PyeongChang'da ilk altın İsveç'in

PyeongChang'da ilk altın İsveç'in

2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları'ndaki ilk madalya mücadelesi, kadınlar skiatlon 2 x 7.5 kilometre yarışında yaşanırken İsveçli sporcu Charlotte Kalla son anda yaptığı atakla altın madalyaya ulaştı.

Yarışın ilk yarısındaki klasik disiplin bölümü Norveçli sporcuların kontrolünde geçerken, 7.5 kilometre itibariyle yapılan kayak değişimi sonucunda ilk üç sıra Heidi Weng, Ingvild Flugstad Oestberg ve Marit Bjoerngen'den oluşan Norveçlilerin oldu.

Serbest disiplinde geçilen ikinci bölümde inisiyatif alan ilk isim, son iki olimpiyatın şampiyonu Marit Bjoerngen'di. Üst üste üç şampiyonlukla olimpiyat tarihinde bunu başaran ilk kayaklı koşucu olmayı hedefleyen Bjoerngen vatandaşlarının önüne geçerek tempo artırdı. Ancak tecrübeli sporcunun hayallerini yıkan isim Charlotte Kalla oldu. İlk olarak tecrübeli rakibinin temposuna ayak uyduran İsveçli sporcu, 11.25 kilometre itibariyle başlayan son turda atağını gerçekleştirdi ve 40:44.9'luk derecesiyle yarışı ilk sırada tamamladı.

Formda geçirdiği sezonu olimpiyat şampiyonluğuyla taçlandıran 30 yaşındaki Kalla, skiatlonda ilk olmak üzere kayaklı koşu müsabakalarında kariyerinin üçüncü altın madalyasını elde etti ve İsveç tarihinin en başarılı kadın kayaklı koşucusu olarak tarihe geçti.

Kalla'nın 7.8 saniye arkasında ikinci sırada yer alarak gümüş madalyaya uzanan Marit Bjoerngen ise, beşinci kez katıldığı kış olimpiyatlarında 11. madalyasını kazandı ve olimpiyat tarihinin en fazla madalyaya sahip kadın sporcusu oldu.

Yarış sonucunda podyumu tamamlayan isimse Finlandiya'dan Krista Parmakoski oldu.

Acılı babanın feryadı yürekleri dağladı! Acılı babanın feryadı yürekleri dağladı!

Yeni dönem başlıyor! 2019'da tüm belediyeler... Yeni dönem başlıyor! 2019'da tüm belediyeler...

Pakistanlı bakan, uçuşu iptal edilince kıyafetlerini yaktı Pakistanlı bakan, uçuşu iptal edilince kıyafetlerini yaktı

Ünlü sanayici Hasan Basri Bozkurt hayatını kaybetti Ünlü sanayici Hasan Basri Bozkurt hayatını kaybetti

'Maceracı' programını yapan Murat Yeni FETÖ'den gözaltı 'Maceracı' programını yapan Murat Yeni FETÖ'den gözaltı

Bursa'da tecavüz cinayeti sanığı: Ayaklarına ateş ettim, eğilince göğsüne geldi Bursa'da tecavüz cinayeti sanığı: Ayaklarına ateş ettim, eğilince göğsüne geldi

Kritik görüşme sonrası İnce'den açıklama Kritik görüşme sonrası İnce'den açıklama

64 yıldır bu işi yapıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan da müşterisi 64 yıldır bu işi yapıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan da müşterisi

Bursa'yı şoke eden cinayetin ardından dram çıktı! Bursa'yı şoke eden cinayetin ardından dram çıktı!

Bursa'daki tarihi İnkaya Çınarı'na 'abi' geliyor! Bursa'daki tarihi İnkaya Çınarı'na 'abi' geliyor!

Bursa'da flaş stokçu baskını! 80 ton patates çıktı Bursa'da flaş stokçu baskını! 80 ton patates çıktı