Sahilde "üstü açık otobüs" seferleri

Sahilde ''üstü açık otobüs'' seferleri

Mersin'de vatandaşların ve turistlerin kent merkezindeki sahil hattını huzurlu ve rahat bir şekilde gezmeleri amacıyla hayata geçirilen üstü açık belediye otobüsü uygulamasında ilk seferler başlatıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından, hem kent sahilinin tanıtılması hem de kıyıda vakit geçirenlerin daha ferah ulaşım imkanı bulması için üstü açık otobüs uygulaması başlatıldı. 'Hayat Mersin'de güzel' ve 'Denizin, güneşin ve medeniyetin kenti Mersin' sloganlarının yer aldığı belediye otobüsü, her gün saat 07.00 ile 12.00 ve 16.00 ile 24.00 saatleri arasında hizmet verecek. Ücretleri diğer otobüs ücretleriyle aynı olan üstü açık otobüs, merkez Akdeniz ilçesindeki tren garından kalkarak, sahil bandından merkez Mezitli ilçesindeki Babil kavşağına ulaştıktan sonra yeniden hareket noktasına dönecek. Otobüs, toplamda 11 kilometre yol kat edecek.

"Mersin'de ilk defa üstü açık sahil turu"

Uygulama hakkında bilgi veren otobüs şoförü Ahmet Öğüt, "Sahil turumuz Mersin'de ilk defa üstü açık araçlarla yapılmaya başladı. 7-12 ve 16-24 saatleri arasında çalışacak. İstasyondan başlayacak, Hilton ve sahil bandı üzerinden Babil Kavşağına kadar sürecek sonra tekrar başlangıç noktasına geri dönecek. 2 aracımız bu hizmeti verecek her saat başı bu aracımız kalkacak. Sahil boyunca hizmetimiz devam edecektir. Vatandaşlarımız her gün normal ücretlerini vererek araçlarımızdan yararlanabilir" dedi.

"Sırf keyif için binilebilecek bir otobüs"
Uygulamadan memnun olduğunu ve uygulamanın her yerde olmasını istediğini belirten yolculardan Erkin Şahin, "Bir Mersinli olarak böyle bir hizmetten bende yararlanmak istiyordum. Eskiden faytonlar vardı şimdi yerini böyle güzellikler aldı. Klasik güzel değerler bunlar sahilimizi değerlendirmek için ve hepimiz için güzel bir şey olduğunu düşünüyorum. Otobüslerin yoğunluğundan kurtulmak için akşam iş çıkışlarında sırf keyfi bir turlayıp strese iyi gelebileceğini düşündüğüm bir uygulama her yerde olmasını istiyorum" ifadelerini kullandı.

"Yolcular memnun"

Hasan Basri İndir ise "Mersin gibi sıcak bir şehirde böyle bir uygulama olması bence çok güzel. Manzaralı, keyif için yapılacak bir şey. Geniş bir panoramada her yeri görebilecek durumdayız" şeklinde konuştu.

Manzaranın keyfini çıkardıklarını kaydeden Umut Yerli ve Büşra Kotçu da "Üstü açık olduğu için manzarayı görebiliyoruz ve bu çok eğlenceli oluyor. Daha önce hiç böyle bir otobüse binmemiştim çok güzel olmuş. Mersin sahillerini hiç böyle görmemiştik" diye konuştular.

PKK'ya yardım ve yataklık eden başkanlar tutuklandı PKK'ya yardım ve yataklık eden başkanlar tutuklandı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan Abdullah Gül'e sert sözler! AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan Abdullah Gül'e sert sözler!

Apple mağazasında tablet patladı! Apple mağazasında tablet patladı!

Bariyerlere ok gibi saplandı: 3 kişi öldü Bariyerlere ok gibi saplandı: 3 kişi öldü

Bursa yaşanan can pazarı kameralara böyle yansıdı Bursa yaşanan can pazarı kameralara böyle yansıdı

Güngör Uras hayatını kaybetti Güngör Uras hayatını kaybetti

Kars'ı dolu vurdu Kars'ı dolu vurdu

Annesini çekyat içinde bu halde buldu Annesini çekyat içinde bu halde buldu

ABD'li senatörden çok konuşulacak Trump açıklaması! ABD'li senatörden çok konuşulacak Trump açıklaması!

Kahramanmaraş'ta 4.8 büyüklüğünde deprem! Kahramanmaraş'ta 4.8 büyüklüğünde deprem!

Bartın'da yolcu midibüsü uçuruma yuvarlandı: Çok sayıda ölü ve yaralı var Bartın'da yolcu midibüsü uçuruma yuvarlandı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Bursa İznik'te sazlık yangını Bursa İznik'te sazlık yangını

Bursa'da annesiyle babası kavga ederken araya girdi, boğazından bıçaklandı Bursa'da annesiyle babası kavga ederken araya girdi, boğazından bıçaklandı

Bursa'da bazı pazarlarda kurbanlıklar bitti Bursa'da bazı pazarlarda kurbanlıklar bitti

Bursa'da şehit kardeşi yalnız bırakılmadı Bursa'da şehit kardeşi yalnız bırakılmadı

Bursa Nilüfer'de orman yangını Bursa Nilüfer'de orman yangını

Korkunç olay! 4 kişi boğularak can verdi Korkunç olay! 4 kişi boğularak can verdi

Sokak ortasında gündüz vakti adam kaçırdılar! Sokak ortasında gündüz vakti adam kaçırdılar!