SDÜ'de genç akademisyenlere TÜBİTAK proje hazırlama eğitimi

SDÜ'de genç akademisyenlere TÜBİTAK proje hazırlama eğitimi

Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) genç akademisyenlere, 'Fen Bilimleri Alanında TÜBİTAK Araştırma Projesi Hazırlama Teknikleri' konulu eğitim verildi. 

SDÜ ev sahipliğinde 'Fen Bilimleri Alanında TÜBİTAK Araştırma Projesi Hazırlama Teknikleri' isimli uygulamalı proje yazma eğitimi verildi. 25 kişinin katılımı ile Yenilikçi Teknolojiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (YETEM) Seminer Salonu'nda gerçekleştirilen eğitimin açılış konuşmasını yapan SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Saltan, fen bilimleri alanında uzmanlaşan akademisyenlerin proje hazırlama- sunma kapasitelerinin artırılması ve proje kültürünün devam ettirilmesi amacıyla düzenlenen eğitimin içeriği hakkında bilgi verdi. 

SDÜ, bu tür faaliyetlere katkı sunmaya devam edecek 

"Burada aldığınız eğitimin projeye dönüşmesini umut ediyorum. Fen Bilimleri alanında hayata geçirdiğimiz bu eğitim modelini sosyal ve sağlık bilimleri alanında da uygulamayı planlıyoruz" diyen Saltan, üniversite olarak bu tür faaliyetlere katkı sunmaya devam edeceklerini ifade etti. 

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdal Terzi de, "SDÜ'nün çok önemli bir uygulaması var. Faydalı bir model hayata geçiriyoruz. Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) kanalı ile kurum desteği sağlıyoruz. Ayrıca projenizi Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumuna (TÜBİTAK) teslim etmeden önce 'Mentör Desteği' sağlıyoruz" dedi. 

Eğitmenler, bilgi ve tecrübelerini aktardı 

Toplam 2 gün süren eğitimleri, SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Saltan, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdal Terzi, YETEM Müdürü Prof. Dr. M. Cengiz Kayacan ve Fen- Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşegül Öksüz verdi. 

Eğitimde, TÜBİTAK- ARDEB proje bileşenleri teorik/uygulamalı olarak tüm ayrıntılarıyla paylaşıldı ve örnek proje yazım uygulamaları gerçekleştirildi. 

Genç akademisyenlere, "TÜBİTAK projelerinin yazımında dikkat edilmesi gereken hususlar", "proje başvuru süreci ve şartları", "Projelerin değerlendirme ölçütleri" hakkında detaylı bilgiler verildi. Eğitmenler, özgün konu bulma, proje hazırlama ve yönetimi, projeyi başarılı bir şekilde sonuçlandırma, projeden katma değer ve yayın üretme konularında bilgi ve tecrübelerini aktardı. 

Program, eğitime katılan kursiyerlere katılım sertifikalarının ve eğitmenlere teşekkür plaketlerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi. 

ABD'den kritik Türkiye açıklaması ABD'den kritik Türkiye açıklaması

Binali Yıldırım: Kararda oylar çalındı yazacak halleri yok Binali Yıldırım: Kararda oylar çalındı yazacak halleri yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

İmamoğlu, YSK'nın kararını değerlendirdi İmamoğlu, YSK'nın kararını değerlendirdi

CHP'den YSK'nın gerekçeli kararına ilk yorum CHP'den YSK'nın gerekçeli kararına ilk yorum

YSK'nın gerekçeli kararı açıklandı YSK'nın gerekçeli kararı açıklandı

Bursa'da otomobil ile motosiklet çarpıştı Bursa'da otomobil ile motosiklet çarpıştı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

Meteorolojiden 'toz taşınımı' uyarısı Meteorolojiden 'toz taşınımı' uyarısı

Bursa'da soğuk hava deposunda yangın çıktı! 40 ton meyve-sebze kül oldu Bursa'da soğuk hava deposunda yangın çıktı! 40 ton meyve-sebze kül oldu

Bursa'da otomobil ile motosikletin çarpışma anı kamerada Bursa'da otomobil ile motosikletin çarpışma anı kamerada

Dersten çağırdığı öğretmeni koridorda dövdü Dersten çağırdığı öğretmeni koridorda dövdü

Bursa'dan yola çıkmışlardı! Terör örgütü elebaşının avukatlarıyla görüşmesi sona erdi Bursa'dan yola çıkmışlardı! Terör örgütü elebaşının avukatlarıyla görüşmesi sona erdi

LGS sınav giriş yerleri açıklandı LGS sınav giriş yerleri açıklandı

Bursa'da ulaşım zammına at arabalı tepki Bursa'da ulaşım zammına at arabalı tepki

Maaşını alamayan adam ortalığı birbirine kattı Maaşını alamayan adam ortalığı birbirine kattı