Özer Hurmacı'dan Trabzonspor'a yanıt

Özer Hurmacı'dan Trabzonspor'a yanıt

Büyükşehir Belediye Erzurumspor'da forma giyen Özer Hurmacı, eski takımı Trabzonspor'un kendisi hakkındaki açıklamalarına cevap verdi.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor'da forma giyen Özer  Hurmacı, eski takımı Trabzonspor'un kendisi hakkındaki açıklamalarına cevap  verdi.

Özer Hurmacı, yaptığı yazılı açıklamada, bordo-mavili kulübün eksik ve  yanlış bilgilerle şahsını haksız yere hedef gösterdiğini belirterek, şunları  kaydetti:

"Trabzonspor'da başkanlık koltuğu el değiştirdiği günlerde yeni  başkan, eski yönetimin yaptığı hatayı tüm kamuoyu ile paylaşmıştı. Başkan,  'kulüpten alacaklarımı bıraktığım halde sözleşmemin feshedilmediğini ve bu  tabloyu ortaya çıkaranın ben değil eski yönetim olduğunu' beyan etmişken 8  Ağustos 2018 tarihli açıklamanın ne amaçla yapıldığı meçhuldür. Ulusal ve  uluslararası spor camiasının bildiği üzere; uzun bir hukuki süreç sonrasında bu  uyuşmazlık konusunda haklılığım kesinleşmiştir. Futbol hayatımı bitirmeye yönelik  yapılan haksız eylemler sonrasında açtığım dava ile alacaklarım Türkiye Futbol  Federasyonunun en uzun süren davası sonunda 2 yıl gecikme ile tarafıma  ödenmiştir.  Kararın kesinleşmesinden sonra bile 7 ay geçtikten sonra tarafıma  ödenen bu meblağı kulüp yönetimi sanki son gün öğrenmiş gibi davranmaktadır."

Tarafına yapılan büyük haksızlıklar sonucunda memleketi Trabzon'dan  ayrılmak zorunda kaldığını aktaran Özer Hurmacı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu ayrılıktan sonraki transferimde futbol hayatıma devam edebilmek  adına transfer sezonunun son günü hiçbir pazarlık payım olmaksızın başka bir  kulüple istemediğim şartlarda bir sözleşme imzaladığımı bir kez daha belirtmek  isterim. Tüm bunlardan sonra ve bunlar yetmiyormuş gibi; alacaklarımı talep  ettiğim davama karşı Trabzonspor dava açarak spordan men edilmemi talep etti. İlk  derece yargılama yapan Uyuşmazlık Çözüm Kurulu aşamasında Trabzonspor'un bu  talebi kabul edildi ve aleyhime çıkan 6 ay spordan men kararı ile hayatımın en  büyük buhranını yaşadım."

Trabzonspor'dan alacaklarını bırakıp giderken en kötü muamele ve  spordan men talebiyle karşılaştığını kaydeden Özer Hurmacı, "Ancak birçok yabancı  futbolcu hem alacaklarını aldı hem de bu oyunculara fesih tazminatları ödendi.  Hatta sözleşmesini fesheden bazı yabancı futbolcular, alacaklarına istinaden  yeniden kulübe transfer edildi. 'Trabzon Çocukları' ise hedef gösterildi, günah  keçisi ilan edildi. Trabzonspor Kulübü açıklamasında 'Ancak uzlaşı adına yapılan  tüm girişimler Trabzon'un Çocuğu diye anılan Özer Hurmacı tarafından karşılıksız  bırakılmıştır' denilmiştir. Bu tamamen gerçek dışı bir ithamdır. Yeni yönetim ile  yaptığımız görüşmelerde bazı yabancı oyunculara yaptıkları şekilde dava konusu  alacaklarımın tarafıma ödenmesi durumunda, süresi ve ücreti ne olursa olsun boş  mukaveleye imza atacağımı belirttim fakat bu teklifime cevap verilmedi."  ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un bir önceki yönetiminin kendisini memleketi Trabzon'dan  haksız bir şekilde kopardığını, şimdiki yönetimin ise futbolu Trabzonspor'da  bırakma olanağını elinden aldığını belirten Özer Hurmacı, şunları kaydetti:

"Bu tablonun buralara gelmesindeki asıl sorumlular hala kulüp  bünyesinde barınırken ve bu kişilere hesap sorulmazken, şahsıma yapılan  saldırılar hedef saptırmaktan başka bir şey değildir. Tüm spor camiası ve  Trabzonlu hemşehrilerim şunu bilsinler ki kulüp bünyesinde futbolcu iken tüm  fedakarlıkları yaptım ama ihanete uğradım, sezon başında yine fedakarlık yapmaya  hazırdım ancak elim havada bırakıldı. Ben spor hayatımda kazandığım her kuruşu  yine memleketim Trabzon'a yatırdım, bütün planlarımı futbol sonrası yaşamımı  Trabzon'da sürdürmek üzerine kurdum ve bunların hepsini büyük bir aşk ve tutku  ile yaptım. Benim Trabzonluluğumu sorgulamaya kimsenin gücü yetmez."

Trabzonspor Kulübü, önceki gün yaptığı açıklamada, Özer Hurmacı'ya 5  milyon 351 bin lira tazminat ödendiğini bildirmişti.

Terör örgütünün sözde İsveç yöneticisi Diyarbakır'da yakalandı Terör örgütünün sözde İsveç yöneticisi Diyarbakır'da yakalandı

ABD'den Konya'ya gelip eski eşinin kocasını öldürdü ABD'den Konya'ya gelip eski eşinin kocasını öldürdü

Mehmet Ali Erbil'in doktoru Jan Klod Kayuka'dan açıklama
Mehmet Ali Erbil'in doktoru Jan Klod Kayuka'dan açıklama

Jandarma kaçak kazıya yapanlara nefes aldırmadı Jandarma kaçak kazıya yapanlara nefes aldırmadı

BM: Türkiye'den talep gelirse değerlendiririz BM: Türkiye'den talep gelirse değerlendiririz

Kılıçdaroğlu'ndan 'Mansur Yavaş' sinyali Kılıçdaroğlu'ndan 'Mansur Yavaş' sinyali

Bursa'da müstakil ev alevlere teslim oldu Bursa'da müstakil ev alevlere teslim oldu

Bakan Varak üreticiye müjdeyi Bursa'dan verdi Bakan Varak üreticiye müjdeyi Bursa'dan verdi

Konsolosluk aracında arama sürüyor Konsolosluk aracında arama sürüyor

Düğün konvoyuna ateş açtı: Yaralılar var Düğün konvoyuna ateş açtı: Yaralılar var

Karısını pazarlarken yakalandı Karısını pazarlarken yakalandı

Yertaş İnşaat konkordato istedi Yertaş İnşaat konkordato istedi

Bursa Mudanya'nın 2019 yılı bütçesi 105 milyon 270 bin TL Bursa Mudanya'nın 2019 yılı bütçesi 105 milyon 270 bin TL

Bursa'da 'bitmeyen kartuş' siparişlerine yetişemiyor Bursa'da 'bitmeyen kartuş' siparişlerine yetişemiyor

Hüdaverdi yıllar sonra ortaya çıktı! Hüdaverdi yıllar sonra ortaya çıktı!