Öğrenciler suç örgütlerine karşı bilgilendirildi

Öğrenciler suç örgütlerine karşı bilgilendirildi

YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanması sonrası Diyarbakır'da Dicle Üniversitesine kayıt yapan öğrenciler, İl Emniyet Müdürlüğü personellerince suç örgütlerine karşı bilgilendirildi.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından Diyarbakır'da Dicle Üniversitesini kazanan öğrenciler, kente gelerek okula kayıt yaptırıyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği ekipleri, kayıt yapılan binanın girişinde açılan stantta öğrenci ve ailelerini suç ile suç örgütlerine karşı bilgilendirdi.

Stantta görevli polis memuru, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Gençlerin üniversite hayatını daha güzel bir şekilde geçirmesi ve suç örgütlerine katılmaması konusunda emniyet müdürlüğü olarak bilgilenmelerini sağlıyoruz. Kayıt yaptırmaya gelen öğrencilerimizi ilk olarak kapıda biz karşılıyoruz. Hedefimiz kayıt yaptırmaya gelen 6 bine yakın öğrencinin tamamına ulaşmak." dedi.

"Polis ağabeylerimiz bizimle çok ilgilendiler"

Üniversitenin Sağlık Yönetimi Bölümünü kazanan Özlem Cengiz, uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Her üniversitede yapılması gereken bir etkinlik. Polis ağabeylerimiz bizimle çok ilgilendiler, sohbet ettik. Çok mutlu oldum." değerlendirmesinde bulundu.

"Kendimi güvende hissettim"

Kayıt yaptırmaya gelen oğluna eşlik eden Halime Vural da emniyet görevlilerini gördüğünde rahatladığını vurgulayarak, "Polisi gördüğümde çocuğumun güvende olduğunu hissettim. Çocuğumun burada emin ellerde olduğuna inandım." dedi.

Kazandığı Mimarlık Fakültesine kayıt için annesiyle kente gelen Muhammed Ali Vural, "Polisi gören annemin gözü arkada kalmayacak." diye konuştu.

Çocuğu için eşinden para isteyen kadına şiddet! Çocuğu için eşinden para isteyen kadına şiddet!

Ölen eşinin dövmeli derisini tablo yaptı
Ölen eşinin dövmeli derisini tablo yaptı

Sevgilisiyle uyuşturucu satıcısını birlikte yakalayınca dehşet saçtı Sevgilisiyle uyuşturucu satıcısını birlikte yakalayınca dehşet saçtı

Bursa'da polis durdurmak istedi, jandarma ekiplerinin üzerine araç sürerek kaçtılar Bursa'da polis durdurmak istedi, jandarma ekiplerinin üzerine araç sürerek kaçtılar

Bursa'da muska içinde uyuşturucu ele geçirildi Bursa'da muska içinde uyuşturucu ele geçirildi

AK Parti Bursa'da E-Temayül heyecanı başladı AK Parti Bursa'da E-Temayül heyecanı başladı

Bakan Soylu: Otoyollarda hız sınırı artıyor Bakan Soylu: Otoyollarda hız sınırı artıyor

Annenin öldürdüğü bebeğin cenazesini baba gözyaşlarıyla aldı Annenin öldürdüğü bebeğin cenazesini baba gözyaşlarıyla aldı

Benzine ve motorine indirim geliyor Benzine ve motorine indirim geliyor

Bakan Turhan uyardı: Sakın ücret vermeyin Bakan Turhan uyardı: Sakın ücret vermeyin

Kombilerle ilgili önemli uyarı geldi! Kombilerle ilgili önemli uyarı geldi!

Yolcuların itirazına rağmen engelli çocuk için bunu yaptı Yolcuların itirazına rağmen engelli çocuk için bunu yaptı

Çocuk parkında korkunç görüntü! Çocuk parkında korkunç görüntü!

Bursa Karacabey Longozu'nda görsel şölen Bursa Karacabey Longozu'nda görsel şölen

Bursa'da engellilere destek için metal boğa heykeli yaptılar Bursa'da engellilere destek için metal boğa heykeli yaptılar

Evine çağırdığı kadına kabusu yaşattı Evine çağırdığı kadına kabusu yaşattı