Rize'den Trabzon'a yüzen danayı Haluk Levent satın aldı

Rize'den Trabzon'a yüzen danayı Haluk Levent satın aldı

Kurban Bayramı'nın birinci günü Rize'de sahibinin elinden kaçarak denize düşen ve bayramın son gününde Trabzon'un Sürmene ilçesinde ortaya çıkan danayı sanatçı Haluk Levent satın aldı.

Erzurumlu besici Metin Yalçın, yaptığı açıklamada, bayramın ilk  gününde satışını yapmasının ardından dananın ellerinden kaçıp duvardan atlayarak  denize düştüğünü anımsattı.

Sahil güvenlik birimleri, emniyet ve vatandaşlarca günlerce kurbanlık  danayı aradıklarını anlatan Yalçın, bulunmasına rağmen dananın yine kaçmayı  başararak denizde ilerlemeye devam ettiğini söyledi.

Aramaların sonuç vermemesi üzerine memleketi Erzurum'a döndüğünü ifade  eden Yalçın, "Bayramın son günü Trabzon'un Sürmene ilçesinde dananın bulunduğu  haberini aldık. Sahil güvenlik ve arkadaşlarımın desteğiyle danayı Trabzon'daki  bir çiftliğe aldırmayı başardık." dedi.

Yalçın, hayvanın görüntüsünün sosyal medyada yayılması üzerine ilginin  de arttığını belirterek, çok sayıda kişinin danayı satın almak için telefonla  kendisine ulaştığını kaydetti.

Sanatçı Haluk Levent'in de danayı satın almak için aradığını aktaran  Yalçın, şunları ifade etti:

"Dananın denizde 4 gün geçirmesine çok şaşırdım. Hayretler içinde  kaldım. Kurban Bayramı'nda 10 bin liraya sattığım danayı almak için beni  aradılar. Ancak kurbanlık dana kaçtığı için satın alan kişi başka bir hayvan  almak zorunda kaldı.10 bin liraya sattığım kurbanın hemen hemen 3 katı fiyat  vermeye başladılar. Hatta birkaç ünlü sanatçı da aradı. Hayranı olduğum Haluk  Levent aradı daha önce muhabbettim yoktu ve onu duyunca dedim 'dana senindir'.  Fiyat olayına girmedim o bir rakam söyledi ve danayı verdik. O da bakımını ya  bize yaptıracak ya da başka bir yerde bakacak."

Türk Telekom TTNET çöktü mü? Türk Telekom TTNET çöktü mü?

Araçta sıkışan sürücüyü hayatta tutmak için uzun süre uğraştılar Araçta sıkışan sürücüyü hayatta tutmak için uzun süre uğraştılar

Erdoğan'dan canlı yayında önemli açıklamalar Erdoğan'dan canlı yayında önemli açıklamalar

Kar yağdı, kazalar ve mahsur kalmalar peş peşe geldi Kar yağdı, kazalar ve mahsur kalmalar peş peşe geldi

Kocasıyla yasak aşk yaşayan kadına dakikalarca işkence etti! Ölmediğini görünce... Kocasıyla yasak aşk yaşayan kadına dakikalarca işkence etti! Ölmediğini görünce...

Av tüfeğiyle şakalaşırken kuzenini vurdu Av tüfeğiyle şakalaşırken kuzenini vurdu

Bursa'da yasak bölgede avlanan 7 kişiye suçüstü Bursa'da yasak bölgede avlanan 7 kişiye suçüstü

Komşu aileler arasında 'taşlı-sopalı-bıçaklı' kavga! Komşu aileler arasında 'taşlı-sopalı-bıçaklı' kavga!

Samet Aybaba'dan hakemlere gönderme! Samet Aybaba'dan hakemlere gönderme!

Bahçeli'den Mustafa Şentop açıklaması: MHP eksiksiz destekleyecektir Bahçeli'den Mustafa Şentop açıklaması: MHP eksiksiz destekleyecektir

Bursa'da sazlık alev alev yandı! Bursa'da sazlık alev alev yandı!

Bursa'da feci kazada ''Tabelalar şaşırtıyor'' iddiası Bursa'da feci kazada "Tabelalar şaşırtıyor" iddiası

Bursaspor'a kar engeli Bursaspor'a kar engeli

Hastanede skandal! Hemşirelere taciz iddiası Hastanede skandal! Hemşirelere taciz iddiası