Sıfır otomobil fiyatlarında korkunç artış!

Sıfır otomobil fiyatlarında korkunç artış!

Dövizde yaşanan fahiş yükseliş sıfır otomobil fiyatlarını da uçurdu! Araç fiyatlarında minimum 40-50 bin bandında artış yaşandı.

Zaten kolay değildi ama sıfır otomobil almak artık çok ama çok daha zor olacak. 

Dolar ve Euro'nun TL karşısındaki hızlı değer artışını otomobil firmaları binek araç fiyatlarına bir bir yansıtmaya başladı. 

Dünyanın en köklü otomotiv şirketlerinden Renault, Türkiye'deki binek otomobil fiyatlarını güncelledi. Zamlı fiyatlara sosyal medyada çok sayıda tepki gelmeye başladı. En ucuz sıfır Renault otomobili minimum 97.900 TL olarak etiketlendirildi.

Uluslararası ticari savaş, ABD ile Türkiye arasındaki ekonomik yaptırımlar gibi pek çok etmenden kaynaklanan zamlara bir yenisi de Renault'tan geldi. Firma, Türkiye'deki binek otomobil fiyatlarını yukarı çekti. Otomobil forumlarında yankı uyandıran söz konusu fiyat listesi, tüketicileri sıfır otomobil almaktan caydırabilir. 

Renault, binek otomobillerin geneline zam yapmakla kalmayıp, hurda araç teşviki için uygulanan ÖTV indirimli fiyatlara da zam yaptı. Daha önce hiç araba kullanmamış ya da 16 yaşından daha eski arabası olmayan kişiler de hurda araç teşvikinden faydalansalar bile fiyatlar yine cep yakıyor. 

Otomotiv Distribütörleri Derneği, Ağustos 2018 raporunda, Ağustos 2017'ye kıyasla binek otomobil satışlarının %50'den daha fazla azaldığını açıklamıştı. Renault gibi ülkemizde faaliyet gösteren firmaların zamları, potansiyel alıcı sayısını da düşüşe geçirdi. 

TOYOTA DA ZAMLADI!

Zam dalgasına Toyota da katıldı. Artık 100 bin liranın altına Corolla yok. 

Geçtiğimiz mayıs ayında Corolla'nın 1.6 Advance Multidrive S modeli 105.800 liste fiyatına sahipti. Aynı araç bugünse 139,450 liralık liste fiyatına sahip! 

Benzer artışları diğer markalarda da görmek mümkün.

Seat'ın gençler tarafından çok tutulan modeli Leon, yine geçtiğimiz mayıs ayında 120.500 liraya alınabilirken, kampanyalı liste fiyatı bugün itibariyle 171.500 TL!

MANUEL OPEL CORSA 119.900 LİRA!

Opel'in Türkiye'deki başlangıç modeli olan b sınıfı Opel Corsa'nın manuel versiyonunun 119.900 liraya tırmanması aslında söze çok da fazla gerek bırakmıyor...

Bursa'da motosiklet sürücüsü yaralandı, trafik kilitlendi Bursa'da motosiklet sürücüsü yaralandı, trafik kilitlendi

Bursa'da pazar fiyatları el yakıyor! Biberin kilosu 10 lira Bursa'da pazar fiyatları el yakıyor! Biberin kilosu 10 lira

Aysın Komitgan; <br /> Bal-Göç'te sular durulmuyor Aysın Komitgan;
Bal-Göç'te sular durulmuyor

Jackson kardeşlerin 'ünlü işadamı bizim babamız' iddiası doğru çıktı Jackson kardeşlerin 'ünlü işadamı bizim babamız' iddiası doğru çıktı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (14.11.2018 Çarşamba) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (14.11.2018 Çarşamba)

Şartlar belli oldu! Her ay 700 lira devletten Şartlar belli oldu! Her ay 700 lira devletten

Vatandaşlık hakkı verilen Suriyeli sayısı açıklandı Vatandaşlık hakkı verilen Suriyeli sayısı açıklandı

Genç kızı tecavüz edip öldüren sanıkların cezası belli oldu Genç kızı tecavüz edip öldüren sanıkların cezası belli oldu

Nasıl pilot olunur? Nasıl pilot olunur?

Bakan açıkladı: 24 bin TL aylıkla ülkene geri dön Bakan açıkladı: 24 bin TL aylıkla ülkene geri dön

Siyahi genci döverek öldürmüşlerdi! Olay ortaya çıkınca... Siyahi genci döverek öldürmüşlerdi! Olay ortaya çıkınca...

Evlilik teklifini kaza şakasıyla yapmıştı, hayatını kaybetti Evlilik teklifini kaza şakasıyla yapmıştı, hayatını kaybetti

Elektrik, doğalgaz ve su faturalarında yeni dönem! Elektrik, doğalgaz ve su faturalarında yeni dönem!

Doktorlardan, radyolojideki aşırı iş yüküne tepki: Hataya itiliyoruz Doktorlardan, radyolojideki aşırı iş yüküne tepki: Hataya itiliyoruz

Palandöken: Artık para üstü olarak 5-6 kuruş da verilmiyor Palandöken: Artık para üstü olarak 5-6 kuruş da verilmiyor

Korkunç kaza! Duvara girdi Korkunç kaza! Duvara girdi