Şeyhandede Şelalesi keşfedilmeyi bekliyor

Şeyhandede Şelalesi keşfedilmeyi bekliyor

Diyarbakır'ın kaplıcalarıyla ünlü Çermik ilçesinde bulunan Şeyhandede Şelalesi doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini ağırlıyor.

Sıcak havanın etkili olduğu Diyarbakır'da doğa tutkunları Çermik'teki  Şeyhandede Şelalesi'ne giderek vakit geçiriyor.

Kuş sesleri eşliğinde şelalenin manzarasını izleyenler bir yandan da  biriken gölette yüzme fırsatı buluyor. Şelaleye Diyarbakır'ın yanı sıra çevre  illerden de ziyaretçi geliyor.

Şelaleye Diyarbakır'dan gelen Ünal Aldemir, kentin terör olaylarıyla  anıldığını belirterek, şunları söyledi:

"Bu çok üzücü bir durum. Diyarbakır'ın, manevi atmosferiyle beraber,  tarihi ve tabiat harikası olan yerleriyle keşfedilmesi gerekiyor. Adıyaman,  Şanlıurfa, Diyarbakır ve çevre ilçelerden buraya gelip, burada doğanın tadını  çıkaran insanlar var. Bu tarz yerlerin ciddi bir tanıtıma ihtiyacı var. Valilik,  Kültür Turizm İl Müdürlüğü, belediye ve kaymakamlıkların burasıyla ilgili  çalışmalar yapması gerekiyor. Böyle yerlerin Türkiye'ye tanıtılması çok güzel  olur."

Arkadaşlarıyla pikniğe gelen Turan Polat da "Burası çok güzel. Çevre  il ve ilçelerden gelenler de var. Özellikle hafta sonları çok kişi geliyor.  Burada insanlar mangal yakıyor, eğleniyor. Şelalesiyle burası çok güzel ve serin  bir yer." dedi.

Bazı küçük bakımlarla şelalenin bir turizm merkezi olabileceğini  söyleyen Harun Ak da şelaleyi çok beğendiğini söyledi.

Yıllardır terörle anılan Diyarbakır'ın doğal güzellikleriyle  tanıtılması gerektiğini dile getiren Ak, şunları kaydetti:

"Diyarbakır'da böyle güzel yerlerin turizme kazandırılması gerekiyor.  İnsanlarımız başka yerlere gitmek yerine buraya gelebilir. Onun içinde devletimiz  buranın bakımlarını yaparsa, burası çok daha güzel bir yer haline gelir. İmkanlar  iyileştirilirse buraya daha çok insan gelir. Burası suyuyla ve ağaçlarıya çok  doğal bir yer."

Bursa'da Tır devrildi tonlarca zeytinyağı yola saçıldı Bursa'da Tır devrildi tonlarca zeytinyağı yola saçıldı

Sri Lanka'da kilise ve otellerde patlama Sri Lanka'da kilise ve otellerde patlama

Oğlunun acısını unutamayan Eşref Kolçak, 3 aydır Bursa'da tedavi görüyor Oğlunun acısını unutamayan Eşref Kolçak, 3 aydır Bursa'da tedavi görüyor

Yargıtay'dan Bursa'da emsal karar! Avukatlar artık ''Ödemezsen evine haciz gelecek'' diyemeyecek Yargıtay'dan Bursa'da emsal karar! Avukatlar artık "Ödemezsen evine haciz gelecek" diyemeyecek

Bursa'da düğün yapan aileye hırsız şoku Bursa'da düğün yapan aileye hırsız şoku

Bursa'da muhtarı bıçaklayan şahıs tutuklandı Bursa'da muhtarı bıçaklayan şahıs tutuklandı

Bursa'da hayal sattı, buna inanan 1 kişi öldü, 6 kişi de zehirlendi Bursa'da hayal sattı, buna inanan 1 kişi öldü, 6 kişi de zehirlendi

Bursa'da yerli tohum almak için birbirleriyle yarıştılar Bursa'da yerli tohum almak için birbirleriyle yarıştılar

Bursa'da her gün 10 kilometre yürümekten bıktı, öyle bir yöntem buldu ki! Bursa'da her gün 10 kilometre yürümekten bıktı, öyle bir yöntem buldu ki!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: Metroyu biraz daha ucuzlatacağız Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: Metroyu biraz daha ucuzlatacağız

Taksiye binen genç kadına tecavüz şoku! Taksiye binen genç kadına tecavüz şoku!

Kız arkadaşına mesaj attı diye dehşet saçtı! Kız arkadaşına mesaj attı diye dehşet saçtı!

Bursa'da kazadan kurtulanlara arkadan gelen otomobil çarptı Bursa'da kazadan kurtulanlara arkadan gelen otomobil çarptı

''Einstein'ın Görelilik Teorisi'ni 103 yıl sonra ispatladık'' "Einstein'ın Görelilik Teorisi'ni 103 yıl sonra ispatladık"

Bursa'da seyir halindeki kamyona arkadan çarptı Bursa'da seyir halindeki kamyona arkadan çarptı

İşte Adli Tıp raporu: Ölümü trafik kazasına bağlı değil İşte Adli Tıp raporu: Ölümü trafik kazasına bağlı değil