iddiası İki genç kızın intihar girişiminde 'mavi balina' iddiası

Bursa'da büyük panik! FSM Bulvarı'nda silahlı saldırı Bursa'da büyük panik! FSM Bulvarı'nda silahlı saldırı

Furkan'ın annesi: Allah rızası için çocuğumu getirsinler, yüreğim parçalanıyor Furkan'ın annesi: Allah rızası için çocuğumu getirsinler, yüreğim parçalanıyor

Bursalı eski belediye başkanına Dubai'de Erdoğan posterine gözaltı Bursalı eski belediye başkanına Dubai'de Erdoğan posterine gözaltı

Bugün toplanması beklenen Meclis'e sadece bir milletvekili geldi Bugün toplanması beklenen Meclis'e sadece bir milletvekili geldi

Mesanesinden 300 gram ağırlığında taş çıktı Mesanesinden 300 gram ağırlığında taş çıktı

TSK'dan Kuzey Irak'a hava harekatı TSK'dan Kuzey Irak'a hava harekatı

Bursalı talihli ikramiyesini aldı Bursalı talihli ikramiyesini aldı

Ot toplarken 750 metre yükseklikten düştü Ot toplarken 750 metre yükseklikten düştü

MHP'nin itirazı ile ilgili ara karar verildi MHP'nin itirazı ile ilgili ara karar verildi

Bursa'da adliye önünde kan aktı, o anlar kameralara yansıdı Bursa'da adliye önünde kan aktı, o anlar kameralara yansıdı