Polislerden çocuklara trafik eğitimi

Polislerden çocuklara trafik eğitimi

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından İzmit'te bulunan bir alışveriş merkezinde verilen trafik eğitimine çocukların yanı sıra, anne ve babaları da yoğun ilgi gösterdi. 

Kocaeli Emniyeti Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından çocukların bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen eğitimler İzmit ilçesinde bulunan bir alışveriş merkezinde devam etti. 2-9 Aralık tarihleri arasında devam edecek olan eğitimler kapsamında alışveriş merkezini ziyaret eden ailelere Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü eğitmenleri tarafından trafik kuralları konusunda çeşitli bilgiler verildi. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği eğitimlerde vatandaşlar da unutulmadı. Gerçekleştirilen uygulamalarla çocuklarla birlikte eğitimleri takip eden anne ve babalarına, emniyet kemeri takmanın önemi ve alkollü araç kullanmanın zararları hakkında önemli bilgiler aktarıldı. 

Kızı ile birlikte polis ekipleri tarafından verilen eğitim ve etkinliklere katılan Levent Turan, "Bugün burada özellikle emniyet kemeri takmanın önemini öğrendik. Ben yapılan etkinlikte emniyet kemerimi taktım ve bir anda frene basmak zorunda kaldım. Aslında orada sallanan koltuktan fırlayarak aşağı uçacaktım ama emniyet kemeri beni tuttu. Yerimden bile kıpırdamadım. Eğitim çok iyi oldu. Benim amacım bunu kızıma öğretmekti. Çocuklar için çok önemli. Bunları burada göstermek çok önemli. Yolda emniyet kemeri takmayanlar için çok üzülüyorum. Anne ve babalar takıyorlar ama çocuklar arkada kaldıklarında serbest bir şekilde dolaşıyorlar. Gerçekten çok kötü bir durum. Mümkün oldukça çocuklarımızı koruyalım" dedi. 

Katıldığı eğitimde trafik kuralları hakkında önemli bilgiler edindiğini söyleyen Tuna Bayraktar ise, "Bugün çok iyi şeyler öğrendik trafik ile ilgili. Karşıdan karşıya geçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini öğrendik. Yani polis amcalar çok güzel şeyler öğretti bize. Diğer çocuklara söylemek istediklerim var. Karşıdan karşıya geçerken dikkatli olun, emniyet kemeri takın, trafik kurallarına uyun. Büyüklere de seslenmek istiyorum. Alkollü araç kullanmayın lütfen" diye konuştu. 

Gerçekleştirilen trafik eğitimi çalışmasının amacı hakkında bilgi aktaran Kocaeli Emniyeti Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Büro Amirliği eğitmenlerinden Okan Köle, "Kocaeli Emniyeti Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Büro Amirliği olarak alışveriş merkezi yetkilileri ile bir eğitim planladık. Burada amacımız hem çocukları hem de değerli büyüklerimizi ağırlamaktı. Bu konuda yaptığımız çalışmalarda onlara karşıdan karşıya geçmeleri konusunda çok güzel oyunlar oynatıyoruz. Bu oyunlarla onlarla onlara yolda nasıl bilinçli davranmalarını öğretiyoruz. Bunun yanında büyüklerimize emniyet kemeri simülasyonu ile onlara emniyet kemerinin önemini ve 225 promil etkisini gösteren alkol gözlüğümüzle de araba kullanılamayacağını, hatta penaltı bile atılamayacağı ile ilgili onlara oyunlar oynatıyoruz. Halkımızın yoğun olarak olduğu her alanda bu çalışmalarımıza devam edeceğiz" şeklinde konuştu. 

Gerçekleştirilen eğitimler sonunda trafik polisleri tarafından eğitime katılan çocuklara çeşitli hediyeler takdim edildi. 

ABD'nin skandal kararına Türkiye'den ilk tepki ABD'nin skandal kararına Türkiye'den ilk tepki

Trump skandal kararnameyi imzaladı Trump skandal kararnameyi imzaladı

İsrail, Gazze'deki Hamas hedeflerini vuruyor İsrail, Gazze'deki Hamas hedeflerini vuruyor

Bursa'da kurusıkıdan gerçek silah yapıyorlardı, yakalandılar Bursa'da kurusıkıdan gerçek silah yapıyorlardı, yakalandılar

Sofuoğlu, 560 bin liralık kol saatini çaldırdı Sofuoğlu, 560 bin liralık kol saatini çaldırdı

İstanbul'da trafikte şoke eden anlar! Gözaltına alındılar İstanbul'da trafikte şoke eden anlar! Gözaltına alındılar

Bursa'da zincirleme kaza! 2 kişi yaralandı Bursa'da zincirleme kaza! 2 kişi yaralandı

Bursa'da uyuşturucu çetesine operasyon: 18 kişiye gözaltı Bursa'da uyuşturucu çetesine operasyon: 18 kişiye gözaltı

'İlk deneyim korkunçtu' deyip evde doğum yaptı! Yetmedi bir de canlı yayınladı 'İlk deneyim korkunçtu' deyip evde doğum yaptı! Yetmedi bir de canlı yayınladı

Hindistan'da yoğun bakımdaki hasta toplu tecavüze uğradı Hindistan'da yoğun bakımdaki hasta toplu tecavüze uğradı

Malatya'da 4.5 şiddetinde deprem Malatya'da 4.5 şiddetinde deprem

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Daha önce maça gitmeyenler en ateşli Bursasporlu oldu'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Daha önce maça gitmeyenler en ateşli Bursasporlu oldu"

Bursa İznik'te 120 dönümlük sazlık alan kül oldu Bursa İznik'te 120 dönümlük sazlık alan kül oldu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'da her yer eşit olacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'da her yer eşit olacak