Sarallar'a eş zamanlı operasyon!

Sarallar'a eş zamanlı operasyon!

Kamuoyunda 'Sarallar' olarak bilinen suç örgütüyle bağlantılı gruba yönelik geçtiğimiz cuma günü İstanbul, Trabzon, Çorum ve Muğla'da düzenlenen ve 15 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonun görüntüleri ortaya çıktı. Eş zamanlı baskınlarda yakalanarak adliyeye sevk olan 15 çete üyesinin tamamı tutuklandı.

Edinilen bilgilere göre; beş gün önce İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, kamuoyunda 'Sarallar' olarak bilinen organize suç örgütüyle bağlantılı bir gruba yönelik İstanbul, Trabzon, Çorum ve Muğla'nın turistik ilçesi Bodrum'da eş zamanlı operasyon düzenlemiş, aralarında sanayici, turizmci ve iş adamlarının bulunduğu 10'a yakın mağdurun şikayeti üzerine 15 şüpheliyi gözaltına almıştı.

Yapılan soruşturmada 6 farklı suç eylemleri tespit edilen şüphelilerin, iddiaya göre İstanbul Şişli ve Beylikdüzü, Muğla merkez ve turistik ilçesi Bodrum'da yasadışı kumar oynatarak verdikleri borç paralara karşılık, 200 bin liradan 2 milyon liraya kadar senetleri tehdit ve şantajla imzalattıkları, ödeme tarihi geçen ve ödeme tarihi gecikmiş borçları kendi yöntemleri ile en az 500 bin lira yükselterek zorla tahsilat yaptıkları ileri sürüldü. 

- İşledikleri suçlardan elde ettikleri gelirle yat alıp restoran işletmişler 
Organize suç örgütü üyelerinin bu yolla elde ettikleri paralarla Bodrum'da gece kulübü ve lüks restoran açarak lüks yaşam sürdüğü soruşturma dosyasına girerken, lüks bir cip ile yat satın aldıkları da tespit edildi. 

Organize Suçlarla Mücadele polisinin düzenlediği operasyonda zanlıların adreslerinde ve araçlarında yapılan aramalarda, biri lüks cipe düzenekle zulalanmış kalaşnikof tüfek olmak üzere 5 silah, bu silahlara ait mermiler ve farklı kişiler adına kayıtlı 120'nin üzerinde kredi kartı ve hesap cüzdanları ele geçirilmişti. 
 

- Operasyon polis kamerasına yansıdı 

Güvenlik güçlerinin 5 gün önce İstanbul, Trabzon, Çorum ve Muğla'nın turistik ilçesi Bodrum'da eş zamanlı operasyon 
polis kameraları tarafından da görüntülendi. Emniyet mensuplarının baskın yapılan adreslerdeki aramalarda zanlılara ait ruhsatsız silahları bulması görüntülere saniye saniye yansıdı. Yapılan aramalarda çoğu KKTC'deki öğrenci grupları adına düzenlenmiş farklı kişilere ait 128 kredi kartı ve banka kartının bulunduğu kartlığın görüntüleri yer alıyor. 
 

Gemliklilere müjde! Toplu konut projesinin ilk etabı bitti Gemliklilere müjde! Toplu konut projesinin ilk etabı bitti

Bursa'daki balık tezgahlarında bayram havası! Hamsinin kilosu 7 lira (ÖZEL HABER) Bursa'daki balık tezgahlarında bayram havası! Hamsinin kilosu 7 lira (ÖZEL HABER)

Bursa'da feci TIR kazası! Bursa'da feci TIR kazası!

45 yerinden bıçaklayıp eğlenmeye gitti 45 yerinden bıçaklayıp eğlenmeye gitti

Bursa'da aileler kavga etmesin diye duruşma salonunun kapısında cinayet ekibi bekledi Bursa'da aileler kavga etmesin diye duruşma salonunun kapısında cinayet ekibi bekledi

Bursa'da kaçak ev oyunu yıkımla bitti Bursa'da kaçak ev oyunu yıkımla bitti

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki'den önemli açıklamalar AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki'den önemli açıklamalar

Emekli astsubay karısını öldürüp intihar etti Emekli astsubay karısını öldürüp intihar etti

Benzin ve motorine indirim geliyor! Benzin ve motorine indirim geliyor!

Bursa'da ulaşıma yapılan zam geri alındı! Bursa'da ulaşıma yapılan zam geri alındı!

Bursa'da kumar baskını: 42 gözaltı Bursa'da kumar baskını: 42 gözaltı

Aysın Komitgan; <br /> Kaçak yapı merkezi Yıldırım'da imar plan devrimi Aysın Komitgan;
Kaçak yapı merkezi Yıldırım'da imar plan devrimi

Bursa Karacabey'de açık otoparklar bedava Bursa Karacabey'de açık otoparklar bedava

Bursa'da 18 yılda verilen 23 günlük yıllık izin Yargıtay'a takıldı Bursa'da 18 yılda verilen 23 günlük yıllık izin Yargıtay'a takıldı