Sıfır otomobil fiyatlarında korkunç artış!

Sıfır otomobil fiyatlarında korkunç artış!

Dövizde yaşanan fahiş yükseliş sıfır otomobil fiyatlarını da uçurdu! Araç fiyatlarında minimum 40-50 bin bandında artış yaşandı.

Zaten kolay değildi ama sıfır otomobil almak artık çok ama çok daha zor olacak. 

Dolar ve Euro'nun TL karşısındaki hızlı değer artışını otomobil firmaları binek araç fiyatlarına bir bir yansıtmaya başladı. 

Dünyanın en köklü otomotiv şirketlerinden Renault, Türkiye'deki binek otomobil fiyatlarını güncelledi. Zamlı fiyatlara sosyal medyada çok sayıda tepki gelmeye başladı. En ucuz sıfır Renault otomobili minimum 97.900 TL olarak etiketlendirildi.

Uluslararası ticari savaş, ABD ile Türkiye arasındaki ekonomik yaptırımlar gibi pek çok etmenden kaynaklanan zamlara bir yenisi de Renault'tan geldi. Firma, Türkiye'deki binek otomobil fiyatlarını yukarı çekti. Otomobil forumlarında yankı uyandıran söz konusu fiyat listesi, tüketicileri sıfır otomobil almaktan caydırabilir. 

Renault, binek otomobillerin geneline zam yapmakla kalmayıp, hurda araç teşviki için uygulanan ÖTV indirimli fiyatlara da zam yaptı. Daha önce hiç araba kullanmamış ya da 16 yaşından daha eski arabası olmayan kişiler de hurda araç teşvikinden faydalansalar bile fiyatlar yine cep yakıyor. 

Otomotiv Distribütörleri Derneği, Ağustos 2018 raporunda, Ağustos 2017'ye kıyasla binek otomobil satışlarının %50'den daha fazla azaldığını açıklamıştı. Renault gibi ülkemizde faaliyet gösteren firmaların zamları, potansiyel alıcı sayısını da düşüşe geçirdi. 

TOYOTA DA ZAMLADI!

Zam dalgasına Toyota da katıldı. Artık 100 bin liranın altına Corolla yok. 

Geçtiğimiz mayıs ayında Corolla'nın 1.6 Advance Multidrive S modeli 105.800 liste fiyatına sahipti. Aynı araç bugünse 139,450 liralık liste fiyatına sahip! 

Benzer artışları diğer markalarda da görmek mümkün.

Seat'ın gençler tarafından çok tutulan modeli Leon, yine geçtiğimiz mayıs ayında 120.500 liraya alınabilirken, kampanyalı liste fiyatı bugün itibariyle 171.500 TL!

MANUEL OPEL CORSA 119.900 LİRA!

Opel'in Türkiye'deki başlangıç modeli olan b sınıfı Opel Corsa'nın manuel versiyonunun 119.900 liraya tırmanması aslında söze çok da fazla gerek bırakmıyor...

Yakalandılar! Cinsel ilişkiye girmek vaadiyle kandırıp... Yakalandılar! Cinsel ilişkiye girmek vaadiyle kandırıp...

Kömür kavgasında kan aktı! Kömür kavgasında kan aktı!

İş merkezinde yangın çıktı, tatlıcı tatlılarını kaçırdı İş merkezinde yangın çıktı, tatlıcı tatlılarını kaçırdı

Birlikte çay içti, sonrası korkunç! Birlikte çay içti, sonrası korkunç!

2 otomobil çarpıştı: 3 yaralı 2 otomobil çarpıştı: 3 yaralı

Zuhal Topal'ın tazminat kazandığı damat adayı: Bu parayı nasıl ödeyeceğim? Zuhal Topal'ın tazminat kazandığı damat adayı: Bu parayı nasıl ödeyeceğim?

Bursa'da iki otomobil çarpıştı: 3 yaralı Bursa'da iki otomobil çarpıştı: 3 yaralı

İnşaatta bulundu! Yüzü tanınmayacak halde... İnşaatta bulundu! Yüzü tanınmayacak halde...

Vitesleri karıştırdı, markete daldı! Vitesleri karıştırdı, markete daldı!

Taksi durağında silahlı çatışma: 3 yaralı Taksi durağında silahlı çatışma: 3 yaralı

Liselilerin meydan savaşı! Ortalık birbirine girdi Liselilerin meydan savaşı! Ortalık birbirine girdi

Bakan Soylu: 37 bin 710 adres değişikliği haksız şekilde yapılmıştır Bakan Soylu: 37 bin 710 adres değişikliği haksız şekilde yapılmıştır

Binali Yıldırım: Meclis başkanlığı görevimdeki son işim belki de bu olacak Binali Yıldırım: Meclis başkanlığı görevimdeki son işim belki de bu olacak

Bursa'da zabıtanın dikkati hayat kurtardı! Bursa'da zabıtanın dikkati hayat kurtardı!

Bursa Uludağ'da kilometrelerce kuyruk oluştu Bursa Uludağ'da kilometrelerce kuyruk oluştu