Ruhani'nin açıklamaları meclisi ikna etmedi

Ruhani'nin açıklamaları meclisi ikna etmedi

İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin, mecliste bankacılık yaptırımları, işsizlik, ekonomideki durgunluk, kaçakçılık ve döviz krizi konusunda kendisine yöneltilen sorulara verdiği cevaplar yeterli bulunmayınca konu yargıya taşındı.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, mecliste bankacılık yaptırımları, işsizlik,  ekonomideki durgunluk, kaçakçılık ve döviz krizi konusunda kendisine yöneltilen 5  soruya yanıt verdi.

Kendisine yöneltilen sorulara ilişkin kabinesinin performansını  savunan Ruhani, ekonomik sorunların ABD'nin yaptırımları geri getirmesiyle ortaya  çıktığını söyledi.

Halka umut aşılanması gerektiğini kaydeden Ruhani, "İnsanların  hayatlarının kasvetli resmini çizmenin daha fazla karanlığa yol açacağının  farkında olun." dedi.

Yöneltilen sorulara Ruhani'nin verdiği cevaplardan sonra  milletvekillerine yanıtların kendilerini ikna edip etmediği soruldu. Yapılan  oylamada, Ruhani'nin, sadece bankacılık yaptırımları hakkındaki açıklamalarının  milletvekillerini ikna ettiği sonucu çıktı.

İran Cumhurbaşkanı'nın işsizlik, ekonomik durgunluk, kaçakçılık ve  döviz kriziyle ilgili kendisine yöneltilen sorulara verdiği cevaplar ise yeterli  bulunmadı.

İran devlet televizyonu, meclisin ikna olmadığı konuların yargıya  taşındığını duyurdu. Yargı incelemesinden sonra söz konusu meselelerin tekrar  meclise gönderilerek milletvekillerinin Ruhani'nin başında bulunduğu hükümet  hakkında nihai kararı vereceği kaydedildi.

'Onarıcı adalet' tartışması 'Onarıcı adalet' tartışması

Tescilli güzele mahkemeden eski eş kararı Tescilli güzele mahkemeden eski eş kararı

Fransa'dan İsrail'e flaş çağrı Fransa'dan İsrail'e flaş çağrı

Merkel'den ''ticaret ihtilafları'' uyarısı Merkel'den "ticaret ihtilafları" uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter'da paylaştı: Dünya 5'ten büyüktür Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter'da paylaştı: Dünya 5'ten büyüktür

Whatsapp kullanıcılarına kötü haber Whatsapp kullanıcılarına kötü haber

Bir çocuk bir hamile rolü yapan kadın ve çiğ köfteli 46 hırsızlık Bir çocuk bir hamile rolü yapan kadın ve çiğ köfteli 46 hırsızlık

AK Parti ve MHP'den 'ittifak' anlaşması AK Parti ve MHP'den 'ittifak' anlaşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'nda konuştu Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile görüştü

İPhone şeklinde mezar taşı İPhone şeklinde mezar taşı

Parkta tartıştığı kocasını tabancayla vurdu Parkta tartıştığı kocasını tabancayla vurdu

3 gündür aranan adam, 5 metrelik çukurda bulundu 3 gündür aranan adam, 5 metrelik çukurda bulundu

İntihar etmeden önceki son sözleri ''Evlatlarımdan özür diliyorum'' oldu  İntihar etmeden önceki son sözleri "Evlatlarımdan özür diliyorum" oldu