Seri katil Atalay Filiz davasında mahkemeden flaş karar!

Seri katil Atalay Filiz davasında mahkemeden flaş karar!

Üç kişiyi öldürmekle suçlanan ve yargılandığı davalarda hüküm giyen Atalay Filiz ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Başkalarına ait kimlikleri kullanma suçundan yargılanan davada mahkeme, Filiz'in Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları'na sevk edilmesine karar verdi. Hastaneden gelecek rapor, Filiz'in ceza ehliyetinin olup olamadığını ortaya koyacak. Bu arada, Atalay Filiz'in öldürdüğü Göktuğ Demirarslan'ın, cinayetten önce Filiz'e gönderdiği bir e-posta mesajı de dosyaya girdi.

TARİH öğretmeni Fatma Kayıkçı ve Göktuğ Demirarslan ve kız arkadaşı Elena Radchikova'yı öldürmekle suçlanan Atalay Filiz'in bir başka davası da bugün görüldü. İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, Filiz, başka kişilere ait kimlikler üzerinde sahtecilik yapmakla suçlanıyor.

Anılan dava duruşması öncesi Filiz'in avukatı, müvekkilinin tam teşekküllü bir akıl ve ruh sağlığı hastanesine sevk edilmesini talep etmişti. Daha önce benzer yöndeki talepleri geri çeviren mahkeme bu kez talebi kabul etti.

HASTANEYE SEVK EDİLECEK

Mahkeme, Filiz'in, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilmesine karar verdi. Bu hastanede çıkacak rapor, Filiz'in, ceza ehliyetinin olup olmadığını ortaya koyacak.

DİĞER DOSYALARI DE ETKİLEYEBİLİR

Mahkemenin kararını değerlendiren Atalay Filiz'in avukatı Merve Uçanok, "Atalay Filiz'in üzerine atılı resmi belgede sahtecilik suçu kapsamında suç tarihi
itibariyle cezai ehliyetinin olup olmadığı değerlendirilmek üzere Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevki gerçekleştirilecek. Filiz ile ilgili dava dosyasına sunduğumuz sağlık raporları, reçeteler, tomografi sonucu vb. delillerle ile detaylı olarak anlattığımız psikolojik geçmişinin bu rapor hazırlanırken dikkate alınmasını özellikle talep ettik.

Hastanece düzenlenecek raporun kapsamı yalnızca resmi belgede sahtecilik suçu ile ilgili olacak. Ancak sanığın bu suç kapsamında cezai ehliyetinin yerinde olmadığı ile ilgili bir rapor çıkarsa; bu raporun, yargılandığı diğer dosyaları da etkilemesi mümkün" dedi.

O MESAJ ORTAYA ÇIKTI

Dava dosyasına sunulan dilekçede, önemli bir ayrıntı da yer aldı. Dilekçede, Atalay Filiz tarafından öldürülen Göktuğ Demirarslan, Filiz'e gönderdiği bir e-posta mesajına yer verildi. Söz konusu e-posta'nın tarihi 6 Ocak 2012. Gece 03.29'da atılan e-posta'da şöyle deniyor: Sen nasıl bir ruh hastasısın ki benim videomu filan çekmişsin ve o ara hiçbir problemimiz yoktu. Senin işin gücün yok mu? Ayrıca böyle saçma sapan şeylerle uğraşıyorsun. Sana bir abi tavsiyesi, git en yakın akıl hastanesine kendini bir göster. Ciddi akıl sorunların var. Senin, hani yaptıkların normal bir insanın aklından geçecek şeyler değil. Senin gibi bir ruh hastasından herşey beklenir. Eğer ki bir daha bizi rahatsız edecek olursan seninle uğraşırım." 

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Türkiye'ye geliyor! ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Türkiye'ye geliyor!

KYK burs başvuruları başladı! KYK burs başvuruları başladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bahçeli ile görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bahçeli ile görüşecek

Türk ve Suudi ekipler, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na geldi Türk ve Suudi ekipler, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na geldi

Evin bahçesinde bulunan top mermisi imha edildi Evin bahçesinde bulunan top mermisi imha edildi

Atatürk büstüne saldırıp hakaret eden 2 kişi tutuklandı Atatürk büstüne saldırıp hakaret eden 2 kişi tutuklandı

Bursa'da direksiyonda sara nöbeti geçiren sürücü, ağaca çarptı Bursa'da direksiyonda sara nöbeti geçiren sürücü, ağaca çarptı

Köpeği, tavuklarını yediği için ağaca iple asıp öldürdü Köpeği, tavuklarını yediği için ağaca iple asıp öldürdü

İstanbul'da 4 metrekarelik yeşil alancık sosyal medyayı salladı İstanbul'da 4 metrekarelik yeşil alancık sosyal medyayı salladı

Kaan Vardar; <br /> Kulübüne sahip çık! Kaan Vardar;
Kulübüne sahip çık!

Artvin'deki kazanın ateşi Bursa'yı yaktı! Artvin'deki kazanın ateşi Bursa'yı yaktı!

Motorine indirim geldi ama pompaya yansımayacak Motorine indirim geldi ama pompaya yansımayacak

Bursa Kurşunlu'da atıksu deşarjına start Bursa Kurşunlu'da atıksu deşarjına start

Arda Turan'ın 12,5 yıl, Berkay'ın 2 yıl hapsi istendi Arda Turan'ın 12,5 yıl, Berkay'ın 2 yıl hapsi istendi

Bursa Uludağ'ın 4 noktasına endemik park kurulacak Bursa Uludağ'ın 4 noktasına endemik park kurulacak