Şeyhandede Şelalesi keşfedilmeyi bekliyor

Şeyhandede Şelalesi keşfedilmeyi bekliyor

Diyarbakır'ın kaplıcalarıyla ünlü Çermik ilçesinde bulunan Şeyhandede Şelalesi doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini ağırlıyor.

Sıcak havanın etkili olduğu Diyarbakır'da doğa tutkunları Çermik'teki  Şeyhandede Şelalesi'ne giderek vakit geçiriyor.

Kuş sesleri eşliğinde şelalenin manzarasını izleyenler bir yandan da  biriken gölette yüzme fırsatı buluyor. Şelaleye Diyarbakır'ın yanı sıra çevre  illerden de ziyaretçi geliyor.

Şelaleye Diyarbakır'dan gelen Ünal Aldemir, kentin terör olaylarıyla  anıldığını belirterek, şunları söyledi:

"Bu çok üzücü bir durum. Diyarbakır'ın, manevi atmosferiyle beraber,  tarihi ve tabiat harikası olan yerleriyle keşfedilmesi gerekiyor. Adıyaman,  Şanlıurfa, Diyarbakır ve çevre ilçelerden buraya gelip, burada doğanın tadını  çıkaran insanlar var. Bu tarz yerlerin ciddi bir tanıtıma ihtiyacı var. Valilik,  Kültür Turizm İl Müdürlüğü, belediye ve kaymakamlıkların burasıyla ilgili  çalışmalar yapması gerekiyor. Böyle yerlerin Türkiye'ye tanıtılması çok güzel  olur."

Arkadaşlarıyla pikniğe gelen Turan Polat da "Burası çok güzel. Çevre  il ve ilçelerden gelenler de var. Özellikle hafta sonları çok kişi geliyor.  Burada insanlar mangal yakıyor, eğleniyor. Şelalesiyle burası çok güzel ve serin  bir yer." dedi.

Bazı küçük bakımlarla şelalenin bir turizm merkezi olabileceğini  söyleyen Harun Ak da şelaleyi çok beğendiğini söyledi.

Yıllardır terörle anılan Diyarbakır'ın doğal güzellikleriyle  tanıtılması gerektiğini dile getiren Ak, şunları kaydetti:

"Diyarbakır'da böyle güzel yerlerin turizme kazandırılması gerekiyor.  İnsanlarımız başka yerlere gitmek yerine buraya gelebilir. Onun içinde devletimiz  buranın bakımlarını yaparsa, burası çok daha güzel bir yer haline gelir. İmkanlar  iyileştirilirse buraya daha çok insan gelir. Burası suyuyla ve ağaçlarıya çok  doğal bir yer."

Bursa'da apartmandaki çifte cinayet ve yaralamaya 3 kez müebbet istemi Bursa'da apartmandaki çifte cinayet ve yaralamaya 3 kez müebbet istemi

Karşı yönden gelen otomobil üzerine uçtu Karşı yönden gelen otomobil üzerine uçtu

Göksu ırmağına atlayan genç kızın cesedi 6 gün sonra bulundu Göksu ırmağına atlayan genç kızın cesedi 6 gün sonra bulundu

Elindeki silahla sahaya girmek istedi Elindeki silahla sahaya girmek istedi

Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Yılmaz: Tüketiciler sosyal medyada indirim istiyor Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Yılmaz: Tüketiciler sosyal medyada indirim istiyor

Bursa'da adıyla ünlenen tatlı: ''Duvalı tatlı'' Bursa'da adıyla ünlenen tatlı: "Duvalı tatlı"

Kaan Vardar; <br /> Bursaspor'un ismini anarken ''DESTUR'' çekin! Kaan Vardar;
Bursaspor'un ismini anarken "DESTUR" çekin!

Bursa'da aç kalan köpekler ilkokul öğrencisine böyle saldırdı Bursa'da aç kalan köpekler ilkokul öğrencisine böyle saldırdı

Bu kızların hayatı tehlikede!
Bu kızların hayatı tehlikede!

Bursa Osmangazi'de su kesintisi	Bursa Osmangazi'de su kesintisi

Burun ameliyatı sonrası hayatını kaybetti Burun ameliyatı sonrası hayatını kaybetti

Bursa'da TOKİ'nin İznik evlerine icra şoku Bursa'da TOKİ'nin İznik evlerine icra şoku

Bursa'da tarihi handaki çelik kapı söküldü Bursa'da tarihi handaki çelik kapı söküldü

Milli takım antrenörünün ölüm nedeni belli oldu Milli takım antrenörünün ölüm nedeni belli oldu

Bursa'da o soyulmaktan bıktı, onlar soymaktan bıkmadı Bursa'da o soyulmaktan bıktı, onlar soymaktan bıkmadı

Bursa Nilüfer'in 2019 bütçesi 394 milyon TL Bursa Nilüfer'in 2019 bütçesi 394 milyon TL