Sıfır otomobil fiyatlarında korkunç artış!

Sıfır otomobil fiyatlarında korkunç artış!

Dövizde yaşanan fahiş yükseliş sıfır otomobil fiyatlarını da uçurdu! Araç fiyatlarında minimum 40-50 bin bandında artış yaşandı.

Zaten kolay değildi ama sıfır otomobil almak artık çok ama çok daha zor olacak. 

Dolar ve Euro'nun TL karşısındaki hızlı değer artışını otomobil firmaları binek araç fiyatlarına bir bir yansıtmaya başladı. 

Dünyanın en köklü otomotiv şirketlerinden Renault, Türkiye'deki binek otomobil fiyatlarını güncelledi. Zamlı fiyatlara sosyal medyada çok sayıda tepki gelmeye başladı. En ucuz sıfır Renault otomobili minimum 97.900 TL olarak etiketlendirildi.

Uluslararası ticari savaş, ABD ile Türkiye arasındaki ekonomik yaptırımlar gibi pek çok etmenden kaynaklanan zamlara bir yenisi de Renault'tan geldi. Firma, Türkiye'deki binek otomobil fiyatlarını yukarı çekti. Otomobil forumlarında yankı uyandıran söz konusu fiyat listesi, tüketicileri sıfır otomobil almaktan caydırabilir. 

Renault, binek otomobillerin geneline zam yapmakla kalmayıp, hurda araç teşviki için uygulanan ÖTV indirimli fiyatlara da zam yaptı. Daha önce hiç araba kullanmamış ya da 16 yaşından daha eski arabası olmayan kişiler de hurda araç teşvikinden faydalansalar bile fiyatlar yine cep yakıyor. 

Otomotiv Distribütörleri Derneği, Ağustos 2018 raporunda, Ağustos 2017'ye kıyasla binek otomobil satışlarının %50'den daha fazla azaldığını açıklamıştı. Renault gibi ülkemizde faaliyet gösteren firmaların zamları, potansiyel alıcı sayısını da düşüşe geçirdi. 

TOYOTA DA ZAMLADI!

Zam dalgasına Toyota da katıldı. Artık 100 bin liranın altına Corolla yok. 

Geçtiğimiz mayıs ayında Corolla'nın 1.6 Advance Multidrive S modeli 105.800 liste fiyatına sahipti. Aynı araç bugünse 139,450 liralık liste fiyatına sahip! 

Benzer artışları diğer markalarda da görmek mümkün.

Seat'ın gençler tarafından çok tutulan modeli Leon, yine geçtiğimiz mayıs ayında 120.500 liraya alınabilirken, kampanyalı liste fiyatı bugün itibariyle 171.500 TL!

MANUEL OPEL CORSA 119.900 LİRA!

Opel'in Türkiye'deki başlangıç modeli olan b sınıfı Opel Corsa'nın manuel versiyonunun 119.900 liraya tırmanması aslında söze çok da fazla gerek bırakmıyor...

Sedanur'un ölümünde isyan ettiren gelişme Sedanur'un ölümünde isyan ettiren gelişme

Bursa Uludağ'da aç kalan sakat ayı ve yavruları şehre indi Bursa Uludağ'da aç kalan sakat ayı ve yavruları şehre indi

Bursa'da 'nostalji doktoru' gramofon ve eski radyoları tamir ediyor Bursa'da 'nostalji doktoru' gramofon ve eski radyoları tamir ediyor

Bursa Gölyazı'daki altyapı ve üstyapı çalışmaları mart ayında bitecek Bursa Gölyazı'daki altyapı ve üstyapı çalışmaları mart ayında bitecek

Bursa Uludağ'da kestane hasadı başladı Bursa Uludağ'da kestane hasadı başladı

Düğünden vazgeçip, motosikletle dünyayı gezdiler Düğünden vazgeçip, motosikletle dünyayı gezdiler

Bursa'da hayvansever kadın, kedileriyle birlikte yangında can verdi Bursa'da hayvansever kadın, kedileriyle birlikte yangında can verdi

Sedanur köyünde toprağa verildi Sedanur köyünde toprağa verildi

Anne ve 3 çocuğunu kezzapla yaktı; 'Hatırlamıyorum' dedi Anne ve 3 çocuğunu kezzapla yaktı; 'Hatırlamıyorum' dedi

Avrupa'nın en büyük kitabevi Bursa'da açıldı Avrupa'nın en büyük kitabevi Bursa'da açıldı

Arkadaşlarının acı haberiyle yıkıldılar Arkadaşlarının acı haberiyle yıkıldılar

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Eylül 2018 Pazar)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Eylül 2018 Pazar)

Bursa'da takla atan otomobil demir korkuluklara oturdu Bursa'da takla atan otomobil demir korkuluklara oturdu

Fişek sandılar bomba çıktı! Fişek sandılar bomba çıktı!

Çalışanlara erken zam! Çalışanlara erken zam!

Trafikte pes dedirten görüntü Trafikte pes dedirten görüntü