Silahtarağa Tüneli hizmete açıldı

Silahtarağa Tüneli hizmete açıldı

İstanbul'da 2 kilometrelik yolu 150 metreye düşüren Silahtarağa Tüneli hizmete açıldı. Tüneli günde 15 bin aracın kullanması bekleniyor.

Yapımı tamamlanan Silahtarağa Tüneli hizmete açıldı. Eyüpsultan-Silahtarağa Tüneli, Eyüpsultan Silahtarağa ile Gaziosmanpaşa Vardar caddelerini birbirine bağlayarak mesafeleri kısalttı. Tünel sayesinde 2 kilometrelik yol 150 metreye düştü. Önceden Eyüpsultan-Haliç yönünden gelerek Yıldız Tabya ile Vardar Bulvarı'na gitmek isteyen sürücüler, Alibeyköy Camii'nin bulunduğu meydandan 'U' dönüş yaparak Gaziosmanpaşa Caddesi ile Yıldız Tabya Caddesi'ne yöneliyorlardı. Yapılan bu 'U' dönüşü ile 2 kilometrelik bir yol katediliyordu. Açılan son tünel ile İstanbul'a hizmet veren tünellerin uzunluğu da 22 bin 435 kilometreye ulaştı. 

"ÖNEMLİ BİR ULAŞIM AKSINI OLUŞTURACAK" 
Tünelin hizmete açılmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Deniz Köken tünel girişinde bir araya gelerek basın mensuplarına açıklama yaptı. Baraçlı, tünelin Alibeyköy bölgesindeki trafiğe önemli ölçüde rahatlama sağlayacağını ifade ederek, "Gaziosmanpaşa ve Eyüpsultan arasında önemli bir ulaşım aksını oluşturacak. Uzun bir dönemdir yapılan çalışmalar neticesinde artık kullanıma hazır hale getirdik. Alibeyköy bölgesindeki trafik sıkışıklığını da ortadan kaldıracak önemli bir tünel oldu. Bu tünelle beraber İstanbul'da tünel uzunluğumuz yaklaşık 23 kilometreye çıktı" dedi. 

"KOMŞULUK TÜNELİ" 
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise, tüneli "komşuluk tüneli" olarak nitelendirdi. Tünelin kısa olmasına rağmen çok fonksiyonlu bir tünel olduğunu ifade eden Usta, "Tünel belki mesafe olarak küçük ama Eyüpsultan ve Gaziosmanpaşa arasındaki komşuluk tüneli diyebileceğimiz kadar fonksiyonlu bir tünel. Hem trafiği rahatlatan hem de buradan çevre yoluna erişimi kolaylaştıran çok fonksiyonlu bir tünel olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki süreçlerde bölgemize yapılacak olan metro istasyonlarıyla entegrasyonu sağlanacak. Gaziosmanpaşa'dan Eyüpsultan'a erişimi hızlandıran, ekonomik anlamda da hızlı bir ulaşım sağlayan fonksiyona sahip. Bölgemiz açısından önemli bir ihtiyaç olduğunu düşünüyorum" dedi. 

Tünel, araçların günlük katettiği mesafeyi önemli ölçüde azaltırken maddi tasarruf da sağlayacak. Yeni Avusturya metodu ile yerli kaynaklarla yapılan tünelin tüm işlerinde dünya standartları uygulandı. 

Bursa'da sevgilisini taciz iddiasıyla arkadaşını vuran şüpheli tutuklandı Bursa'da sevgilisini taciz iddiasıyla arkadaşını vuran şüpheli tutuklandı

Survivor yarışmacısı Ecem Karaağaç ilk kez konuştu! Survivor yarışmacısı Ecem Karaağaç ilk kez konuştu!

Beyazıt'taki feci kazanın görüntüleri ortaya çıktı! Beyazıt'taki feci kazanın görüntüleri ortaya çıktı!

Bursa'da toplu sözleşme mutluluğu Bursa'da toplu sözleşme mutluluğu

Bursa'nın dağ yöresi Bozbey'i bağrına bastı Bursa'nın dağ yöresi Bozbey'i bağrına bastı

Bursa Mustafakemalpaşa'ya ''Mustafa Dündar Parkı'' Bursa Mustafakemalpaşa'ya "Mustafa Dündar Parkı"

Beşinci kattan düşen kedisi için 190 bin lira harcadı Beşinci kattan düşen kedisi için 190 bin lira harcadı

Ekin Kopal; <br /> MomTalks 2019 başlıyor! Gelecek anneden başlar.. Ekin Kopal;
MomTalks 2019 başlıyor! Gelecek anneden başlar..

Mesut Demir; <br /> Hastaneler siyasilere çalışıyor! Hasta olan olana.. Mesut Demir;
Hastaneler siyasilere çalışıyor! Hasta olan olana..

Metehan Demir; <br /> Seçim öncesi ve sonrası için son durum Metehan Demir;
Seçim öncesi ve sonrası için son durum

Kepçe ile tarla düzeltirken tarihi yapıyı ortaya çıkardı Kepçe ile tarla düzeltirken tarihi yapıyı ortaya çıkardı

Bursa'da ovaya proje bereketi geliyor Bursa'da ovaya proje bereketi geliyor