Notere ağır ceza

Notere ağır ceza

Kayseri'de, Mustafa A.'nın (30) internetten satışa çıkardığı otomobili için noterde 13 bin TL'lik sahte çek vererek, dolandıran Ahmet Sadıklı'ya (20) 'doladırıcılık' ve 'sahtecilik' suçlarından 6 yıl hapis cezası ile 28 bin TL ceza verildi.

Olay, 19 Ekim 2016 tarihinde, Kayseri 12'nci Noterliği'nde meydana geldi. Mustafa A., iddiaya göre, otomobilini satmak amacıyla internet üzerinden ilan verdi. Niğde'de oturan Ahmet Sadıklı, ilanı görüp, yayımladığı numaradan Mustafa A.'yı telefonla aradı. Araç için pazarlık yaptıktan sonra anlaşan taraflar, devir işlemleri için 12'nci Noterlik'te buluştu. Ahmet Sadıklı, Mustafa A.'ya otomobil için 2 bin TL ile 13 bin TL değerinde çek verdi. Bir süre sonra çekin sahte olduğu anlaşılınca Mustafa A., Sadıklı'dan şikayetçi oldu. Ahmet Sadıklı hakkında, yerel mahkemece dava açıldı. 

Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, farklı suçtan tutuklu bulunan Ahmet Sadıklı ile Mustafa A. hazır bulundu. Hakkında yapılan suçlamaları kabul etmeyen Sadıklı, beraatini istedi. Mustafa A.'ya sahte çek vermediğini ileri süren Sadıklı, "Amcam E.S.'nin yapmış olduğu bir olaydır. Sahte çeki ben vermedim. Mağdurun zararını ödemeyi de kabul etmiyorum. Neden yapmadığım bir suçun cezasını ödeyeyim? Suçsuzum, beraatimi istiyorum" dedi.

Mustafa A. ise "Aracı almaya yanında ağabeyi olarak tanıttığı bir kişiyle geldiler. 2 bin TL peşin para verdiler. 13 bin TL'lik de çek verdiler. Çeki bozdurmaya gittiğimde sahte olduğunu öğrendim. Sahte çek veren Ahmet Sadıklı, yalan ifadelerde bulunuyor. Şikayetçiyim" diye konuştu. 

Mahkeme heyeti, yaptığı yargılama sonucu, Ahmet Sadıklı'yı 'dolandırıcılık'tan 4 yıl, 'sahtecilik'ten de 2 yıl 6 ay hapse ve 28 bin TL'lik adli para cezasına çarptırdı.

Bursa'da taksi, yolun karşısına yaya geçidinden geçti Bursa'da taksi, yolun karşısına yaya geçidinden geçti

Beşinci kattan düşen çocuğu, zemine çarpmak üzereyken yakaladılar Beşinci kattan düşen çocuğu, zemine çarpmak üzereyken yakaladılar

Okuldaki feci ölümde çok çarpıcı rapor Okuldaki feci ölümde çok çarpıcı rapor

Şehit emniyet müdürü Altuğ Verdi'nin eşinden yürek yakan sözler Şehit emniyet müdürü Altuğ Verdi'nin eşinden yürek yakan sözler

Nurettin Yıldız'dan şok sözler: Erkeğe mesaj gönderdikten sonra... Nurettin Yıldız'dan şok sözler: Erkeğe mesaj gönderdikten sonra...

Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Çine'ye ikametini alacak 485 kişi aranıyor Çine'ye ikametini alacak 485 kişi aranıyor

Rusya'da listenin ilk sıralarında o var!
Rusya'da listenin ilk sıralarında o var!

Emniyet müdürünü şehit eden hainden çileden çıkaran ifade! Emniyet müdürünü şehit eden hainden çileden çıkaran ifade!

Ankara'daki tren kazasıyla ilgili 3 kişi gözaltına alındı Ankara'daki tren kazasıyla ilgili 3 kişi gözaltına alındı

Üç çocuk genç kadına toplu tecavüz edip, öldürdü! Üç çocuk genç kadına toplu tecavüz edip, öldürdü!

Korkunç olay! İkiz kızlarına bile acımadı... Korkunç olay! İkiz kızlarına bile acımadı...

Tacizden 10 yıl yattığı cezaevinden çıkar çıkmaz... Tacizden 10 yıl yattığı cezaevinden çıkar çıkmaz...