'Rusya-Kırım-Türkiye' hareketi kuruldu

'Rusya-Kırım-Türkiye' hareketi kuruldu

Türk iş adamları, toplum görevlileri ve politikacılar Kırım'la işbirliğini geliştirmek ve yarımadanın Rusya'ya bağlı olduğunun tanınması konusunda çalışmalar yapmak amacıyla 'Rusya-Kırım-Türkiye' hareketini kurdu.

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma'nın Kırım milletvekili Ruslan Balbek, Türk iş adamları, toplum görevlileri ve politikacılar 'Rusya-Kırım-Türkiye' hareketinde birleşti.

Hareketin lideri Yazdan Kaya ekonomik ve insani alanda ilişkileri geliştirmek için 4 günlük bir resmi ziyaret için yarımadaya gitti.

Gazetecilere konuşan Balbek "Rusya-Kırım-Türkiye hareketinin başlıca amacı Kırım'ın statüsünün uluslararası toplum tarafından tanınması için çalışarak güçlerimizi birleştirmek. Türkiye'de ilk kez Kırım'ın tanınması için halk diplomasisi ve siyasi güç düzeyinde toplum görevlilerinin bulunduğu bir hareket ortaya çıktı. Hareketin içinde Türk politikacılar vedevlet görevlileri de var. Hareketin amacı Kırım'ın, Türkiye'nin Rusya'ya kapısı olmasının yanı sıra İpek Yolu'nun geri döndürülmesi için de bir kapı olması" dedi.

'KIRIM HALKI RUSYA İLE BAĞLANMAYI SEÇTİ'

Yazdan Kaya ise Türkiye'nin Rusya'nın bir parçası olarak Kırım'la yakın ekonomik ve insani ilişkiler geliştirmek istediğini söyledi. Kırım'ın Rusya'ya bağlanışının yasal olduğuna vurgu yapan Kaya "Kırım halkı 2014'teki referandumla iradesini gösterip Rusya ile bağlanmaktan yana oy kullandı" diye konuştu.

Bursa'da tarihi Osmanlı köyünde yangın Bursa'da tarihi Osmanlı köyünde yangın

3 evladını yangında kaybeden baba cenazeye araç içinde katıldı 3 evladını yangında kaybeden baba cenazeye araç içinde katıldı

Partiye gitmek için arabada bıraktığı bebekleri öldü Partiye gitmek için arabada bıraktığı bebekleri öldü

Bursa'da ''İşe gidiyorum'' diyerek evden çıktı, 3 gündür haber yok Bursa'da "İşe gidiyorum" diyerek evden çıktı, 3 gündür haber yok

Bursa'da mahalleli isyan etti: Arsenikli su içiyoruz Bursa'da mahalleli isyan etti: Arsenikli su içiyoruz

Bursalılar bankaların hayat sigortası oyununa dikkat! Bursalılar bankaların hayat sigortası oyununa dikkat!

Köpeğin başına kezzap döküp, kulaklarını kesmişler Köpeğin başına kezzap döküp, kulaklarını kesmişler

Ahmet Kural'a hapis şoku! Ahmet Kural'a hapis şoku!

Bursa Uludağ'da kar sevinci, zincire takıldı Bursa Uludağ'da kar sevinci, zincire takıldı

Bursa'da mezar açıldı, ölenin yaşı büyük çıkınca ceza istemi müebbet oldu Bursa'da mezar açıldı, ölenin yaşı büyük çıkınca ceza istemi müebbet oldu

Bursa'da kafede kumar makinesi ele geçirildi Bursa'da kafede kumar makinesi ele geçirildi