Sekiro: Shadows Die Twice, 10 günde 2 milyon sattı!

Sekiro: Shadows Die Twice, 10 günde 2 milyon sattı!

Dağıtıcı şirket Activision'dan yapılan açıklamada; Sekiro, yalnızca 10 gün içerisinde 2 milyon satış barajını geçerek başarısını kanıtladı.

Geçtiğimiz ay oyunseverlere sunulan Sekiro: Shadows Die Twice, yapımcının yüzünü güldürdü. Sadece 10 günde 2 milyon satış rakamına ulaşarak yeniden adından söz ettirmeyi başardı.

FromSoftware'in en son yayınlanan zorlu bir ninja aksiyon oyunu olan Sekiro PC ve konsollar için dünya çapında 22 Mart'ta satışa sunulmuştu. Geçtiğimiz ayın en çok gündeme gelen yapımları arasında olan Sekiro: Shadows Die Twice, dağıtıcı şirket Activision'dan yapılan açıklamada; Yalnızca 10 güniçerisinde 2 milyon satış barajını geçerek başarısını kanıtladı.

Activision ayrıca Sekiro'nun Steam platformundaki başarısına da dikkat çekiyor. Sekiro; Resident Evil 2 ve Devil May Cry 5'i geride bırakarak 2019'un en hızlı satan oyunu oldu. Ayrıca eş zamanlı oyuncu sayısında da Sekiro çıkış gününde tam 125 bin oyuncuya ulaştı.

Elde edilen bu satış rakamları aslında şaşırtıcı sayılmaz. Zaten Sekiro lansmanından bir hafta sonra İngiltere'de satış listelerinin üst sıralarına hızla yükselmişti. Sekiro tüm platformlarda ortalama 90 Metacritic inceleme puanı aldı.

Activision ürün ve pazarlama müdürü Michelle Fonseca, "Sekiro: Shadows Die Twice, Activision'ın oyun portföyüne çok özel ve benzersiz bir şey getirdi" şeklinde konuştu ve geliştirici FromSoftware'a da teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Klasik Japon ortamının ve Japon dövüş tekniklerinin oyuncuların hoşuna gittiğini belirten Fonseca, oyunun Dark Souls'un yapımcılarından çıktığını hatırlattı.

Sekiro: Shadows Die Twice'ı satın alarak tecrübe etmeyi düşünüyorsanız; Steam: 289 TL, PlayStation Store: 469 TL, Microsoft Store: 566 TL fiyat etiketlerini bilmenizde fayda olabilir.

Öğrenci servisi kamyona çarptı: 15 yaralı Öğrenci servisi kamyona çarptı: 15 yaralı

5 yıl önce İstanbul'da çalınmıştı, Suriye'de bulundu 5 yıl önce İstanbul'da çalınmıştı, Suriye'de bulundu

Terör örgütü PKK gözünü masum çocuklara dikti Terör örgütü PKK gözünü masum çocuklara dikti

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan önemli açıklamalar

Bursa'da trafiğe bisiklet turu ayarı Bursa'da trafiğe bisiklet turu ayarı

Bursa'da boş alana moloz döken kişiye 10 bin lira ceza Bursa'da boş alana moloz döken kişiye 10 bin lira ceza

Bursa'da odun keserken kanlar içerisinde kaldı Bursa'da odun keserken kanlar içerisinde kaldı

Bursa'da polis memuru intihar etti Bursa'da polis memuru intihar etti

Bursa'da altın ve yakut işlemeli halıyı satarken suçüstü yakalananlar serbest kaldı Bursa'da altın ve yakut işlemeli halıyı satarken suçüstü yakalananlar serbest kaldı

İmamoğlu'ndan ilk icraat: Menüyü eşitledi İmamoğlu'ndan ilk icraat: Menüyü eşitledi

Bursa'da gözaltına alınmıştı... Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir'in ifadesi ortaya çıktı Bursa'da gözaltına alınmıştı... Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir'in ifadesi ortaya çıktı

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar tebrikleri toplu kabul etti Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar tebrikleri toplu kabul etti

Bursa'da küçük çocuğun cep telefonunu çaldılar Bursa'da küçük çocuğun cep telefonunu çaldılar

Metehan Demir; <br /> Bursa veya Manisa'ya dev Alman yatırımı yolda Metehan Demir;
Bursa veya Manisa'ya dev Alman yatırımı yolda