Pakistan Savunma Günü kutlandı

Pakistan Savunma Günü kutlandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pakistan Silahlı Kuvvetleri'nin bölgede huzur ve istikrarın sağlanması adına önemli bir güç olduğunu belirterek, "Hem barışın ve istikrarın temini bakımından, hem de oradaki rahatlık ve huzurun gelişmesi bakımından orada Pakistan Silahlı Kuvvetleri'nin yaptıkları bilinmektedir" dedi.

Pakistan İslam Cumhuriyeti Büyükelçiliği, "Pakistan Savunma Günü" vesilesiyle resepsiyon tertipledi. Ankara'da bir otelde gerçekleştirilen programa Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet komutanları, pek çok ülkenin askeri ve diplomatik temsilcisi ve çok sayıda davetli katıldı. 

"Pakistanlı kardeşlerimizi hep yanımızda bulduk" 

Türkiye ve Pakistan milli marşlarının okunması ile başlayan programda, Pakistan kültürüne ait eserler sergilendi. Davetlilere konuşma yapmak üzere kürsüye gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulma sürecinden beridir Pakistan halkının her zaman desteğini arkasında hissettiğini belirterek, "Bizim Yunanlılara karşı yaptığımız savaş sırasında bizlere gösterdiği desteği her Türk vatandaşı çok iyi bilmekte ve her zaman saygıyla minnetle anmaktadır. Bu sadece 1920'lerde bitmiş değil, bu süren bir dostluk ve destek. Ne zaman ihtiyacımız olsa, 1974 dahil Pakistanlı kardeşlerimizi hep yanımızda bulduk. Bundan dolayı da son derece mutluyuz" diye konuştu. 

Bölgesinde terörün sonlanması adına Pakistan Silahlı Kuvvetleri'nin büyük çabalar ortaya döktüğünü açıklayan Akar, sözlerini şöyle sürdürdü: 
"Bizim ilişkilerimizin yakınlığı karşılıklı faaliyetlerimizi kolaylaştırmakta ve biz bu arada Pakistan'ın terörle mücadele başta olmak üzere ülkesi ve bölgesi için neler yaptığının farkındayız. Bu da bölge için büyük bir önem arz etmekte. Hem barışın ve istikrarın temini bakımından, hem de oradaki rahatlık ve huzurun gelişmesi bakımından orada Pakistan Silahlı Kuvvetleri'nin yaptıkları bilinmektedir." 

Pakistan ile yakın tarihi bağlar ve kültürel bağlardan dolayı Türkiye'nin son derece rahat olduğunu vurgulayan Akar, "Pakistan Silahlı Kuvvetleri ile yakın işbirliğimizin bundan sonra da hayati önem taşıdığını bilerek istikrarlı bir şekilde her geçen gün artacağını düşünüyoruz." 
 

Bursa'da pencereden düşen çocuk öldü Bursa'da pencereden düşen çocuk öldü

Konya'da komşudan kezzaplı dehşet! Konya'da komşudan kezzaplı dehşet!

Libya'da elektrik krizi! Libya'da elektrik krizi!

Mahalleliyi ayağa kaldırdı! 'Döner yapıp, satıyorum' Mahalleliyi ayağa kaldırdı! 'Döner yapıp, satıyorum'

Yaptıkları şaka başlarına dert açtı! Yaptıkları şaka başlarına dert açtı!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz istifa etti Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz istifa etti

Akılalmaz kaza! Tarlaya düşen otomobil çakılı kaldı Akılalmaz kaza! Tarlaya düşen otomobil çakılı kaldı

Eski milletvekili Özcan Yeniçeri'ye otomobil çarptı Eski milletvekili Özcan Yeniçeri'ye otomobil çarptı

Pişkinlikte sınır tanımadı! ''Çek ağabey çek zaten bir saat sonra çıkacağız'' Pişkinlikte sınır tanımadı! "Çek ağabey çek zaten bir saat sonra çıkacağız"

Benzin ve motorine büyük indirim! Benzin ve motorine büyük indirim!

Burkina Faso'da 50 kız çocuğu sünnet edildikten sonra hastanelik oldu Burkina Faso'da 50 kız çocuğu sünnet edildikten sonra hastanelik oldu

El yazması Tevrat cinayetinde avukat sevgililere müebbet El yazması Tevrat cinayetinde avukat sevgililere müebbet

Bursalı hayırseverden tüm Türkiye'ye örnek davranış Bursalı hayırseverden tüm Türkiye'ye örnek davranış

Egzema gelinin kabusu oldu Egzema gelinin kabusu oldu

MHP Bursa İl Başkanı Coşkun'dan Suriyeli açıklaması MHP Bursa İl Başkanı Coşkun'dan Suriyeli açıklaması

Kan grubunuz cinsel ilişkinizi etkiliyor! Kan grubunuz cinsel ilişkinizi etkiliyor!

Hande Erçel ayrılığın nedenini açıkladı Hande Erçel ayrılığın nedenini açıkladı

Kenan Sofuoğlu Lamborghini'sini satışa çıkardı Kenan Sofuoğlu Lamborghini'sini satışa çıkardı