Pakistan Savunma Günü kutlandı

Pakistan Savunma Günü kutlandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pakistan Silahlı Kuvvetleri'nin bölgede huzur ve istikrarın sağlanması adına önemli bir güç olduğunu belirterek, "Hem barışın ve istikrarın temini bakımından, hem de oradaki rahatlık ve huzurun gelişmesi bakımından orada Pakistan Silahlı Kuvvetleri'nin yaptıkları bilinmektedir" dedi.

Pakistan İslam Cumhuriyeti Büyükelçiliği, "Pakistan Savunma Günü" vesilesiyle resepsiyon tertipledi. Ankara'da bir otelde gerçekleştirilen programa Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet komutanları, pek çok ülkenin askeri ve diplomatik temsilcisi ve çok sayıda davetli katıldı. 

"Pakistanlı kardeşlerimizi hep yanımızda bulduk" 

Türkiye ve Pakistan milli marşlarının okunması ile başlayan programda, Pakistan kültürüne ait eserler sergilendi. Davetlilere konuşma yapmak üzere kürsüye gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulma sürecinden beridir Pakistan halkının her zaman desteğini arkasında hissettiğini belirterek, "Bizim Yunanlılara karşı yaptığımız savaş sırasında bizlere gösterdiği desteği her Türk vatandaşı çok iyi bilmekte ve her zaman saygıyla minnetle anmaktadır. Bu sadece 1920'lerde bitmiş değil, bu süren bir dostluk ve destek. Ne zaman ihtiyacımız olsa, 1974 dahil Pakistanlı kardeşlerimizi hep yanımızda bulduk. Bundan dolayı da son derece mutluyuz" diye konuştu. 

Bölgesinde terörün sonlanması adına Pakistan Silahlı Kuvvetleri'nin büyük çabalar ortaya döktüğünü açıklayan Akar, sözlerini şöyle sürdürdü: 
"Bizim ilişkilerimizin yakınlığı karşılıklı faaliyetlerimizi kolaylaştırmakta ve biz bu arada Pakistan'ın terörle mücadele başta olmak üzere ülkesi ve bölgesi için neler yaptığının farkındayız. Bu da bölge için büyük bir önem arz etmekte. Hem barışın ve istikrarın temini bakımından, hem de oradaki rahatlık ve huzurun gelişmesi bakımından orada Pakistan Silahlı Kuvvetleri'nin yaptıkları bilinmektedir." 

Pakistan ile yakın tarihi bağlar ve kültürel bağlardan dolayı Türkiye'nin son derece rahat olduğunu vurgulayan Akar, "Pakistan Silahlı Kuvvetleri ile yakın işbirliğimizin bundan sonra da hayati önem taşıdığını bilerek istikrarlı bir şekilde her geçen gün artacağını düşünüyoruz." 
 

Meteoroloji'den Bursa'ya kuvvetli yağış uyarısı Meteoroloji'den Bursa'ya kuvvetli yağış uyarısı

Bursa'da katil zanlısından 'pes' dedirten yanıt: ''Cinayeti zevkten işledim'' Bursa'da katil zanlısından 'pes' dedirten yanıt: "Cinayeti zevkten işledim"

ABD'de Türkiye'yi ilgilendiren gelişme! ABD'de Türkiye'yi ilgilendiren gelişme!

TIR ile otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı TIR ile otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı

Bursa'da zincirleme kaza Bursa'da zincirleme kaza

Bursa'da vatandaşın dikkati, faciayı önledi Bursa'da vatandaşın dikkati, faciayı önledi

Bursa'da ölüm tarlada yakaladı Bursa'da ölüm tarlada yakaladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump anlaştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump anlaştı!

ABD, BM'nin Golan kararına ilk kez 'hayır' dedi ABD, BM'nin Golan kararına ilk kez 'hayır' dedi

İki saat içinde 41 kilo 655 gram esrar ele geçirildi! İki saat içinde 41 kilo 655 gram esrar ele geçirildi!

Elazığ'da midibüs şarampole uçtu! Çok sayıda yaralı var... Elazığ'da midibüs şarampole uçtu! Çok sayıda yaralı var...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: 2019'da başlamayı planlıyoruz Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: 2019'da başlamayı planlıyoruz

3 yaşındaki çocuktan çok acı haber 3 yaşındaki çocuktan çok acı haber

FETÖ'cü Gözegir Türkiye'ye getirildi FETÖ'cü Gözegir Türkiye'ye getirildi

Bursa'da 'Uyuşturucu kullanma' diye uyaran ağabeyini vurdu! Bursa'da 'Uyuşturucu kullanma' diye uyaran ağabeyini vurdu!