Selman nükleer reaktör inşasına başladı!

Selman nükleer reaktör inşasına başladı!

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti henüz aydınlatılamamışken Suudi Arabistan Prens Veliahtı Muhammed Bin Selman ülkenin ilk nükleer reaktörünün temelini attı.

Suudi Arabistan Basın Ajansı'nın raporuna göre Muhammed Bin Selman nükleer reaktör projesinin ilk adımını attı.

Veliaht Prens Muhammed Bin Selman yenilenebilir enerji, atom enerjisi, genetik ilaç, uçak endüstrisi ve temiz su gibi konularda enerji kaynaklarını geliştirmek için 7 farklı projeye odaklanan Veliaht Prens Muhammed Bin Selman'ın ilk hedefi nükleer reaktörü geliştirme konusunda oldu.

Prens Selman nükleer reaktör ve uçak endüstrisine ayrıca çok önem verdiğini belirtti.

Suudi Basın Ajansı'nın haberine göre nükleer reaktör geliştirme projesinin ne zaman biteceği ve ne kadar mal olacağı henüz belli değil.

Suudi Veliaht Prensi Mart ayında Amerikan CBS televizyonuna verdiği bir röportajda Suudi Arabistan'ın nükleer bombaya sahip olmasını istemediğini ama İran bunu geliştiriyorsa onlarında önlem almak zorunda olduğunu belirtmişti.

2015 yılında İran ile imzalanan nükleer anlaşmayı tereddütle karşılayan Suudi yönetimi, ABD Başkanı Donald Trump'ın anlaşmadan çekilme kararını anlayışla karşılamıştı.

Türkiye'nin devinden rekor tahmin Türkiye'nin devinden rekor tahmin

Aile faciasını jandarma ortaya çıkardı! Aile faciasını jandarma ortaya çıkardı!

Bursa'da 100 milyonluk vurguna 33 yıl hapis, 677 bin lira para cezası Bursa'da 100 milyonluk vurguna 33 yıl hapis, 677 bin lira para cezası

Bursa'da 22 yıllık tren sevdasından vazgeçmedi Bursa'da 22 yıllık tren sevdasından vazgeçmedi

Bursa'da teleferikle Uludağ'a çıkacaklar dikkat Bursa'da teleferikle Uludağ'a çıkacaklar dikkat

Bursa  muhtarları sesini sahnede duyurdu Bursa  muhtarları sesini sahnede duyurdu

Aysın Komitgan; <br /> Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri kapanmak üzere.. Aysın Komitgan;
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri kapanmak üzere..

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Ocak 2019 Çarşamba) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Ocak 2019 Çarşamba)

Halil Söyletmez doktoru tehdit edip 155 bin lira istedi iddiası Halil Söyletmez doktoru tehdit edip 155 bin lira istedi iddiası

Türkiye'nin deprem haritası güncellendi: 6 ilde risk yükseldi Türkiye'nin deprem haritası güncellendi: 6 ilde risk yükseldi

5 milyon emekliye 300 TL! 5 milyon emekliye 300 TL!

Giyim devi konkordato ilan etti! Giyim devi konkordato ilan etti!