Saros Körfezi'nde oteller doldu

Saros Körfezi'nde oteller doldu

Saros Körfezi'nde yer alan otellerdeki doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı.

Bayram tatilini körfezin 75 kilometrelik şeridinde yer alan Erikli, Enez, Mecidiye, Danişment, Yayla, Sultaniçe ve Gökçetepe gibi sahillerde geçirmek isteyenler, rezervasyonları günler öncesinden yaptı.

Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, bayram tatili boyunca otel, pansiyon ve kiralık evlerin yüzde yüz dolulukla hizmet vereceğini söyledi.

Hacıoğlu, "Saros Körfezi, Edirne için bulunmaz bir nimet, adeta cennetten bir köşe. İlimizin Saros Körfezi'ne yaklaşık 76 kilometrelik kıyısı bulunuyor. Bu 76 kilometre mavi denizle yeşil ormanın adeta iç içe olduğu bir yer. Denizle ormanın buluşması bir doğa harikası. Körfezin zaten kendine has özellikleri var. Dünya üzerinde kendini temizleyebilen birkaç körfezden bir tanesi. Özellikle suyun temizliği ve akvaryumu andıran yapısıyla dalış turizmine çok uygun bir alan. Binlerce insan Saros'a dalış yapmak için geliyor. Aynı zamanda Saros'un kıyısında ormanla iç içe olan köyler agro turizm açısından çok önemli" dedi.

Saros'un ziyaretçilerine doğayla iç içe bir tatil sunduğunu anlatan Hacıoğlu, şöyle devam etti: "Bölgenin İstanbul'a en yakın Ege kıyısı olması, yollarının geçmişe göre çok iyi olması ve ulaşılabilir olması sebebiyle ziyaretçi sayısı arttı. Bu yıl temmuz ayının yağışlı geçmesi bölgedeki turist yoğunluğunu biraz etkilese de havaların mevsim normallerine dönmesi ve sıcaklıkların artmasıyla bugünlerde inanılmaz bir yoğunluk yaşanıyor. Saros Körfezi, Kurban Bayramı tatilinde yerli ve yabancı turistlere yüzde yüz dolulukla hizmet verecek." 

Bu arada Saros dışında Kırklareli ve Tekirdağ sahillerinde de yoğunluk yaşanıyor. Özellikle Mürefte ve Şarköy'deki mavi bayraklı plajlar ilgi çekiyor.

Bursa'da kayınvalidesini döverken görüntülenen gelin serbest kaldı Bursa'da kayınvalidesini döverken görüntülenen gelin serbest kaldı

Bakan Selçuk açıkladı: Gençlere günlük 75, aylık 1950 lira Bakan Selçuk açıkladı: Gençlere günlük 75, aylık 1950 lira

Kızgın yağa su döken iki kuzen yandı Kızgın yağa su döken iki kuzen yandı

Sebze-Meyve sorusu sosyal medyayı salladı! Sebze-Meyve sorusu sosyal medyayı salladı!

Üniversite öğrencileri, 90 lira için sahnede soyundu Üniversite öğrencileri, 90 lira için sahnede soyundu

Borsada teknik arıza meydana geldi Borsada teknik arıza meydana geldi

Metroda yayılarak oturan erkeklere 'sulu' tepki Metroda yayılarak oturan erkeklere 'sulu' tepki

Bursa polisi çocuk işçilere karşı uyardı Bursa polisi çocuk işçilere karşı uyardı

Bursa'da kızına benzettiği kadını bıçakladı, yine 16 yıl hapse çarptırıldı Bursa'da kızına benzettiği kadını bıçakladı, yine 16 yıl hapse çarptırıldı

Ailesine rest çeken Hadise'ye 500 bin liralık kardeş faturası Ailesine rest çeken Hadise'ye 500 bin liralık kardeş faturası

Bursa'da şehirlerarası otobüslerde kemer takmayan yolculara kontrol Bursa'da şehirlerarası otobüslerde kemer takmayan yolculara kontrol

Bursa'da kaçak saka kuşu avlayan turiste ceza yağdı Bursa'da kaçak saka kuşu avlayan turiste ceza yağdı

Bursa'da kentsel dönüşüm durdu, kiralar vatandaşın cebini yakacak! Bursa'da kentsel dönüşüm durdu, kiralar vatandaşın cebini yakacak!

Oluşan obruklar bölge halkını endişelendiriyor Oluşan obruklar bölge halkını endişelendiriyor

Ünlü oyuncu tecavüze uğradığını açıkladı! Ünlü oyuncu tecavüze uğradığını açıkladı!

Oyuncak sandığı silahla ablasını öldürdü Oyuncak sandığı silahla ablasını öldürdü

Bursa Demirtaş Meydanı açılış için gün sayıyor Bursa Demirtaş Meydanı açılış için gün sayıyor

Bir şirket daha konkordato ilan etti! Bir şirket daha konkordato ilan etti!