Off-Road Türkiye Şampiyonası'nın 5. ayağı, Denizli'de başladı

Off-Road Türkiye Şampiyonası'nın 5. ayağı, Denizli'de başladı

Off-Road Türkiye Şampiyonası'nın 5. ayağı Denizli'de 'Orman Etabı' ile başladı. 27 aracın katıldığı yarışlarda büyük heyecan yaşandı. 5. ayak yarışlarının sezonun en yüksek katılımının sağlandığı yarış olması açısından önemli olduğu belirtildi.

Merkezefendi Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Off-Road Türkiye Şampiyonası'nın 5. ayağı, Saruhan Mahallesi'ne kazandırılan Of-Road Pisti'nde başladı. Orman Etabı ile başlanan yarışlarda büyük heyecan yaşandı. Araçlar, 2 dakika ara ile 11.4 kilometreden oluşan orman etabını katetti.

Yarışmaya katılan pilotlardan Kenan Özsoy, 5. ayak yarışlarının sezonun en yüksek katılımının sağlandığı yarışlar olduğunu ifade etti. Denizli'nin kendileri için sert bir yarış olduğunu dile getiren Özsoy, "Geçen sene Merkezefendi Belediyesi'nin destekleri ile hazırlamış olduğumuz bir mahalli yarış vardı. Bu yarıştan yüksek puan aldığımız için Türkiye Off-Road yarışından takvime girdik. Daha önce 4 ayak koşuldu ve biz de takım olarak yüksek derece elde ettik. Diğer ikisinde ise talihsiz kazalar geçirdik. Bu yarış bizim için bir dönüm noktası. İnşallah bu yarışta da yüksek derece alıp 7 ayaktan oluşan şampiyonada iddiamızı devam ettirmek istiyoruz. Bundan sonraki ayak Karabük'te ve son ayak Sinop'ta. 7 ayak bu şekilde bitecek. Denizli genelde biraz sert etap. Biraz hızlı gibi görünüyor ama zemin bizler için çok sert. 11.4 kilometreden oluşan 'Orman Etabı'mız var ve yarın ise 5.5 kilometreden oluşan 'Seyirci Etabı' var. Bu ikisi de gayet sert bir etap bizler için. Yarışlara katılma adına 28 araç kayıt yaptırdı ama bunlardan 27 tanesi start alacak. Her araçta da 2 pilot oluyor. Bu sene 5. ayakta şöyle bir şey var, o da sezonun en yüksek katılımını gerçekleştirmiş olduğumuz ayak oldu" diye konuştu.
Orman Etabı'nın akşam saatlerinde sona ermesi bekleniyor.

Rehabilitasyon merkezinde 10 yaşındaki çocuğa 'darp' iddiası Rehabilitasyon merkezinde 10 yaşındaki çocuğa 'darp' iddiası

Karı-kocanın hışmına uğradı! Karı-kocanın hışmına uğradı!

Durakta bekleyen insanların üzerine ateş açıldı: 6 yaralı Durakta bekleyen insanların üzerine ateş açıldı: 6 yaralı

ABD'li önemli isim noktayı koydu: Selman... ABD'li önemli isim noktayı koydu: Selman...

Kamyonet, sebze yüklü kamyon ile çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı Kamyonet, sebze yüklü kamyon ile çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

Eski güzellik kraliçesi, 13 yaşındaki kızının bekaretini satışa çıkardı Eski güzellik kraliçesi, 13 yaşındaki kızının bekaretini satışa çıkardı

Korkunç! Karısını ve 4 çocuğunu... Korkunç! Karısını ve 4 çocuğunu...

Bursa'da iki otomobil çarpıştı: 6 yaralı Bursa'da iki otomobil çarpıştı: 6 yaralı

MHP 152 belediye başkan adayını açıkladı MHP 152 belediye başkan adayını açıkladı

Bursa'da 80 yaşındaki adam karısının boğazını kesti Bursa'da 80 yaşındaki adam karısının boğazını kesti

Mehmet Ali Ekmekçi; <br /> Bursaspor'un ruhuna Mevlüt okundu... Mehmet Ali Ekmekçi;
Bursaspor'un ruhuna Mevlüt okundu...

Öldürdüğü eşine, mezar kazıp fotoğrafını göndermiş! Öldürdüğü eşine, mezar kazıp fotoğrafını göndermiş!

Doçent cinayetinde sır perdesi aralanıyor Doçent cinayetinde sır perdesi aralanıyor

Bursa'da kayakçıları tipi bile durduramadı Bursa'da kayakçıları tipi bile durduramadı