Oğlunu katletti ama 'Böyle bir baba değilim' dedi!

Oğlunu katletti ama 'Böyle bir baba değilim' dedi!

Fatih'te 5 Kasım 2017'de 10 yaşındaki oğlu Yiğitcan Türkoğlu'nu 12 kez bıçaklayarak katleden Nezir Türkoğlu, hakim karşısına çıktı. Cani kendini "Ben böyle bir baba değildim. Nasıl oldu bitti anlamadım. Polisler söyledi inanamadım" diye savundu. Oğlunun ölmeden önce, "Babam koluma vurdu, tokat attı" yönündeki ifadesini kabul etmediğini belirten Türkoğlu, oğlu ile birlikte intihar edeceği sözlerinin ise 'şaka' olduğunu iddia etti.

TRAVMA GEÇİREN ANNE DURUŞMAYA GELMEDİ

İstanbul 16'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle tutuklu yargılanan sanık Nezir Türkoğlu katıldı. Öldürülen Yiğitcan Türkoğlu'nun annesi Neriman Türkoğlu ise geçirdiği travma nedeniyle tedavi gördüğü ve ara celsede ifade vermek istediği gerekçesi ile duruşmaya gelmedi.

 "OĞLUMUN ÖLMEDEN ÖNCE VERDİĞİ İFADEYİ KABUL ETMİYORUM"

Cani baba, duruşmada zaman zaman ağlayarak "Böyle bir baba değildim. Nasıl oldu bitti anlamadım. Polisler söyledi inanamadım. Neriman Türkoğlu ile 2006'da evlendik. Diğer evliliğimden de bir çocuğum vardı. Neriman ile evliliğimden ise rahmetli Yiğitcan olmuştu. 2017 Kurban Bayramı'nın 2'inci günü eşim Neriman ile aramızda sözlü tartışma oldu. Neriman, Yiğitcan'ı da alarak dayısının evine gitti. O günden itibaren fiili olarak ayrıydık. 14 Eylül 2017'de oğlum Yiğitcan ile kardeşim Melike'nin evine gittim. Ancak orada oğlumun koluna vurmadım ve tokat atmadım. Oğlumun ölmeden önce bu yönde verdiği ifadeyi kabul etmiyorum" dedi.

"OCAĞIN VANASINI AÇTIĞIM DOĞRUDUR"

Katil baba "Oğlum Yiğitcan ile oradan ayrılıp Fatih'te kendi evimize gittik. Ancak iddia edildiği gibi doğalgaz vanasını açarak oğlumu zehirlemeye çalışmadım. Mutfak penceresi açıktı. Neriman'ı görüşmek amacıyla WhatsApp'tan arayarak mutfaktaki ocağın vanasını açıp kapatma şeklinde 1-1,5 dakika sürecek kadar açtığım doğrudur. Uzun süreli bir olay olmadı. Daha sonra ben eşim Neriman'ın gelmesini istedim. Polis memurları müsaade etti. Gece vakti eşim Neriman eve geldi. 10-15 dakika görüştük. Görüşme bir kaç dakika uzayınca polisler kapıyı kırıp içeri girdi. Polisler kapıyı kırıp içeri girdiğinde oğlum Yiğitcan ile eşim Neriman baygın değildi. 

5 Kasım 2017'deki öldürme olayını bilemiyorum. Nasıl oldu bilemiyorum. Olaydan sonra telefon ile ablama haber verdim. Anahtarı ona verdim, oradan çıktım. Polis beni aradı, yerimi söyledim, gelip beni oradan yakaladı. Evladım gitti, canım parçam gitti. Ne diyebilirim ki? Nasıl konuşabilirim bu durumda? Ölüm olayının olduğu 5 Kasım'da mahkeme kararına göre oğlum benimle görüşme dönemindeydi.

"İNTİHAR ETMEK İSTEDİĞİMİZ ŞAKAYDI"

Boşanma davası açılmadan önce 2017 Eylül ayı içerisinde karşıya Kadıköy'e gittiğimiz doğrudur. Ama intihar amacıyla böyle bir hareket yapmadım. Köprüden geçerken, Neriman'a telefon açıp, fotoğraf çekip, oğlumun yanımda olduğunu söyleyerek, şaka olarak Neriman'a intihar etmek istediğimizi söyledim. Ama bu şakaydı.

"ONU ÖLDÜRECEĞİM DİYE BİR BEYANIM OLMADI"

Olaydan bir 1-2 hafta önce Yiğitcan benim yanımdayken Neriman ile telefonla görüştüğüm doğrudur. Ama oğlumun duyacağı şekilde, 'önü öldüreceğim' diye bir beyanım olmadı. Oğlum benim yanımdan ayrılarak annesinin yanına gitmiş."

Duruşma savcısının, "Eşin Neriman Türkoğlu'na gönderdiğin mesajlarda oğlunu be eşini tehdit ettiğin ibareler var. Eşine, 'seni eski eşim gibi yaparım. Yüzüne kezzap atarım' gibi ibareler içeren mesajlar atmışsın' demesi üzerine, Türkoğlu, "Kurban Bayramı'nın ikinci günü eşime bu şekilde mesajlar gönderdiğim doğrudur. Bunları alkollüyken gönderdim. Eski eşime yönelik kezzap atma gibi bir olayla suçlandım. 14 gün hapis yattım ancak bu suçtan aklandım. Hırsızlıktan da sabıkam olduğu doğrudur" dedi.

"YEĞENİMİN GÖRÜNTÜSÜNÜ ATTI"

Neriman Türkoğlu'nun ağabeyi Adem Deniz de Nezir Türkoğlu'nun doğalgazı açarak zehirlemeye çalıştığı gün, oğlu Yiğitcan Türkoğlu'nun görüntüsünü kaydederek telefon ile kendisine gönderdiğini belirterek, "Kayıtta yeğenim 'Dayı yetiş öleceğiz' diyordu. Ben de karakola gittim, polislere görüntüleri, ses kaydını gösterdim. Aile içi şiddet ekipleriyle eve gittik. Binada gaz kokusu vardı. Polisler dairenin vanasını kapattılar ve sanığı ikna etmeye çalıştılar. Kardeşimi istiyordu. Kardeşim gelerek komşuyla beraber içeri girdi. Bağrışmalar duyulunca polisler kapıyı kırarak daireye girdi. İçeride gaz kokusu vardı. Sanık bana kapalı pencerenin fotoğraflarını atmıştı. Kapının altı da gaz çıkışını engellemek için kapalıydı. Çocukla birlikte kendilerini mutfağa kapatmışlardı. Kardeşim gördüğü şiddet ve ayrılmak istemesinden dolayı bu olay yaşandı. Kardeşimin aile hukukuna yakışmayacak herhangi bir şeyi yoktur" dedi.

"YİĞİTCAN'IMI GERİ GETİREBİLİR MİSİNİZ?"

Duruşmada tanık olarak dinlenen Neriman Türkoğlu'nun annesi Selime Deniz ise, "Sanık çalışmıyordu. Sürekli kava ediyorlardı. Başka ne söyleyeyim. Benim Yiğitcan'ımı geri getirebilir misiniz? Yiğitcan'a nasıl kıydın. 10 yaşındaydı. Gelseydin bana yapsaydın" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, Yiğitcan Türkoğlu'nun annesi Neriman Türkoğlu'nun sanığın olmadığı bir celsede dinlenmesine karar verdi. Nezir Türkoğlu'nun ceza ehliyetinin olup olmadığını tespit edilmesi için Adli Tıp Kurumu'na sevk ederek duruşmayı erteledi.

Gayrimenkul zengini yaşlı adama çıplak kadınlı şantaj Gayrimenkul zengini yaşlı adama çıplak kadınlı şantaj

Özelleştirme ile 14 şeker fabrikası satılacak Özelleştirme ile 14 şeker fabrikası satılacak

Atilla Taş: Kanıt olsun diye selfie çekiyorum Atilla Taş: Kanıt olsun diye selfie çekiyorum

Volkan Konak'ın sahne aldığı bara ateş açan iki kişi adliyeye sevk edildi Volkan Konak'ın sahne aldığı bara ateş açan iki kişi adliyeye sevk edildi

Bursa'daki darbe girişimi davasında tahliye Bursa'daki darbe girişimi davasında tahliye

Sosyal medyada çok tartışılan bina ile ilgili belediyeden açıklama geldi Sosyal medyada çok tartışılan bina ile ilgili belediyeden açıklama geldi

Bursa'da su kesintisi! Bursa'da su kesintisi!

Bursa'da dağ yöresinde kış ortasında bahar yaşanıyor Bursa'da dağ yöresinde kış ortasında bahar yaşanıyor

Genç kadına apartmanda korkunç saldırı! Genç kadına apartmanda korkunç saldırı!

16 yaşındaki çocuğu tırnakçılığa böyle alıştırmışlar! 16 yaşındaki çocuğu tırnakçılığa böyle alıştırmışlar!

TIR yan yattı, trafik felç oldu! TIR yan yattı, trafik felç oldu!

Öleceğini zanneden yaşlı kadın tüm birikimini harcadı Öleceğini zanneden yaşlı kadın tüm birikimini harcadı

Şehit annesine hakaret etmişti! İstenen ceza... Şehit annesine hakaret etmişti! İstenen ceza...

CHP Bursa Milletvekili Aydın, TBMM'de Bursa'nın sorunlarını anlattı CHP Bursa Milletvekili Aydın, TBMM'de Bursa'nın sorunlarını anlattı

Eski iş yerini bildirmeyen yandı! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor Eski iş yerini bildirmeyen yandı! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor

Facebook dünya genelinde çöktü! Facebook dünya genelinde çöktü!

Bursa'da ''Mavi Balina'' intiharını çocukların telefonu ve bilgisayarı aydınlatacak Bursa'da "Mavi Balina" intiharını çocukların telefonu ve bilgisayarı aydınlatacak

Korkutan uyarı! Avrupa buz kesecek Korkutan uyarı! Avrupa buz kesecek