Nikola gözünü Avrupa pazarına dikti

Nikola gözünü Avrupa pazarına dikti

Amerikalı kamyon girişimi Nikola Motor uzun süredir devam eden çalışmalarının ardından Avrupa ve Asya pazarları için geliştirdiği yeni kamyonu Nikola Tre'yi tanıttı. Hidrojen yakıt hücreleri kullanan araç elektrikli ve 1.000 beygir gücünde bir motora sahip. 2020 yılında test sürüşleri yapılması planlanan Nikola Tre, farklı ihtiyaçlar için geniş bir ürün yelpazesiyle satışa sunulacak.

Nikola firması ABD'deki operasyonlarından sonra Asya ve Avrupa pazarı için yeni bir araç geliştirdi. Nikola'nın Tre isimli aracı gücünü Hidrojen yakıt hücrelerinden alıyor. Araç yüksek menzil ve tasarımıyla dikkatleri üzerine çekti.

Asya ve Avrupa pazarları için geliştirildi

Amerikalı kamyon taşımacılığı şirketi Nikola Motor Company, uzun süredir ortalıkta görünmüyordu. Firma özellikle Avrupa, Asya ve Avustralya pazarlarında hidrojen-elektrik hibriti bir modeli satışa sunacak. Nikola Tre'nin yeni kamyonu ABD için geliştirilen öncüsünden çok daha farklı bir tasarıma sahip.

Tre, 1000 beygir gücüne kadar çıkan elektrik motorlarına güç vermek için bir hidrojen yakıt hücresi kullanacak. Nasıl yapılandırıldığına bağlı olarak tek şarjda 500 ila 1.200 kilometre arası menzile sahip olacak ve yaklaşık 20 dakika içerisinde boşta yakıt ikmali yapabilecek. Şirket ayrıca aracın tamamen sürücüsüz deneyimi sağlayacak sensörlerle donatılacağını belirtti.

Tesla'nın en büyük rakibi

Hem Tesla hem de Nikola, elektrikli kamyonlara yönelik çeşitli yaklaşımlarıyla daha uzun ve uzun mesafe taşımacılık isteğinden yararlanıyor. Tesla'nın geçtiğimiz yıl tanıttığı Semi modeli için Pepsi ve Walmart gibi firmalar büyük rakamlarda sipariş vermişti. Nikola için de ABD menşeili bir firma 800 adet kamyon siparişi verdi.

Nikola'nın hidrojen yakıt hücreli ve elektrikli kamyonu 2023 yılında üretime geçecek. Bu da başlangıçta yakıt ve şarj istasyonları için ağ sisteminin kurulmasına yönelik çalışmalar için zaman kazandıracak. Kamyonla ilgili daha fazla detay önümüzdeki yıl nisan ayında paylaşılacak.

Binlerce memura müjdeli haber! İşte o fırsat Binlerce memura müjdeli haber! İşte o fırsat

'Çakar'ı durduran polise güzel haber! 'Çakar'ı durduran polise güzel haber!

Arkeolog Sinan Sertel'in katil zanlısı tutuklandı Arkeolog Sinan Sertel'in katil zanlısı tutuklandı

Şanlıurfa'da aynı yerde bir haftada ikinci heyelan! 13 ev boşaltıldı Şanlıurfa'da aynı yerde bir haftada ikinci heyelan! 13 ev boşaltıldı

Sakarya'da trafik kazası: Çok sayıda yaralı var Sakarya'da trafik kazası: Çok sayıda yaralı var

Kuş kafesine girmek isterken sıkışan yılanı itfaiye kurtardı Kuş kafesine girmek isterken sıkışan yılanı itfaiye kurtardı

ABD-İran gerilimiyle ilgili BM ve AB'den açıklamalar ABD-İran gerilimiyle ilgili BM ve AB'den açıklamalar

Korkutan uyarı! ''Tarihin en ölümcül ikinci salgını'' Korkutan uyarı! "Tarihin en ölümcül ikinci salgını"

Sarar ailesine kabusu yaşatmışlardı... Bulgaristan sınırında yakalandılar! Sarar ailesine kabusu yaşatmışlardı... Bulgaristan sınırında yakalandılar!

''ABD'nin dahil olduğu savaşların bitmesini istemeyen bir kesim var'' "ABD'nin dahil olduğu savaşların bitmesini istemeyen bir kesim var"

Kuzen kavgası kanlı bitti! Kuzen kavgası kanlı bitti!

Serkan Yetişmişoğlu; <br /> Öldün mü, ölmedin mi? Serkan Yetişmişoğlu;
Öldün mü, ölmedin mi?

Haliç Üniversitesi'nin eski mütevelli heyeti başkanı Mansur Topçuoğlu tutuklandı Haliç Üniversitesi'nin eski mütevelli heyeti başkanı Mansur Topçuoğlu tutuklandı

Kız kaçırma yüzünden bir kişinin evi kundaklandı Kız kaçırma yüzünden bir kişinin evi kundaklandı

Bursa trafiğinde at tehlikesi Bursa trafiğinde at tehlikesi

TIR'la çarpışan otomobildeki 2 polisimiz şehit oldu TIR'la çarpışan otomobildeki 2 polisimiz şehit oldu