'Polise bardak fırlatmaya teşebbüs'ten 7 ay ceza aldı

'Polise bardak fırlatmaya teşebbüs'ten 7 ay ceza aldı

Geçen yıl Eylül ayında Yahudilere hakaret ettiği gerekçesiyle evi basılarak kelepçelenip karakola götürülen Alpaslan Bıçakçı'ya 'polise bardak atmaya teşebbüsten' açılan davada 7 ay, 7 gün hapis cezası verildi.

Almanya'nın Kuzeyindeki Neumünster şehrinde yaşayan Mersinli Alpaslan Bıçakçı (53), geçen yıl Eylül ayında sabah saat 06.00'da evine baskın düzenledikten sonra mahkemelik olduğu kriminal polislerle olan davası karara bağlandı. 'Polislere bardak attığı' gerekçesiyle açılan davada Bıçakçı'ya 7 ay 7 gün hapis cezası verildi. Ceza gözaltı ve paraya çevrildi. 

Kendisine ait Facebook hesabından 'Yahudilerden hoşlanmıyorum' şeklindeki paylaşım ve altına yazılan yorumlar nedeniyle 4 Eylül 2017'de 8 polis tarafından evine baskın yapılarak kendisinin ve ailesinin darp edildiğini iddia eden Bıçakçı, verdiği ilk hukuk mücalesini kaybetti. Polislerin evine yaptıkları baskın sırasında oğlu, kızı ve eşine çok sert davrandığını belirten Bıçakçı, "Arama emrini gösterip içeri giren polisler, "Sosyal medya hesabından halkı kışkırtan ve hakaret dolu yazılar yazmışsın" diyerek önce cep telefonuma el koydu. Benim sayfamdan paylaşılan ama benim paylaşmadığım yorumları kimin yaptığının henüz tespit edilememesine ve olayın yargıya intikal etmesine rağmen evimizi basan polisler, bize çok sert davrandı. Hatta içlerinden biri, 'Ben Yahudilerle konuşurum, b.k Müslümanlarla değil' diyerek bana ve dinime hakaretlerde bulundu" dedi. 

Yaşanan şiddet olayları karşısında eli kelepçelenerek karakola götürülmek istenen Bıçakçı, "Uyarmama rağmen polisler, ameliyatlı olan kızım Berivan ve eşim Yeliz'e karşı da sert davrandılar. Bize yapılanları cep telefonuyla çekmeye çalışan oğlum İzzet'in telefonunu almak istediler. Vermek istemeyince oğlumu tutarak kafasını önce piyanoya sonra da vitrine vurdular. Elindeki telefonu zorla aldılar. İzzet'e yapılan şiddet karşısında sinirlerime hakim olamadım ve kelepçeli olan ellerimle masada duran bardağı ellerimle itekledim ve bardak yere düştü. Polisler de, 'bize bardak fırlattı' diyerek polisi yaralamaya teşebbüsten dolayı bana bu olayın dışında ayrı bir dava açtı. Polislerin birbirini destekleyen ve farklı ifadeler kullandıkları şahitliğin yanı sıra Türk gazetesinde çıkan haberi de tercüme ettirerek benim ağzımdan yanlış bir şekilde algılanarak hatalı yazılan 'polise bardak fırlattım' ifadesini mahkemede delil olarak gösterdiler. Diğer davalar yetmemiş gibi, bugün de bunun mahkemesine girdim" dedi. 

Schleswig/Holstein Eyaleti'nin başkenti Kiel'deki Eyalet Mahkemesinde görülen davaya ailesiyle birlikte katılan Alpaslan Bıçakçı, şahitlerin dinlenmesiyle birlikte 3 saat süren dava sonunda 7 ay 7 gün hapis cezasına çarptırıldı. İşsiz olduğu için cezası aylık 25 avro ödemek şartıyla 500 Avro paraya çevrilen ve 3 yıl gözaltı hapsine çevrilen karara şaşırmadığını belirten Bıçakçı, "Mahkemeye girerken kararın bu şekilde çıkacağını tahmin etmiştim. Bu kararı önceden alınmış ve tamamen kasıtlı olarak görüyorum. Mahkemeden 3 gün önce de birileri tarafından baskı mı yapıldı bilmiyorum ama avukatım davaya çıkmayacağını bildirdi. Mahkemede kendi kendimi savunmak zorunda kaldım. Almanya'nın adaletine güvenim kalmadı" dedi. Bu olayla ilgili iki kez daha hakim karşısına çıktığını söyleyen Bıçakçı, "Şimdi de Yahudilere hakaretten dolayı ayrı bir dava açtılar. Ayrıca mahkemede 'yalan ifade kullandı' gerekçesiyle 15 yaşındaki oğlum İzzet'e de çocuk mahkemesinde dava açacaklarını söylediler. Ama yılmayacağım. Alman kanunlarını bir avukat kadar biliyorum. Davama hiçbir avukat bakmasa bile kendimi savunarak Alman mahkemelerinde hakkımı arayacağım" dedi. 

Ünlü şair Bahaettin Karakoç hayatını kaybetti... Ünlü şair Bahaettin Karakoç hayatını kaybetti...

Venezuela artık 'Dolar' kullanmayacak Venezuela artık 'Dolar' kullanmayacak

Trump: Fed benim için en büyük tehdit Trump: Fed benim için en büyük tehdit

BMMYK: Türkiye'nin mültecilere yaklaşımı örnek olarak gösteriliyor BMMYK: Türkiye'nin mültecilere yaklaşımı örnek olarak gösteriliyor

CNN'den flaş iddia... Türk yetkili korkunç haberi doğruladı CNN'den flaş iddia... Türk yetkili korkunç haberi doğruladı

Kızılırmak'ta dev yayın balığı yakaladı Kızılırmak'ta dev yayın balığı yakaladı

Konsolosluk konutunda dikkat çeken 'DNA' ve 'kuyu' detayı Konsolosluk konutunda dikkat çeken 'DNA' ve 'kuyu' detayı

Tezkere kabul edildi! Türk askerinin Lübnan'daki görev süresi uzatıldı Tezkere kabul edildi! Türk askerinin Lübnan'daki görev süresi uzatıldı

AK Parti'den son dakika 'Cumhur İttifakı' açıklaması AK Parti'den son dakika 'Cumhur İttifakı' açıklaması

CNN International: Cemal Kaşıkçı öldürüldü, cesedi parçalara ayrıldı CNN International: Cemal Kaşıkçı öldürüldü, cesedi parçalara ayrıldı

Şanlıurfa'da başı kesilmiş kedi bulundu Şanlıurfa'da başı kesilmiş kedi bulundu

Bursa'da bu kıraathanede kitap okuyana çay bedava Bursa'da bu kıraathanede kitap okuyana çay bedava

Baro Başkanından centilmenlik mesajı Baro Başkanından centilmenlik mesajı

Diriliş Ertuğrul yapımcısı Mehmet Bozdağ, Taşkent'te Diriliş Ertuğrul yapımcısı Mehmet Bozdağ, Taşkent'te

Cumhurbaşkanı Erdoğan o pankartı açan ODTÜ'lülerle görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan o pankartı açan ODTÜ'lülerle görüştü

Samsun'da şüpheli ölüm Samsun'da şüpheli ölüm

Bursa pazar esnafından yüzde 30'luk indirim Bursa pazar esnafından yüzde 30'luk indirim