Sigara kaçakçılarına şok baskın: 8 gözaltı

Sigara kaçakçılarına şok baskın: 8 gözaltı

İstanbul'da 4 ilçede düzenlenen eş zamanlı operasyonda merdivenaltı imalathanelerde sarılmış sigara kağıtlarına tütün dolumu yaparak piyasaya süren 8 kişi gözaltına alındı. Zanlıların kaçakçılıkta kullandığı 4 araca el konulurken binlerce paket sigara ele geçirildi.

İstanbul Emniyeti Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2018 yılında düzenledikleri operasyonlarda 1 milyon 400 bin paket kaçak sigara ele geçirdi. Sigara kaçakçıları, gemi ve TIR'ların dorselerinde kaçak olarak yurda soktukları sigaraları kolayca piyasaya dağıtamayacağını anlayınca yeni bir yöntemi uygulamaya soktu. Polisin operasyonlarına takılmak istemeyen kaçakçılar, kaçak sigara dağıtımını 'zulalı' kargolar ile yapmaya başladı ancak polisten kaçamadı. Polis operasyonlarında mobilya süsü verilmiş, elektrik malzemeleri arasına gizlenmiş kaçak sigaralar ele geçirildi.

MAKARON ÇETESİ TAKİBE ALINDI

Sigara kaçakçıları uyguladıkları her yöntemin polis ekipleri tarafından deşifre edilmesi üzerine bu defa da yeni bir yöntemi uygulamaya soktu. Makaron ismi verilen hazırlanmış sigara kağıtları merdivenaltı imalathanelere götürülüyor. Burada küçük sigara dolum makineleri ile kıyılmış tütünler bu makaronların içerisine doldurulup küçük partiler halinde piyasaya sürülüyor.

İstanbul Emniyeti Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 8 kişilik 'makaron çetesi'ni takibe aldı. Avcılar, Küçükçekmece, Bayrampaşa ve Başakşehir'de düzenlenen eş zamanlı operasyonda 8 kişi sigara kaçakçılık olayında kullandıkları 4 araçla birlikte yakalandı. Zanlıların işyerlerinde yapılan aramalarda binlerce paket kaçak sigara, binlerce makaron ve sigara dolumunda kullanılan makineler ele geçirildi.

'Karım kaçırıldı' demişti, gerçek bakın ne çıktı! 'Karım kaçırıldı' demişti, gerçek bakın ne çıktı!

 500 yıllık patlama Bursa'yı yerle bir edebilir 500 yıllık patlama Bursa'yı yerle bir edebilir

Bursa'da iş adamının FETÖ bahanesiyle dolandırılmasını polis önledi Bursa'da iş adamının FETÖ bahanesiyle dolandırılmasını polis önledi

Bursa Osmangazi Belediyesi'nden ABD'ye Boykot Bursa Osmangazi Belediyesi'nden ABD'ye Boykot

Amerikanın ekonomik ambargo teşebbüsüne ''santa maria''lı cevap Amerikanın ekonomik ambargo teşebbüsüne "santa maria"lı cevap

HDP'li Belediye Başkanı gözaltına alındı HDP'li Belediye Başkanı gözaltına alındı

Turizm cennetinde şoke eden görüntü! Turizm cennetinde şoke eden görüntü!

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yeni tedbir paketi Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yeni tedbir paketi

Bursa'da bu yollara dikkat! (17 Ağustos 2018 Cuma)	Bursa'da bu yollara dikkat! (17 Ağustos 2018 Cuma)

Bursa'da adrenalin tutkunları maceraya doyacak Bursa'da adrenalin tutkunları maceraya doyacak

Lüks tekneyi böyle çaldı, İtalya'ya kaçacaktı Lüks tekneyi böyle çaldı, İtalya'ya kaçacaktı

Şok detay! FETÖ elebaşı Gülen'e bizzat yollamış Şok detay! FETÖ elebaşı Gülen'e bizzat yollamış

Köprünün altında erkek cesedi bulundu! Köprünün altında erkek cesedi bulundu!

Hülya Avşar'ın evine giren hırsızlık zanlıları yakalandı Hülya Avşar'ın evine giren hırsızlık zanlıları yakalandı

50'lik sapıktan 5 yaşındaki kıza iğrenç istismar!  ''Gel seninle Sünger Bob oynayalım'' 50'lik sapıktan 5 yaşındaki kıza iğrenç istismar! "Gel seninle Sünger Bob oynayalım"

Yolcu otobüsü minibüse çarptı: 2 yaralı Yolcu otobüsü minibüse çarptı: 2 yaralı

Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (17 Ağustos 2018 Cuma) Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (17 Ağustos 2018 Cuma)