Sevgi Mektebi kıraathane sohbetleri sona erdi

Sevgi Mektebi kıraathane sohbetleri sona erdi

Sevgi Mektebi Derneği'nce (SEVMEKDER) düzenlenen Sevgi Mektebi Kıraathane sohbetleri sona erdi. 

SEVMEKDER'in hazırladığı kıraathane sohbetlerinin son konuğu çizgi romancı-yazar Muammer Erkul oldu. Programda Erkul hayata çizgiromancı gözüyle bakan bir çizerin aslında hayatın gerçeklerini çizdiğini, çizdiği karakterlerin kendi hayatını ve yaşadıklarını yansıttığını ve her çizgi romancının da çizgilerini bu ruhla şekillendirdiğini ifade etti. Ayrıca kapanış programına Sevgi Mektebi Çekirgeler Grubunun hazırladıkları gösteriler renk kattı. Mehter gösterisiyle başlayan program, kılıç-kalkan gösterisiyle devam etti. Şiir, slayt gösterileri, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile yaz kampı öğrencileri hünerlerini sergiledi. 

Yaz kampında hatim yapan 30 öğrenci ve ilmihal, siyer sınavlarında 1. olan 15 öğrenciye dernek başkanı tarafından hediyeleri, hatim ve kurs bitirme belgeleri takdim edildi. Yine yaz kampında kursu bitiren her öğrenciye kitap, uçurtma hediye edildi, kurs bitirme belgeleri verildi. Günün konuğu Çizgi Romancı-Yazar Muammer Erkul söyleşisinin ardından, son olarak 15 Temmuz gösterisiyle program sona erdi. Vatan için canını vermiş tüm şehitler ve mücadele eden tüm gazilere dualar edilerek Sevgi Mektebi Kıraathane sohbetleri sona erdi. 

Beş hafta boyunca dernek tarafından ünlü yazarlar okuyucuları ile buluşturuldu. Söyleşiler gerçekleştirildi, okuyucuların soruları cevaplandı, dernek tarafından hediye edilen kitaplar imzalandı. Program sonrası yazarlar sevenleri ile Orhan Camii bahçesinde çay eşliğinde sohbetler etme imkanı buldu. Dernek Başkanı Murat Uçar tarafından yapılan açıklamada, "Beş hafta zor ama çok renkli programlar gerçekleştirdik. Öğrencilere, anne, babalara ve okurlara böyle bir atmosfer gerçekleştirebildiğimiz için mutlu ve gururluyuz. Programlarda cumhuriyet tarihimiz, yazarlık ve güncel konular, Osmanlı tarihi ve çocuk eğitimi, divan edebiyatı ve şiirler, sinema ve Yeşilçam sanatçıları, evliyaların hayatları, çizgi roman ve dergi çıkarma konuları konuşuldu. Beş hafta boyunca misafirlerimize, yazarlara ait toplam 1071 adet kitap ve Divanyolu dergisi hediye edildi. Çeşitli kıraathanelere kitaplıklar oluşturuldu ve kitaplar konuldu" dedi. 

Çocuk parkında korkunç görüntü! Çocuk parkında korkunç görüntü!

Bursa Karacabey Longozu'nda görsel şölen Bursa Karacabey Longozu'nda görsel şölen

Bursa'da engellilere destek için metal boğa heykeli yaptılar Bursa'da engellilere destek için metal boğa heykeli yaptılar

AK Parti Bursa'da E-Temayül heyecanı başladı AK Parti Bursa'da E-Temayül heyecanı başladı

Evine çağırdığı kadına kabusu yaşattı Evine çağırdığı kadına kabusu yaşattı

CHP milletvekili hayatını kaybetti CHP milletvekili hayatını kaybetti

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (18 Kasım 2018 Pazar)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (18 Kasım 2018 Pazar)

Gök taşının bir gramı bile 2 milyar dolar ediyor Gök taşının bir gramı bile 2 milyar dolar ediyor

Bursa'da feci kaza! Bu araçlardan sağ çıktılar Bursa'da feci kaza! Bu araçlardan sağ çıktılar

Altının gramı 6 haftada resmen eridi Altının gramı 6 haftada resmen eridi

Tehlike gittikçe büyüyor! Tehlike gittikçe büyüyor!

14'lük hacker her yerde aranıyor 14'lük hacker her yerde aranıyor

Tıpta şeffaf devrim! O hastalıklar daha detaylı incelenebilecek Tıpta şeffaf devrim! O hastalıklar daha detaylı incelenebilecek

Egzoz muayenesine takılana ağır para cezası geliyor! Egzoz muayenesine takılana ağır para cezası geliyor!

Trump: Kaşıkçı cinayeti raporu salı günü hazır olacak Trump: Kaşıkçı cinayeti raporu salı günü hazır olacak

Twitter'da takipçi sayısını artırmanın 20 yolu Twitter'da takipçi sayısını artırmanın 20 yolu