Öğrenciler suç örgütlerine karşı bilgilendirildi

Öğrenciler suç örgütlerine karşı bilgilendirildi

YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanması sonrası Diyarbakır'da Dicle Üniversitesine kayıt yapan öğrenciler, İl Emniyet Müdürlüğü personellerince suç örgütlerine karşı bilgilendirildi.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından Diyarbakır'da Dicle Üniversitesini kazanan öğrenciler, kente gelerek okula kayıt yaptırıyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği ekipleri, kayıt yapılan binanın girişinde açılan stantta öğrenci ve ailelerini suç ile suç örgütlerine karşı bilgilendirdi.

Stantta görevli polis memuru, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Gençlerin üniversite hayatını daha güzel bir şekilde geçirmesi ve suç örgütlerine katılmaması konusunda emniyet müdürlüğü olarak bilgilenmelerini sağlıyoruz. Kayıt yaptırmaya gelen öğrencilerimizi ilk olarak kapıda biz karşılıyoruz. Hedefimiz kayıt yaptırmaya gelen 6 bine yakın öğrencinin tamamına ulaşmak." dedi.

"Polis ağabeylerimiz bizimle çok ilgilendiler"

Üniversitenin Sağlık Yönetimi Bölümünü kazanan Özlem Cengiz, uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Her üniversitede yapılması gereken bir etkinlik. Polis ağabeylerimiz bizimle çok ilgilendiler, sohbet ettik. Çok mutlu oldum." değerlendirmesinde bulundu.

"Kendimi güvende hissettim"

Kayıt yaptırmaya gelen oğluna eşlik eden Halime Vural da emniyet görevlilerini gördüğünde rahatladığını vurgulayarak, "Polisi gördüğümde çocuğumun güvende olduğunu hissettim. Çocuğumun burada emin ellerde olduğuna inandım." dedi.

Kazandığı Mimarlık Fakültesine kayıt için annesiyle kente gelen Muhammed Ali Vural, "Polisi gören annemin gözü arkada kalmayacak." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan New York'ta önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan New York'ta önemli açıklamalar

Otomotiv sektörüne vergi müjdesi Otomotiv sektörüne vergi müjdesi

Ankara'da ormanda sır cinayet Ankara'da ormanda sır cinayet

Porsche bundan sonra üretilmeyecek Porsche bundan sonra üretilmeyecek

Otoyol yüzlerce ölü balıklarla doldu Otoyol yüzlerce ölü balıklarla doldu

Bursa'da sonbahar ekinoksu fotoğraf tutkunlarını bir araya getirdi Bursa'da sonbahar ekinoksu fotoğraf tutkunlarını bir araya getirdi

Ukrayna gemileri Rus deniz sularında ilerliyor Ukrayna gemileri Rus deniz sularında ilerliyor

Bursa'da Kali rüzgarı... Şarkılarıyla nefes kesti Bursa'da Kali rüzgarı... Şarkılarıyla nefes kesti

Kastamonu'da yangın faciası! 8 ev yandı Kastamonu'da yangın faciası! 8 ev yandı

Bursa'da aile içi kavga kanlı bitti Bursa'da aile içi kavga kanlı bitti

Aydın'da fabrika yangını Aydın'da fabrika yangını

Annesi emzirirken nefessiz kalan bebek öldü Annesi emzirirken nefessiz kalan bebek öldü

Bursa'da tomruğun altında can verdi Bursa'da tomruğun altında can verdi

Bakan Çavuşoğlu: İki ülke arasında karşılıklı olarak açılacak Bakan Çavuşoğlu: İki ülke arasında karşılıklı olarak açılacak

Nişanlısının eski kocasını öldürdü  Nişanlısının eski kocasını öldürdü

Karadeniz'e kutup soğukları geliyor
Karadeniz'e kutup soğukları geliyor

Bursa'da yanarak can vermişti! Gelinlikli fotoğrafıyla para dolu 4 cüzdan bulundu Bursa'da yanarak can vermişti! Gelinlikli fotoğrafıyla para dolu 4 cüzdan bulundu