'Sakin kent' doldu

'Sakin kent' doldu

9 günlük Kurban Bayramı tatilinde Muğla'ya akın akın yerli turist gelirken, bayramın üçüncü günü olmasına rağmen gelişler sürüyor. Sadece Çarşamba günü Bodrum'a 71 bin, Marmaris'e 38 bin, Fethiye'ye 60 bin araç giriş çıkışı olduğu açıklandı.

Muğla'nın en gözde günübirlik tatil beldelerinden 'sakin kent' unvanlı Ula'nın Akyaka Mahallesi'ne bugün sabah saat 08.00'de başlayan araç girişi öğle saat 13.00'te hâlâ devam ediyordu. Karayolundan itibaren Akyaka içerisinde kadar yaklaşık 2 kilometrelik yol aşırı araç girişi nedeniyle tıkanırken, Jandarma Trafik ve Akyaka Jandarma Karakol ekipleri mahallenin iki ayrı noktasında giriş ve çıkışlarda trafiği yönlendirdi. Ekipler ayrıca mahallenin iç kesimindeki kavşaklarda da trafiğe kontrollü olarak geçiş verdi. 

Akyaka'ya tatil için gelen yerli turistler araç trafiğinin yoğunluğundan şikayet etti. Bir vatandaş, "İzmir'den geliyoruz. Trafik çok yoğun" derken, İzmir'den gelen başka bir vatandaş da, "Çok yoğun trafiğimiz var. Tatil amaçlı geliyor. Maşallahı var trafiğin" dedi. 

İlk defa Akyaka'ya tatil amaçlı gelen bir başka vatandaş ise, "Çok yoğun bir trafik var. Her zaman mı böyle. İlk defa geliyorum" dedi. 

Araçları ile akın akın Akyaka'ya gelen vatandaşlar, sahilleri de tıklım tıklım doldurdu. 500 metre uzunluğundaki Akyaka sahilinde deniz insandan gözükmezken, kumsalda da adım atacak yer kalmadı. Yaklaşık 12 bin kişinin sahilde ve denizde oluşturduğu insan kalabalığı nedeniyle sahilde yürümek adeta imkansız hala geldi. 

Akyaka Muhtarı Feridun Uzsoy, 4 bin yerleşik nüfusu bulunan Akyaka'nın bayram tatili nedeniyle 100 bine ulaştığını açıkladı. Muhtar Özsoy, "Akyaka'mız bayram tatillerinde bir yoğunluk yaşıyor. Şu anda yerleşik olarak Akyaka'mızın nüfusu 4 bin civarındadır. Ama tatil dolayısıyla 100 bine yaklaşmış durumda. Şu an itibariyle apartlarda ve otellerde doluluk oranı var. Rezervasyonsuz gelen vatandaşlarımız doluluk nedeniyle yer bulamadıkları için geri dönmek zorunda kalıyor. Geri dönmek istemeyen vatandaşlarımız da ormanlık alanda araçlarının içinde konaklamayı tercih ediyor" dedi. 

Bursa'da seyir halindeyken alev alan TIR hurdaya döndü Bursa'da seyir halindeyken alev alan TIR hurdaya döndü

Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar

Binali Yıldırım yurttaki öğrencilerle buluştu Binali Yıldırım yurttaki öğrencilerle buluştu

Dr. Ümit Aktaş açıkladı! Niye bu kadar çok hasta oluyoruz? Dr. Ümit Aktaş açıkladı! Niye bu kadar çok hasta oluyoruz?

Son dakika haberi... Bursa'da deprem oldu! Son dakika haberi... Bursa'da deprem oldu!

Prof. Dr. Akşit Bursa'da açıkladı: Sigara haramdır Prof. Dr. Akşit Bursa'da açıkladı: Sigara haramdır

Burhanettin Kocamaz: ''Demokrat Parti'den adaylığım yarın akşama kadar belli olur'' Burhanettin Kocamaz: "Demokrat Parti'den adaylığım yarın akşama kadar belli olur"

Sürücü çocuğa çarpmamak için kamyonetle bahçeye uçtu Sürücü çocuğa çarpmamak için kamyonetle bahçeye uçtu

Rusya'dan vize açıklaması Rusya'dan vize açıklaması

6 günde 3 yeni obruk oluştu 6 günde 3 yeni obruk oluştu

Ankara'da kışlada patlama Ankara'da kışlada patlama

Şanlıurfa'da çarptığı TIR'ın altında kalan motosiklet sürücüsü ağır yaralandı Şanlıurfa'da çarptığı TIR'ın altında kalan motosiklet sürücüsü ağır yaralandı

Evinde başından vurulmuş halde ölü bulundu Evinde başından vurulmuş halde ölü bulundu

Babasının öldüğünü duyan kadın vefat etti Babasının öldüğünü duyan kadın vefat etti

Bursa Yıldırım'da su kesintisi Bursa Yıldırım'da su kesintisi