'Seks köleliği'nden kurtulup böyle evlendi

'Seks köleliği'nden kurtulup böyle evlendi

Katil sürüsü IŞİD'in dört ay boyunca toplu tecavüz edip işkence yaptığı Feride Halaf, dört yıl sonra Almanya Köln'de kendisi gibi Ezidi olan Nazhan'la dünya evine girdi.

Feride Halaf, 16 yaşındayken Irak'ın kuzeyindeki Koço köyünde terör örgütü IŞİD tarafından kaçırıldı.

Katil sürüsü tarafından toplu tecavüze uğradı, işkence gördü.

Seks köleliğine zorlanan kız çocuğu, dört ayın sonunda açık kalan bir kapıdan kaçarak teröristlerden kurtuldu.

Annesi ve erkek kardeşiyle Musul'a ulaştı, oradan da Almanya'ya gitti. Mülteci kampında kendisi gibi Ezidi bir mülteci olan Nazhan Hasan ile tanıştı.

Çift, kabus dolu yılların ardından Almanya Köln'de evlendi. Kocasını 'ruh eşim' olarak tanımlayan Feride Halaf, düğün için "Hayatımın en güzel günü" ifadesini kullandı.

500 davetlinin katıldığı düğünde İngiliz basınına konuşan damat Nazhan ise, "Çok mutluyum, hayatımın aşkıyla tanıştım. Bugünü asla unutmayacağım. Onun adına çok gururluyum, gerçek bir savaşı. Feride'yi bir daha yalnız bırakmayacağım" dedi.

Katil sürüsü IŞİD, Haziran 2014'te Musul'daki tarihi El Nuri Camii'nde hilafet ettikten sonra Irak ve Suriye'nin çoğunluğunu ele geçirdi.

Binlerce sivili öldürüp binlercesine de işkence eden teröristler, 2016 sonunda başlayan uluslararası operasyonla adım adım geriledi ve günümüzde çölde birkaç bölgeyi kontrol ediyor.

Kafa kesme görüntüleriyle dünyayı ayağa kaldıran teröristlerin, söz konusu karanlık dönemde 7 bin kadar Ezidi kadın ve kız çocuğunu seks kölesi olmaya zorladığı biliniyor.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'ya kaybolan değerini yeniden kazandıracağız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'ya kaybolan değerini yeniden kazandıracağız

Şırnak'tan acı haber geldi Şırnak'tan acı haber geldi

Bursa'da 30 yıllık tapu meselesi çözüldü Bursa'da 30 yıllık tapu meselesi çözüldü

Bursa'da kış uykusundan uyanan ayıların meraklı vatandaşlarla imtihanı Bursa'da kış uykusundan uyanan ayıların meraklı vatandaşlarla imtihanı

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar'a esnaftan doğum günü sürprizi Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar'a esnaftan doğum günü sürprizi

Bursa'da bahçe duvarına çarpan otomobilin sürücüsü öldü Bursa'da bahçe duvarına çarpan otomobilin sürücüsü öldü

Çiftlikbank iddianamesi hazırlandı! 75 bin 260'şar yıl... Çiftlikbank iddianamesi hazırlandı! 75 bin 260'şar yıl...

Mide bulandıran olayda öğretmene şaşırtan ceza indirimi! Mide bulandıran olayda öğretmene şaşırtan ceza indirimi!

Bursa'da suç makinesi damda yakalandı Bursa'da suç makinesi damda yakalandı

Profesörün kullandığı cip yayaların arasına daldı Profesörün kullandığı cip yayaların arasına daldı

Bursa'da eski eşini 23 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa müebbet hapis Bursa'da eski eşini 23 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa müebbet hapis