Samsun Vezirköprü'de 98. yıl heyecanı

Samsun Vezirköprü'de 98. yıl heyecanı

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde, Mehmet Akif Esoy'un yazdığı İstiklal Marşı'nın kabulünün 98.yıl dönümünde Vezirköprü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin düzenlediği programda Kurtuluş Savaşı'nda verilen büyük mücadele ile birlikte, İstiklal Marşı'nın milli birlik vurgusuna değinildi.

Programda Mehmet Akif Ersoy'un hayatını anlatan belgesel izlendi.

Ömer Şamil İlhan tarafından Ye's adlı şiir okundu ve öğrencilerimiz tarafından çeşitli gösterilerin sunumuyla İstiklal Marşı yazarı Mehmet Akif Ersoy anıldı. Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi. Programdan sonra etkinlikler kapsamında Vezirköprü Cumhuriyet Anaokulu öğrencileri velileri ile birlikte geri dönüşüm materyallerini kullanarak yaptıkları 'Şanlı Bayrağım' aldı sergi düzenlendi. Bir hafta süren çalışma sonucunda ortaya çıkan Türk bayrakları sergiye çıkarıldı. 

Belediye Kültür Merkezinde yapılan programa İlçe Kaymakamı Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Garnizon Komutanı Muharrem Davulcu, İlçe Emniyet Müdürü Koray Yağcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan daire amir ve müdürleri, okul müdürleri öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 
 

Zincirleme trafik kazası: 11 yaralı Zincirleme trafik kazası: 11 yaralı

Eşine öfkelendi, uçağıyla binaya çarptı Eşine öfkelendi, uçağıyla binaya çarptı

Dünyayı sarsan bomba iddia! Rusya, Venezuela'ya asker gönderdi Dünyayı sarsan bomba iddia! Rusya, Venezuela'ya asker gönderdi

5 yaşındaki çocuk yangında can verdi 5 yaşındaki çocuk yangında can verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı

Yaşar Alptekin: Sokakta sigara içen kadın ucuzdur Yaşar Alptekin: Sokakta sigara içen kadın ucuzdur

El freni çekilmeyen kamyon, hareket ederek yayayı ezdi El freni çekilmeyen kamyon, hareket ederek yayayı ezdi

Bursa'da korkutan yangın Bursa'da korkutan yangın

Havaya rastgele ateş açtı! Havaya rastgele ateş açtı!

Çin'de 518 milyon yıllık binlerce fosil bulundu Çin'de 518 milyon yıllık binlerce fosil bulundu

Kocasını 3 haftalık bebeğinden kıskanıp, bebeğinin boğazını kesti Kocasını 3 haftalık bebeğinden kıskanıp, bebeğinin boğazını kesti

Skandal kararı yarın imzalıyor Skandal kararı yarın imzalıyor