Şehit Nurcan Karakaya ile bebeği Bedirhan'ın mezarına ziyaretçi akını

Şehit Nurcan Karakaya ile bebeği Bedirhan'ın mezarına ziyaretçi  akını

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 11 aylık bebeği Bedirhan Mustafa ile birlikte şehit düşen asker eşi Nurcan Karakaya'nın, Şarkışla Garnizon Şehitliğindeki mezarlarında ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

Arife günü dolayısıyla şehit yakınları ve yurdun birçok yerinden gelen  vatandaşlar, şehitlerin mezarı başında Yasin-i Şerif okuyup, dua etti.  

Şehitlerin mezarını ziyaret eden Nurcan Karakaya'nın annesi Suudiye  Demir ve yakınları, gözyaşlarını tutamadı. Yasin-i Şerif okuyan aile bireyleri  dua etti.

Kızı Nurcan ve torunu Bedirhan Mustafa'nın mezarı başında ağlayan anne  Demir, torunun mezarında, "Kuzumun kuzusu doydun mu toprağa" diyerek gözyaşı  döktü.

"Babamı kaybettim bu kadar üzülmedim"

Fransa'da yaşayan ve bayram tatili için ailesiyle birlikte Türkiye'ye  gelen Selahattin Aydın, şehitliği ziyaret ederek dua etti.  Yaşanan acının  tarifinin yapılamayacağını belirten Aydın, gözyaşlarına hakim olamadı.

Aydın, "Allah hepimize sabır versin, babamı kaybettim orada ama o  şükürlü ölüm, orada o kadar üzülmedim. Gerçekten konuşacak halim yok, Allah sabır  versin. Ben Fransa'dan geliyorum, her şeyin bittiği yer, burada şu bebeği görünce  her şeyin bittiği yer. Bu her şeyi anlatıyor." diye konuştu.

Öte yandan, Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Belediye Başkanı Ahmet  Turgay Oğuz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yusuf Özkan ve bazı daire amirleri  ile vatandaşlar, şehit yakınlarını ziyaret etti.

Boğazı kesilerek öldürüldü Boğazı kesilerek öldürüldü

İsrail jetleri El Aksa televizyonunu vurdu İsrail jetleri El Aksa televizyonunu vurdu

8. kattan düşen 12 yaşındaki çocuk öldü 8. kattan düşen 12 yaşındaki çocuk öldü

Stan Lee hayatını kaybetti Stan Lee hayatını kaybetti

Afyonkarahisar'da trafik kazası: 1 ölü, 5 yaralı Afyonkarahisar'da trafik kazası: 1 ölü, 5 yaralı

Eski eş cinayetinde şok ses kaydı ortaya çıktı  Eski eş cinayetinde şok ses kaydı ortaya çıktı

Cem Yılmaz Emanet'in çekimlerine başladı, oyuncuları duyurdu Cem Yılmaz Emanet'in çekimlerine başladı, oyuncuları duyurdu

2017'de 6 bin 18 kişi göç esnasında hayatını kaybetti 2017'de 6 bin 18 kişi göç esnasında hayatını kaybetti

Bakan Varank açıkladı: FETÖ üyesi bin 289 TÜBİTAK personelinin işine son verildi Bakan Varank açıkladı: FETÖ üyesi bin 289 TÜBİTAK personelinin işine son verildi

Bursa'da tapu vurgun soruşturmasında 4 kişi tutuklandı Bursa'da tapu vurgun soruşturmasında 4 kişi tutuklandı

CHP'li belediye başkanı AK Parti'ye geçti CHP'li belediye başkanı AK Parti'ye geçti

5 yıllık faiz 5 ayın dibinde 5 yıllık faiz 5 ayın dibinde

Akciğer kanserinin maliyeti 8.8 milyar TL! Akciğer kanserinin maliyeti 8.8 milyar TL!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: ''Cumhurbaşkanımızı 'siyasi oyunlar oynamakla' itham etmesi kabul edilemez'' Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: "Cumhurbaşkanımızı 'siyasi oyunlar oynamakla' itham etmesi kabul edilemez"

Bursa'da o caddelere otopark yasağı Bursa'da o caddelere otopark yasağı