Sarallar'a eş zamanlı operasyon!

Sarallar'a eş zamanlı operasyon!

Kamuoyunda 'Sarallar' olarak bilinen suç örgütüyle bağlantılı gruba yönelik geçtiğimiz cuma günü İstanbul, Trabzon, Çorum ve Muğla'da düzenlenen ve 15 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonun görüntüleri ortaya çıktı. Eş zamanlı baskınlarda yakalanarak adliyeye sevk olan 15 çete üyesinin tamamı tutuklandı.

Edinilen bilgilere göre; beş gün önce İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, kamuoyunda 'Sarallar' olarak bilinen organize suç örgütüyle bağlantılı bir gruba yönelik İstanbul, Trabzon, Çorum ve Muğla'nın turistik ilçesi Bodrum'da eş zamanlı operasyon düzenlemiş, aralarında sanayici, turizmci ve iş adamlarının bulunduğu 10'a yakın mağdurun şikayeti üzerine 15 şüpheliyi gözaltına almıştı.

Yapılan soruşturmada 6 farklı suç eylemleri tespit edilen şüphelilerin, iddiaya göre İstanbul Şişli ve Beylikdüzü, Muğla merkez ve turistik ilçesi Bodrum'da yasadışı kumar oynatarak verdikleri borç paralara karşılık, 200 bin liradan 2 milyon liraya kadar senetleri tehdit ve şantajla imzalattıkları, ödeme tarihi geçen ve ödeme tarihi gecikmiş borçları kendi yöntemleri ile en az 500 bin lira yükselterek zorla tahsilat yaptıkları ileri sürüldü. 

- İşledikleri suçlardan elde ettikleri gelirle yat alıp restoran işletmişler 
Organize suç örgütü üyelerinin bu yolla elde ettikleri paralarla Bodrum'da gece kulübü ve lüks restoran açarak lüks yaşam sürdüğü soruşturma dosyasına girerken, lüks bir cip ile yat satın aldıkları da tespit edildi. 

Organize Suçlarla Mücadele polisinin düzenlediği operasyonda zanlıların adreslerinde ve araçlarında yapılan aramalarda, biri lüks cipe düzenekle zulalanmış kalaşnikof tüfek olmak üzere 5 silah, bu silahlara ait mermiler ve farklı kişiler adına kayıtlı 120'nin üzerinde kredi kartı ve hesap cüzdanları ele geçirilmişti. 
 

- Operasyon polis kamerasına yansıdı 

Güvenlik güçlerinin 5 gün önce İstanbul, Trabzon, Çorum ve Muğla'nın turistik ilçesi Bodrum'da eş zamanlı operasyon 
polis kameraları tarafından da görüntülendi. Emniyet mensuplarının baskın yapılan adreslerdeki aramalarda zanlılara ait ruhsatsız silahları bulması görüntülere saniye saniye yansıdı. Yapılan aramalarda çoğu KKTC'deki öğrenci grupları adına düzenlenmiş farklı kişilere ait 128 kredi kartı ve banka kartının bulunduğu kartlığın görüntüleri yer alıyor. 
 

Fransa'dan İsrail'e flaş çağrı Fransa'dan İsrail'e flaş çağrı

Merkel'den ''ticaret ihtilafları'' uyarısı Merkel'den "ticaret ihtilafları" uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter'da paylaştı: Dünya 5'ten büyüktür Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter'da paylaştı: Dünya 5'ten büyüktür

Whatsapp kullanıcılarına kötü haber Whatsapp kullanıcılarına kötü haber

Bir çocuk bir hamile rolü yapan kadın ve çiğ köfteli 46 hırsızlık Bir çocuk bir hamile rolü yapan kadın ve çiğ köfteli 46 hırsızlık

AK Parti ve MHP Cumhur İttifakı'nın devamı konusunda prensipte anlaşma sağladı AK Parti ve MHP Cumhur İttifakı'nın devamı konusunda prensipte anlaşma sağladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'nda konuştu Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile görüştü

İPhone şeklinde mezar taşı İPhone şeklinde mezar taşı

Parkta tartıştığı kocasını tabancayla vurdu Parkta tartıştığı kocasını tabancayla vurdu

3 gündür aranan adam, 5 metrelik çukurda bulundu 3 gündür aranan adam, 5 metrelik çukurda bulundu

İntihar etmeden önceki son sözleri ''Evlatlarımdan özür diliyorum'' oldu  İntihar etmeden önceki son sözleri "Evlatlarımdan özür diliyorum" oldu

Meteorolojiden Bursa için fırtına uyarısı Meteorolojiden Bursa için fırtına uyarısı

17 yaşındaki gencin 'tosun' isyanı! Suç duyurusunda bulundu 17 yaşındaki gencin 'tosun' isyanı! Suç duyurusunda bulundu