NEVÜ, antrenörlük eğitim bölümü seçmenleri başladı

NEVÜ, antrenörlük eğitim bölümü seçmenleri başladı

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında ilk öğrencilerini alacak olan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu "Antrenörlük Eğitimi Bölümü" için özel yetenek sınavı seçmeleri başladı. 

NEVÜ Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu tarafından gerçekleştirilen 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı "Antrenörlük Eğitimi Bölümü" için Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen toplam 144 öğrenci başvuru yaptı. 

Rektör Bağlı Aday Öğrencilere Başarılar Diledi 

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, beraberinde Rektör Danışmanı Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Fatma Saçlı Uzunöz, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Metin Korkmaz, akademik ve idari yöneticileri ile üniversitenin Spor Merkezinde bugün başlayan özel yetenek sınav alanını ziyaret etti. 

Özel yetenek sınav alanını yerinde inceleyerek bilgi alan Rektör Bağlı, sınava giren adaylara ve sınav görevlilerine de başarılar diledi. NEVÜ'nün eğitim kadrosu ve sportif alt yapı yönünden çok iyi düzeyde olduğunu belirten Bağlı, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu tarafından gerçekleştirilen özel yetenek sınavına adayların göstermiş olduğu ilginin de üniversite adına ayrıca memnuniyet verici olduğunu ifade etti. 

Spor Merkezinde başlayan ve 15 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edecek özel yetenek sınavı sonuçlarına göre; genel kontenjan ile 22 erkek - 22 kadın, milli olimpik 3 erkek - 3 kadın, milli olimpik olmayan 2 erkek - 1 kadın, engelli aday kontenjanı dahilinde ise 3 erkek 3 kadın olmak üzere toplam 60 öğrenci NEVÜ Antrenörlük Eğitim Bölümünün ilk öğrencileri olmaya hak kazanmış olacak. 
 

Bursa'da seyir halindeyken alev alan TIR hurdaya döndü Bursa'da seyir halindeyken alev alan TIR hurdaya döndü

Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar

Binali Yıldırım yurttaki öğrencilerle buluştu Binali Yıldırım yurttaki öğrencilerle buluştu

Dr. Ümit Aktaş açıkladı! Niye bu kadar çok hasta oluyoruz? Dr. Ümit Aktaş açıkladı! Niye bu kadar çok hasta oluyoruz?

Son dakika haberi... Bursa'da deprem oldu! Son dakika haberi... Bursa'da deprem oldu!

Prof. Dr. Akşit Bursa'da açıkladı: Sigara haramdır Prof. Dr. Akşit Bursa'da açıkladı: Sigara haramdır

Burhanettin Kocamaz: ''Demokrat Parti'den adaylığım yarın akşama kadar belli olur'' Burhanettin Kocamaz: "Demokrat Parti'den adaylığım yarın akşama kadar belli olur"

Sürücü çocuğa çarpmamak için kamyonetle bahçeye uçtu Sürücü çocuğa çarpmamak için kamyonetle bahçeye uçtu

Rusya'dan vize açıklaması Rusya'dan vize açıklaması

6 günde 3 yeni obruk oluştu 6 günde 3 yeni obruk oluştu

Ankara'da kışlada patlama Ankara'da kışlada patlama

Şanlıurfa'da çarptığı TIR'ın altında kalan motosiklet sürücüsü ağır yaralandı Şanlıurfa'da çarptığı TIR'ın altında kalan motosiklet sürücüsü ağır yaralandı

Evinde başından vurulmuş halde ölü bulundu Evinde başından vurulmuş halde ölü bulundu

Babasının öldüğünü duyan kadın vefat etti Babasının öldüğünü duyan kadın vefat etti

Bursa Yıldırım'da su kesintisi Bursa Yıldırım'da su kesintisi