Özbilge: "Bursa geleceğin medeniyet ufkunda bir güneş gibi parlayacak"

Özbilge: ''Bursa geleceğin medeniyet ufkunda bir güneş gibi parlayacak''

Demokratik Sol Parti (DSP) Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Murat Özbilge, "Demokratik Sol Parti iktidara geldiğinde, Bursa geleceğin medeniyet ufkunda bir güneş gibi parlayacaktır." dedi.

Özbilge ile DSP'nin Nilüfer Belediye Başkan adayı İbrahim Alkaya, Anadolu Ajansı Bursa Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Özbilge, DSP'nin seçim bildirgesinin adının "Cumhuriyet Kent Umudun Projesi" olduğunu söyledi.

Özbilge, "Sevgi kent, halk kent, bilim kent, doğal kent, hukuk kent, kültür kent, üreten kent, güneş kent, tekno kent ve köy kent" olmak üzere bunu 10 ilke, 10 hedef ve 10 reform olarak nitelendirdiklerini aktardı.

1999-2004 yıllarında Bursa'da yerel yönetimlerde görev yaptığını dile getiren Özbilge, şöyle konuştu:

"Tüm arkadaşlarımız, ben büyükşehir adayı olarak, ilçelerde diğer arkadaşlarımız var gücümüzle çalışıyoruz. Bursa'ya farklı projelerimiz de var. 5 sene önce örneğin geliştirdiğimiz bir proje vardı. Katlı yol sistemleri. Biz bunu Bursa için önermiştik. O gün pek dikkate alınmadı ama bugün itibarıyla katlı yol sistemlerini önerdiğimiz noktalarda da değerlendiren arkadaşlar var. Bu, Bursa için güzel bir projedir. Yapılması gereken projedir. Bursa'da raylı sistemlerin geliştirilmesi lazım ama bundan sonraki süreçte tamamen yer altından götürülmesi lazım. Onun dışında Bursa'ye biz havaray da önermiştik. Yine projelerimizin içerisinde havaray var. Bunu turizmle entegre hale getirebilirsek Bursa yararına çok güzel bir proje olacağını düşünüyoruz."

DSP'nin büyükşehir projeleri arasında kent tarımının da olduğunu belirten Özbilge, "Bu da çok önemsediğimiz şeylerden bir tanesi. Bunun yanında süt üretimini de özellikle dağ ve ova bölgelerinde hayata geçirebiliriz. Yurttaşların, özellikle küçük çocukların yararına bunu kullanma imkanımız olacaktır. Sokak hayvanları da bizim için önemli. Allah'ın yarattığı her canlıya saygılıyız. Belediye başkanı olursam, zamanını belediye binasının içinde geçirecek bir insan değilim. Halkın arasında olacağım." ifadelerini kullandı.

Kendilerinin, kamunun kıt kaynaklarının ne olduğunu bildiklerini söyleyen Özbilge, "Böyle saltanattan falan da uzak dururuz. Göreve gelirsek de en uygun şartlarda, en mütevazı bir şekilde yaşamımızı sürdüreceğiz. Demokratik Sol Parti iktidara geldiğinde, Bursageleceğin medeniyet ufkunda bir güneş gibi parlayacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

DSP'nin Nilüfer Belediye Başkan adayı İbrahim Alkaya ise şunları kaydetti:

"Nilüfer'i 20 yıldır yöneten bir belediye başkanı var. Bu belediye başkanı görevi yardımcısına Nilüfer'i teslim etti. Yeni belediye başkan adayı, yardımcısı Turgay Erdem oldu. Nilüferi'i 20 yıldır yöneten Bozbey, 'Gülümseyin Nilüfer'desiniz' diyor. Turgay Erdem'in billboardlardaki isminde 'Yapacak daha çok işimiz var' diyorlar. Acaba buradaki çelişki nedir? Ben belediye başkanı olduğum zaman tüm Nilüferlilerin huzurlu, mutlu ve sağlıklı olacakları bir Nilüfer yaratacağıma inanıyorum."

Bursa'da motor sürerken küp çözen sürücüye şok haber Bursa'da motor sürerken küp çözen sürücüye şok haber

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Mart 2019 Salı) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Mart 2019 Salı)

5 yıldan sonra nafakayı devlet üstlenecek 5 yıldan sonra nafakayı devlet üstlenecek

67 yıl istismar cezası, 30 yıla düştü 67 yıl istismar cezası, 30 yıla düştü

Bursa'da engelli gibi davranan dilencileri zabıta ekipleri yakaladı Bursa'da engelli gibi davranan dilencileri zabıta ekipleri yakaladı

Mesut Demir; <br /> Söz konusu 'vatanın bekası' ise gerisi.. Mesut Demir;
Söz konusu 'vatanın bekası' ise gerisi..

Milyonlarca aileyi ilgilendiriyor! Bu yıl... Milyonlarca aileyi ilgilendiriyor! Bu yıl...

Gece yarısı korku dolu anlar! Apartman önünde... Gece yarısı korku dolu anlar! Apartman önünde...

AK Partili Özmen: Bayrağı delinin biri gece yarısı minareye asmış AK Partili Özmen: Bayrağı delinin biri gece yarısı minareye asmış

Athena Gökhan'dan Bakan Soylu'nun sözlerine tepki Athena Gökhan'dan Bakan Soylu'nun sözlerine tepki

Polisten kaçan sürücü, ''Pişman değilim'' diyerek kendini savundu Polisten kaçan sürücü, "Pişman değilim" diyerek kendini savundu

Seyir halindeki arabanın yanma anı kameralara yansıdı Seyir halindeki arabanın yanma anı kameralara yansıdı

Alkollü şahıs ağabeyini defalarca bıçaklayarak ağır yaraladı Alkollü şahıs ağabeyini defalarca bıçaklayarak ağır yaraladı

Serkan Yetişmişoğlu; <br /> Fobi mi, lobi mi? Serkan Yetişmişoğlu;
Fobi mi, lobi mi?

Resmi Gazete'de yayımlandı! İşte uzman erbaş başvuru şartları Resmi Gazete'de yayımlandı! İşte uzman erbaş başvuru şartları