NEVÜ Rektörü Bağlı'dan bayramı mesajı

NEVÜ Rektörü Bağlı'dan bayramı mesajı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Kurban Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. 

Rektör Bağlı mesajında şu ifadelere yer verdi: 

"Bayramlar; toplumsal birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşmanın en güzel örneklerinin tezahür ettiği manevi fırsat iklimleridir. Dargınların barıştığı, unutulanların hatırlandığı, gönüller arası köprülerin kurulduğu günlerdir. Kelime manası 'yakınlaşmak' olan Kurban Bayramının insanları birbirine yakınlaştıran en güçlü vesilelerden biri olduğunun bilinciyle yüz yıllardır millet olarak; bu topraklara kök salmış olan sevgi, barış, hoşgörü, kardeşlik, yardımlaşma gibi değerlerimizi bayramlarımızda en güzel şekilde yerine getirmeye çalışmaktayız. Bu açıdan bayramlar; manevi değerlerimizin bütün bir yıla yayılması, canlılığını koruması ve geleceğe aktarılması adına son derece önemlidir. Bu özel günler; ihtiyaç sahiplerine el uzatmak, yakınları ziyaret etmek, dargınların barışmasına, toplumda barış ve selamet ikliminin oluşmasına vesile olmak ve bu hal üzere kalmak için önemli bir fırsattır. Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle tebrik ediyor, ülkemiz, İslam dünyası ve nihayetinde insanlık adına mutluluk, huzur ve selamet getirmesini diliyorum." 

Bursa'da kaynanasını sokak ortasında tekme tokat dövdü Bursa'da kaynanasını sokak ortasında tekme tokat dövdü

Sarıbal: Bursa'da 10 bini aşkın insan evsiz kaldı! Sarıbal: Bursa'da 10 bini aşkın insan evsiz kaldı!

Bursa'da lüks villaların yanında küle dönen bölge ağaçlandırılıyor Bursa'da lüks villaların yanında küle dönen bölge ağaçlandırılıyor

Bursa Nilüfer'de su kesintisi! Bursa Nilüfer'de su kesintisi!

Sokak ortasında anne şiddeti! Sokak ortasında anne şiddeti!

Silah vuruldu, bu paylaşımı yaptı: Bu semtte sabrın sonu cinayettir Silah vuruldu, bu paylaşımı yaptı: Bu semtte sabrın sonu cinayettir

Gelin dehşet saçtı: 3 yaralı Gelin dehşet saçtı: 3 yaralı

Kayıp uçağı National Geographic ekrana getirdi Kayıp uçağı National Geographic ekrana getirdi

10 yıldır seks yapamayan rahibe büyük şok! 10 yıldır seks yapamayan rahibe büyük şok!

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (25 Eylül 2018 Salı) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (25 Eylül 2018 Salı)

Vefat ettiği duyurulan CHP'li Bircan'ın oğlundan açıklama Vefat ettiği duyurulan CHP'li Bircan'ın oğlundan açıklama

Lüks site önünde yaptılar! Araç içinde... Lüks site önünde yaptılar! Araç içinde...

Kum zambağını koparana büyük ceza! Kum zambağını koparana büyük ceza!

Vatandaşa iki indirim müjdesi! Vatandaşa iki indirim müjdesi!