Semiha Yıldırım büyükelçi eşlerini ağırladı

Semiha Yıldırım büyükelçi eşlerini ağırladı

TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, "Türkiye olarak kadınların toplumsal hayatın her alanında daha aktif, üretken ve güçlü şekilde yer almaları ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi için çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz." dedi.

Semiha Yıldırım,  Ankara'da görev yapan Asya-Pasifik grubu ülkeleri  büyükelçilerinin eşlerini ağırladı.

Büyükelçi eşleri, ilk olarak, Meclis'in, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki  darbe girişimi sırasında bombalanan bölümlerini gezdi.

Yıldırım, daha sonra resmi konuta geçen büyükelçi eşleri onuruna yemek  verdi. Yemek öncesinde kısa bir konuşma yapan Semiha Yıldırım,  kadının  güçlendirilmesi ve kadın haklarının geliştirilmesinin, ülkelerin uluslararası  toplumun saygın bir üyesi olma ve gelişmişlik seviyelerini ortaya koyma konusunda  en önemli ölçütlerden biri haline geldiğini belirtti.

24 Haziran seçimlerinde 104 kadın milletvekili seçildiğine dikkati  çeken Yıldırım, cinsiyet eşitsizliğinin, gelişmekte olan ülkelerde kalkınmanın  önündeki en büyük engellerden biri olduğunu vurguladı.

"GÜÇLÜ TOPLUMLAR GÜÇLÜ KADINLA YAŞAM BULUR"

Semiha Yıldırım, Türkiye'nin, kadının toplumsal ve iş hayatındaki  yerini her zaman önemseyen ve bu konuda kadını daha iyi yerlere taşıma amacını  güderek çalışmalar yapan ülkelerin başında yer aldığını ifade ederek, Türkiye'de  mevzuatın kadın-erkek eşitliği ilkesini gözeten ve kadına yönelik şiddete sıfır  tolerans tanıyan bir yapıya kavuşturulduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde  okuma-yazma seferberliği başlatılarak özellikle kadınların eğitime erişiminin  teşvik edildiğini hatırlatan Semiha Yıldırım, "Güçlü toplumların, güçlü kadınla  yaşam bulabileceğinin bilinciyle, Türkiye olarak kadınların toplumsal hayatın her  alanında daha aktif, üretken ve güçlü şekilde yer almaları, eşit bir biçimde hak,  kaynak ve fırsatlardan yararlanmaları, kadının statüsünün güçlenmesi ve kadına  yönelik şiddetin önlenmesi için çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz."  diye konuştu.

"KADINLARIMIZ, 15 TEMMUZ'DA ÖN SAFLARDAYDI"

Semiha Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişimine karşı mücadelede Türk  kadınının ön saflarda olduğuna işaret ederek, "Ellerinde bayraklarla sokağa çıkan  kadınlar büyük kahramanlık göstermiş, erkeklerle omuz omuza mücadele etmiş,  tanklara karşı cesurca yürümüşlerdir. Bu kadınların kahramanlık hikayeleri, Türk  kadınının korkusuzluğunu ve vatanı için neler yapabileceğini ortaya koymuştur."  değerlendirmesinde bulundu.

Üzeri kirli çocuğu koltuktan kaldırıp yere oturttuğu iddia edilen şoför, seferden men edildi Üzeri kirli çocuğu koltuktan kaldırıp yere oturttuğu iddia edilen şoför, seferden men edildi

Bursa'da Suriyelilerle 'uyum' buluşması gerçekleştirildi Bursa'da Suriyelilerle 'uyum' buluşması gerçekleştirildi

Yaman Kaya; <br /> Bursa'da Gemlik'e T.C. geri geliyor! Yaman Kaya;
Bursa'da Gemlik'e T.C. geri geliyor!

Bursa'da 'Ponzi Arzu'ya ev hapsi Bursa'da 'Ponzi Arzu'ya ev hapsi

Hem 2 milyon lirasını aldı hem de cinsel istismarda bulundu! Hem 2 milyon lirasını aldı hem de cinsel istismarda bulundu!

Bursa Yıldırım'da çöp ev temizliği Bursa Yıldırım'da çöp ev temizliği

Katil kocadan şoke eden sözler: Sadece yatakta mı işe yararsın? Katil kocadan şoke eden sözler: Sadece yatakta mı işe yararsın?

Bakan Albayrak yeni destek paketini açıkladı Bakan Albayrak yeni destek paketini açıkladı

Yargıtay Emrah Serbes'in cezasını onadı Yargıtay Emrah Serbes'in cezasını onadı

Gazeteci Abdülkadir Nişancı'nın cesedi bulundu Gazeteci Abdülkadir Nişancı'nın cesedi bulundu

Otomobil uçuruma yuvarlandı, İlayda ağır yaralandı Otomobil uçuruma yuvarlandı, İlayda ağır yaralandı

Öldürdüğü arkadaşının cesedini kanala atmak isterken yakalandı Öldürdüğü arkadaşının cesedini kanala atmak isterken yakalandı

Bursa'da fırtına çıkınca yüzerek yardım istemeye gitti cesedi bulundu Bursa'da fırtına çıkınca yüzerek yardım istemeye gitti cesedi bulundu

Türkiye'nin uzay temalı ilk eğitim merkezi Gökmen Bursa'da açılış için gün sayıyor Türkiye'nin uzay temalı ilk eğitim merkezi Gökmen Bursa'da açılış için gün sayıyor