SDÜ'de genç akademisyenlere TÜBİTAK proje hazırlama eğitimi

SDÜ'de genç akademisyenlere TÜBİTAK proje hazırlama eğitimi

Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) genç akademisyenlere, 'Fen Bilimleri Alanında TÜBİTAK Araştırma Projesi Hazırlama Teknikleri' konulu eğitim verildi. 

SDÜ ev sahipliğinde 'Fen Bilimleri Alanında TÜBİTAK Araştırma Projesi Hazırlama Teknikleri' isimli uygulamalı proje yazma eğitimi verildi. 25 kişinin katılımı ile Yenilikçi Teknolojiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (YETEM) Seminer Salonu'nda gerçekleştirilen eğitimin açılış konuşmasını yapan SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Saltan, fen bilimleri alanında uzmanlaşan akademisyenlerin proje hazırlama- sunma kapasitelerinin artırılması ve proje kültürünün devam ettirilmesi amacıyla düzenlenen eğitimin içeriği hakkında bilgi verdi. 

SDÜ, bu tür faaliyetlere katkı sunmaya devam edecek 

"Burada aldığınız eğitimin projeye dönüşmesini umut ediyorum. Fen Bilimleri alanında hayata geçirdiğimiz bu eğitim modelini sosyal ve sağlık bilimleri alanında da uygulamayı planlıyoruz" diyen Saltan, üniversite olarak bu tür faaliyetlere katkı sunmaya devam edeceklerini ifade etti. 

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdal Terzi de, "SDÜ'nün çok önemli bir uygulaması var. Faydalı bir model hayata geçiriyoruz. Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) kanalı ile kurum desteği sağlıyoruz. Ayrıca projenizi Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumuna (TÜBİTAK) teslim etmeden önce 'Mentör Desteği' sağlıyoruz" dedi. 

Eğitmenler, bilgi ve tecrübelerini aktardı 

Toplam 2 gün süren eğitimleri, SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Saltan, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdal Terzi, YETEM Müdürü Prof. Dr. M. Cengiz Kayacan ve Fen- Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşegül Öksüz verdi. 

Eğitimde, TÜBİTAK- ARDEB proje bileşenleri teorik/uygulamalı olarak tüm ayrıntılarıyla paylaşıldı ve örnek proje yazım uygulamaları gerçekleştirildi. 

Genç akademisyenlere, "TÜBİTAK projelerinin yazımında dikkat edilmesi gereken hususlar", "proje başvuru süreci ve şartları", "Projelerin değerlendirme ölçütleri" hakkında detaylı bilgiler verildi. Eğitmenler, özgün konu bulma, proje hazırlama ve yönetimi, projeyi başarılı bir şekilde sonuçlandırma, projeden katma değer ve yayın üretme konularında bilgi ve tecrübelerini aktardı. 

Program, eğitime katılan kursiyerlere katılım sertifikalarının ve eğitmenlere teşekkür plaketlerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi. 

Bursa'da polis uyuşturucu operasyonunda kapıları böyle kırdı! Bursa'da polis uyuşturucu operasyonunda kapıları böyle kırdı!

Bursa İznik'teki dikilitaş, 2 bin yıldır ayakta Bursa İznik'teki dikilitaş, 2 bin yıldır ayakta

Bursa'da yol ortasına mezar diktiler! İşte nedeni.. (ÖZEL HABER) Bursa'da yol ortasına mezar diktiler! İşte nedeni.. (ÖZEL HABER)

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19.12.2018) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19.12.2018)

Bursa'da 13 yaşındaki Efe'den 2 gündür haber alınamıyor Bursa'da 13 yaşındaki Efe'den 2 gündür haber alınamıyor

Gecekondunun çatısı çöktü! Gecekondunun çatısı çöktü!

Soyulmak istemiyorsanız komşunuzla iyi geçinin Soyulmak istemiyorsanız komşunuzla iyi geçinin

BUDO ve İDO'da bazı seferler iptal edildi BUDO ve İDO'da bazı seferler iptal edildi

Herkesi ilgilendiriyor! Trafik sigortasına ilk 6 ay... Herkesi ilgilendiriyor! Trafik sigortasına ilk 6 ay...

Bursa'da otomobil zeytin ağacına çarptı: 1 yaralı Bursa'da otomobil zeytin ağacına çarptı: 1 yaralı

Erken emeklilik bekleyen yüz binlerce kişiye müjde Erken emeklilik bekleyen yüz binlerce kişiye müjde

Hapishanede kaptı, kolunu yemeye başladı Hapishanede kaptı, kolunu yemeye başladı

Kepçe operatörlerinin kavgası kanlı bitti! Her şey bir anda oldu... Kepçe operatörlerinin kavgası kanlı bitti! Her şey bir anda oldu...

Cinayet zanlısı 24 saatte yakalandı Cinayet zanlısı 24 saatte yakalandı

Hastanelerdeki stajyer öğrencilere ücretsiz yemek servisi Hastanelerdeki stajyer öğrencilere ücretsiz yemek servisi

İstinat duvarı yıkıldı! İstinat duvarı yıkıldı!

Abonelik sözleşmesine ilişkin kanun Resmi Gazete'de Abonelik sözleşmesine ilişkin kanun Resmi Gazete'de