Polislerden çocuklara trafik eğitimi

Polislerden çocuklara trafik eğitimi

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından İzmit'te bulunan bir alışveriş merkezinde verilen trafik eğitimine çocukların yanı sıra, anne ve babaları da yoğun ilgi gösterdi. 

Kocaeli Emniyeti Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından çocukların bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen eğitimler İzmit ilçesinde bulunan bir alışveriş merkezinde devam etti. 2-9 Aralık tarihleri arasında devam edecek olan eğitimler kapsamında alışveriş merkezini ziyaret eden ailelere Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü eğitmenleri tarafından trafik kuralları konusunda çeşitli bilgiler verildi. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği eğitimlerde vatandaşlar da unutulmadı. Gerçekleştirilen uygulamalarla çocuklarla birlikte eğitimleri takip eden anne ve babalarına, emniyet kemeri takmanın önemi ve alkollü araç kullanmanın zararları hakkında önemli bilgiler aktarıldı. 

Kızı ile birlikte polis ekipleri tarafından verilen eğitim ve etkinliklere katılan Levent Turan, "Bugün burada özellikle emniyet kemeri takmanın önemini öğrendik. Ben yapılan etkinlikte emniyet kemerimi taktım ve bir anda frene basmak zorunda kaldım. Aslında orada sallanan koltuktan fırlayarak aşağı uçacaktım ama emniyet kemeri beni tuttu. Yerimden bile kıpırdamadım. Eğitim çok iyi oldu. Benim amacım bunu kızıma öğretmekti. Çocuklar için çok önemli. Bunları burada göstermek çok önemli. Yolda emniyet kemeri takmayanlar için çok üzülüyorum. Anne ve babalar takıyorlar ama çocuklar arkada kaldıklarında serbest bir şekilde dolaşıyorlar. Gerçekten çok kötü bir durum. Mümkün oldukça çocuklarımızı koruyalım" dedi. 

Katıldığı eğitimde trafik kuralları hakkında önemli bilgiler edindiğini söyleyen Tuna Bayraktar ise, "Bugün çok iyi şeyler öğrendik trafik ile ilgili. Karşıdan karşıya geçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini öğrendik. Yani polis amcalar çok güzel şeyler öğretti bize. Diğer çocuklara söylemek istediklerim var. Karşıdan karşıya geçerken dikkatli olun, emniyet kemeri takın, trafik kurallarına uyun. Büyüklere de seslenmek istiyorum. Alkollü araç kullanmayın lütfen" diye konuştu. 

Gerçekleştirilen trafik eğitimi çalışmasının amacı hakkında bilgi aktaran Kocaeli Emniyeti Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Büro Amirliği eğitmenlerinden Okan Köle, "Kocaeli Emniyeti Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Büro Amirliği olarak alışveriş merkezi yetkilileri ile bir eğitim planladık. Burada amacımız hem çocukları hem de değerli büyüklerimizi ağırlamaktı. Bu konuda yaptığımız çalışmalarda onlara karşıdan karşıya geçmeleri konusunda çok güzel oyunlar oynatıyoruz. Bu oyunlarla onlarla onlara yolda nasıl bilinçli davranmalarını öğretiyoruz. Bunun yanında büyüklerimize emniyet kemeri simülasyonu ile onlara emniyet kemerinin önemini ve 225 promil etkisini gösteren alkol gözlüğümüzle de araba kullanılamayacağını, hatta penaltı bile atılamayacağı ile ilgili onlara oyunlar oynatıyoruz. Halkımızın yoğun olarak olduğu her alanda bu çalışmalarımıza devam edeceğiz" şeklinde konuştu. 

Gerçekleştirilen eğitimler sonunda trafik polisleri tarafından eğitime katılan çocuklara çeşitli hediyeler takdim edildi. 

Domuz avında, kardeşinin tüfeğinin kazara ateş almasıyla öldü Domuz avında, kardeşinin tüfeğinin kazara ateş almasıyla öldü

Sohbet ederlerken suyun ortasında mahsur kaldılar Sohbet ederlerken suyun ortasında mahsur kaldılar

Boğazına yay kaçan Özlem bebek ölümden döndü  Boğazına yay kaçan Özlem bebek ölümden döndü

Isparta'da köpek kitap çaldı Isparta'da köpek kitap çaldı

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran açıkladı: Rusya olumlu bakıyor! Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran açıkladı: Rusya olumlu bakıyor!

Rusya - Ukrayna arasında gerilim tırmanıyor Rusya - Ukrayna arasında gerilim tırmanıyor

Erdoğan ve Trump görüştü Erdoğan ve Trump görüştü

ABD istihbarat topluluğu yeni tehdit raporu yayınladı! ABD istihbarat topluluğu yeni tehdit raporu yayınladı!

Bursa Görükle'de çekçekçi isyanı Bursa Görükle'de çekçekçi isyanı

Yüksek Hızlı Tren'in çarpışma anı kamerada!	Yüksek Hızlı Tren'in çarpışma anı kamerada!

Bursa İznik'te tarlada iş makinesi ile kaçak kazı Bursa İznik'te tarlada iş makinesi ile kaçak kazı

Babaya 3 evladının yanarak can verdiği söylenemedi Babaya 3 evladının yanarak can verdiği söylenemedi

İçişleri Bakanı Soylu: Dağlarda 700 terörist kaldı İçişleri Bakanı Soylu: Dağlarda 700 terörist kaldı

Bursa dünya liginde! Bakın kaçıncı sıradayız... Bursa dünya liginde! Bakın kaçıncı sıradayız...

Bursa'da uçuruma düşen otomobildeki genç kız, hayati tehlikeyi atlatamadı Bursa'da uçuruma düşen otomobildeki genç kız, hayati tehlikeyi atlatamadı