Sevgi Mektebi kıraathane sohbetleri sona erdi

Sevgi Mektebi kıraathane sohbetleri sona erdi

Sevgi Mektebi Derneği'nce (SEVMEKDER) düzenlenen Sevgi Mektebi Kıraathane sohbetleri sona erdi. 

SEVMEKDER'in hazırladığı kıraathane sohbetlerinin son konuğu çizgi romancı-yazar Muammer Erkul oldu. Programda Erkul hayata çizgiromancı gözüyle bakan bir çizerin aslında hayatın gerçeklerini çizdiğini, çizdiği karakterlerin kendi hayatını ve yaşadıklarını yansıttığını ve her çizgi romancının da çizgilerini bu ruhla şekillendirdiğini ifade etti. Ayrıca kapanış programına Sevgi Mektebi Çekirgeler Grubunun hazırladıkları gösteriler renk kattı. Mehter gösterisiyle başlayan program, kılıç-kalkan gösterisiyle devam etti. Şiir, slayt gösterileri, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile yaz kampı öğrencileri hünerlerini sergiledi. 

Yaz kampında hatim yapan 30 öğrenci ve ilmihal, siyer sınavlarında 1. olan 15 öğrenciye dernek başkanı tarafından hediyeleri, hatim ve kurs bitirme belgeleri takdim edildi. Yine yaz kampında kursu bitiren her öğrenciye kitap, uçurtma hediye edildi, kurs bitirme belgeleri verildi. Günün konuğu Çizgi Romancı-Yazar Muammer Erkul söyleşisinin ardından, son olarak 15 Temmuz gösterisiyle program sona erdi. Vatan için canını vermiş tüm şehitler ve mücadele eden tüm gazilere dualar edilerek Sevgi Mektebi Kıraathane sohbetleri sona erdi. 

Beş hafta boyunca dernek tarafından ünlü yazarlar okuyucuları ile buluşturuldu. Söyleşiler gerçekleştirildi, okuyucuların soruları cevaplandı, dernek tarafından hediye edilen kitaplar imzalandı. Program sonrası yazarlar sevenleri ile Orhan Camii bahçesinde çay eşliğinde sohbetler etme imkanı buldu. Dernek Başkanı Murat Uçar tarafından yapılan açıklamada, "Beş hafta zor ama çok renkli programlar gerçekleştirdik. Öğrencilere, anne, babalara ve okurlara böyle bir atmosfer gerçekleştirebildiğimiz için mutlu ve gururluyuz. Programlarda cumhuriyet tarihimiz, yazarlık ve güncel konular, Osmanlı tarihi ve çocuk eğitimi, divan edebiyatı ve şiirler, sinema ve Yeşilçam sanatçıları, evliyaların hayatları, çizgi roman ve dergi çıkarma konuları konuşuldu. Beş hafta boyunca misafirlerimize, yazarlara ait toplam 1071 adet kitap ve Divanyolu dergisi hediye edildi. Çeşitli kıraathanelere kitaplıklar oluşturuldu ve kitaplar konuldu" dedi. 

Benzine 27 kuruş zam yapıldı Benzine 27 kuruş zam yapıldı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: BUTTİM'in marka değerini yükselteceğiz   Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: BUTTİM'in marka değerini yükselteceğiz  

Bursa'da sular kesilecek! Bursa'da sular kesilecek!

Bursa'da kamyona çarpan ticari araçta can pazarı: 1 yaralı Bursa'da kamyona çarpan ticari araçta can pazarı: 1 yaralı

Bursa'da 14 yaşındaki Hümeyra'dan 2 gündür haber alınamıyor Bursa'da 14 yaşındaki Hümeyra'dan 2 gündür haber alınamıyor

İfadeleri kan dondurdu: ''Çırılçıplak soyup boynuma ip geçirdi'' İfadeleri kan dondurdu: "Çırılçıplak soyup boynuma ip geçirdi"

Yabancıya konut satışında Bursa üçüncü oldu! Yabancıya konut satışında Bursa üçüncü oldu!

Bakan Soylu, Türkiye'deki Suriyeli sayısını açıkladı Bakan Soylu, Türkiye'deki Suriyeli sayısını açıkladı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Algıyla belediyecilik yapanları halkımız değerlendirecek'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Algıyla belediyecilik yapanları halkımız değerlendirecek"

Bursa'da uyuşturucu operasyonunda 6 gözaltı Bursa'da uyuşturucu operasyonunda 6 gözaltı

Ünlü otomotiv markalarının PR'cısı Zarakol gözaltında! Ünlü otomotiv markalarının PR'cısı Zarakol gözaltında!

Zeytin Dalı Harekat bölgesinde 1 şehit Zeytin Dalı Harekat bölgesinde 1 şehit