Şehit Bedirhan'ın anneannesi konuştu

Şehit Bedirhan'ın anneannesi konuştu

Hakkari Yüksekova'da teröristlerin hain tuzağında kızı ve 10 aylık torunu şehit olan anneanne Suudiye Demir, "Bedirhan'ın intikamını aldılar çok sevindim" dedi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 31 Temmuz günü, üs bölgesinde görev yapan eşi Astsubay Çavuş Serkan Karakaya ve silah arkadaşlarına kek, börek ve pasta götürdükten sonra kendi otomobiliyle dönen Nurcan Karakaya (25) ve 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa, PKK'lı teröristlerin önceden yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olmuştu. Şehit annen bebeği ile yan yana defnedilirken, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Milli İstihbarat Başkanlığı (MİT) dün Irak'ın kuzeyindeki Sincar bölgesine terör operasyonu düzenledi. Ortaklaşa düzenlenen terör operasyonuna şehit bebek Bedirhan Mustafa'nın adı verildi. Operasyonda örgütün sözde Sincar sorumlusu ve 'kırmızı kategoride' aranan teröristlerden 'Mam Zeki Şengali' kod adlı İsmail Özden etkisiz hale getirildi. Örgütün en yaşlı üyelerinden olan ve birçok terör saldırısının faali durumda bulunan Özden'in etkisiz hale getirilmesi, şehit Nurcan Karakaya ve bebeğinin ailesi tarafından sevinçle karşılandı. 

"BEDİRHAN'IN İNTİKAMINI ALDILAR" 
31 Temmuz'daki terör saldırısında kızını ve torunun şehit veren Sivas'ın Şarkışla ilçesinde yaşayan Suudiye Demir, "Bedirhan'ın intikamını aldılar çok sevindim. Devletimden Allah razı olsun. Teröristi Allah kahretsin. Milletin ocağını söndürüyorlar. Allah belalarını versin. Devletimiz inşallah herkesin intikamını alır" dedi. 

ANNE VE BEBEĞİNİN HATIRASI ANI KÖŞESİNDE YAŞATILIYOR 
Anneanne Suudiye Demir, torununun ve kızının hatırasını yaşatmak için evde anı köşesi oluşturdu. Kızının ve torunun fotoğraflarını oluşturduğu anı köşesine koyan anneanne torununa ve kızına olan hasretini fotoğraflara bakarak gideriyor. Hatıralarını saklamak için anı köşesi oluşturduğunu anlatan Demir, "Buraya geliyorum. Yavrularımla konuşuyorum. Bu köşeyi onlar için ayırdım. Benim savunmasız yavrularımdan ne istediler. Ellerinde silahı yoktu. Parmak kadar çocuğu ile yavrumdan ne istediler" diye konuştu. 

Acılı babanın feryadı yürekleri dağladı! Acılı babanın feryadı yürekleri dağladı!

Yeni dönem başlıyor! 2019'da tüm belediyeler... Yeni dönem başlıyor! 2019'da tüm belediyeler...

Pakistanlı bakan, uçuşu iptal edilince kıyafetlerini yaktı Pakistanlı bakan, uçuşu iptal edilince kıyafetlerini yaktı

Ünlü sanayici Hasan Basri Bozkurt hayatını kaybetti Ünlü sanayici Hasan Basri Bozkurt hayatını kaybetti

'Maceracı' programını yapan Murat Yeni FETÖ'den gözaltı 'Maceracı' programını yapan Murat Yeni FETÖ'den gözaltı

Bursa'da tecavüz cinayeti sanığı: Ayaklarına ateş ettim, eğilince göğsüne geldi Bursa'da tecavüz cinayeti sanığı: Ayaklarına ateş ettim, eğilince göğsüne geldi

Kritik görüşme sonrası İnce'den açıklama Kritik görüşme sonrası İnce'den açıklama

64 yıldır bu işi yapıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan da müşterisi 64 yıldır bu işi yapıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan da müşterisi

Bursa'yı şoke eden cinayetin ardından dram çıktı! Bursa'yı şoke eden cinayetin ardından dram çıktı!

Bursa'daki tarihi İnkaya Çınarı'na 'abi' geliyor! Bursa'daki tarihi İnkaya Çınarı'na 'abi' geliyor!

Bursa'da flaş stokçu baskını! 80 ton patates çıktı Bursa'da flaş stokçu baskını! 80 ton patates çıktı