Sancaktepe'de başpehlivan belli oldu

Sancaktepe'de başpehlivan belli oldu

İstanbul'da 25'incisi düzenlenen Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'nde bu yıl başpehlivan Ali Gürbüz oldu.

İstanbul'da Sancaktepe Belediyesi tarafından düzenlenen 25'inci Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri zorlu mücadelelere sahne oldu. Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'in düdüğüyle başlayan müsabakalar; 'minikler 1, minikler 2, teşvik 1, teşvik 2, tozkoparan, ayak, destek küçük, destek büyük, küçük orta küçük, küçük orta büyük, büyük orta, başaltı, baş' kategorileri olmak üzere 13 farklı kategoride gerçekleştirildi. Aralarında Recep Kara, Orhan Okulu, Ali Gürbüz, İsmail Balaban, Şaban Yılmaz gibi 34'ü Kırkpınar'da başpehlivan olmuş 90 güreşçi müsabakalarda kol bağladı. 

Sabahtan başlayıp akşama kadar devam eden müsabakalarda güreşçiler, başpehlivan olmak için birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Finale kalan Ali Gürbüz rakibi Recep Kara'yı yenerek başpehlivan olurken, İsmail Balaban'nda üçüncü oldu. Ali Gürbüz finali kazanarak 30 bin liralık ödülün de sahibi oldu. Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Gürbüz'e madalya, kupa ve altın takdim etti. 

"MÜSABAKALARI İNŞALLAH BÜYÜK BİR HEYECANLA İZLEMİŞ OLACAĞIZ" 

Kırkpınar'dan sonra ikinci büyük organizasyon olduğunu belirten Başkan Erdem, "Sancaktepe Belediyesi olarak bu sene 25. büyük organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Kırkpınar'dan sonra ikinci büyük organizasyon olarak iddialıyız. Bu sene yeni inşa ettiğimiz alanda güreşleri yapacaktık. Kaba inşaatı tamamlandı. Şu anda çatı aşamasında. Çimleri seremediğimiz için seneye kaldık. Bugün burada 34 başpehlivan er meydanına çıkacak. Kırkpınar'ın başpehlivanlarından Recep Kara, İsmail Balaban, Fatih Atlı, Ali Gürbüz de dahil bütün pehlivanlarımız Sancaktepe er meydanında. Ben yiğitlere, erlere başarılar diliyorum. Centilmence müsabakaları inşallah büyük bir heyecanla izlemiş olacağız" dedi. 

"500 BİN LİRAYA YENİDEN AĞA OLDU" 

Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'nin gelecek yıl düzenlenecek 26. organizasyonunun ağalığını yine iş adamı Ahmet Tüzün kazandı. Gerçekleştirilen ihalede 500 bin lira bedelle en yüksek rakamı veren Tüzün, gelecek yılki güreşlerin de ağalığını üstlenme hakkı elde etti. Tüzün'e ağalık kupasını Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem takdim etti. 
 

Bursa'da otomobil alev alev yandı Bursa'da otomobil alev alev yandı

Bursa'da sanık yakınları iki polis memurunu darbetti Bursa'da sanık yakınları iki polis memurunu darbetti

Kestiği dalın altında kalıp öldü Kestiği dalın altında kalıp öldü

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'den eski belediye başkanlarına ziyaret  Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'den eski belediye başkanlarına ziyaret 

Bursa'da kızını 14 yerinden bıçaklayan baba tutuklandı Bursa'da kızını 14 yerinden bıçaklayan baba tutuklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'den önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'den önemli açıklamalar

Taciz iddiası mahalleyi karıştırdı Taciz iddiası mahalleyi karıştırdı

Camiden dönen yaşlı adama otomobil çarpıp kaçtı Camiden dönen yaşlı adama otomobil çarpıp kaçtı

İstanbul ve Ankara'da eş zamanlı operasyon! Şebeke lideri de yakalandı İstanbul ve Ankara'da eş zamanlı operasyon! Şebeke lideri de yakalandı

Firari suç makinesi yakalandı Firari suç makinesi yakalandı

Gürcistan'da domuz gribinden ölenlerin sayısı 21'e yükseldi Gürcistan'da domuz gribinden ölenlerin sayısı 21'e yükseldi

Maden ocağı işçilerini taşıyan minibüs ile kamyon çarpıştı Maden ocağı işçilerini taşıyan minibüs ile kamyon çarpıştı

Annesi gözleri önünde öldürüldü, vuranı mahkemede açıkladı Annesi gözleri önünde öldürüldü, vuranı mahkemede açıkladı