Mustafa Destici: Seçim İttifak'ı yasasından memnunuz

Mustafa Destici: Seçim İttifak'ı yasasından memnunuz

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti ile MHP'nin, partilerin seçim ittifakına ilişkin düzenlemeyi de içeren ortak kanun teklifi ile ilgili olarak, "Bu paketi desteklediğimizi, doğru bulduğumuzu ve meclisten yasalaşarak çıkmış olmasından da büyük bir memnuniyet duyduğumuzu ifade ediyorum" dedi.

'İTTİFAKLAR YASAL HALE GETİRİLMELİDİR'

İttifakların yasal hale gelmesini savunan bir parti olduklarını söyleyen Destici, şöyle konuştu:

"Dolayısıyla da bu ittifak düzenlemesine de destek verdik. Yüzde yüz bizim istediğimiz bir yasa paketi değil. Netice de bu bir uzlaşma paketidir. AKP ve MHP açısından da bu böyledir. Mevcut şartlar içerisinde en iyisi diyebileceğimiz bir paket var. Bu paketi desteklediğimizi, doğru bulduğumuzu ve meclisten yasalaşarak çıkmış olmasından da büyük bir memnuniyet duyduğumuzu ifade ediyorum."

'SİYASİ PARTİLERİN KAPATILMASINI ORTADAN KALDIRALIM'

Seçim ittifakına ilişkin düzenlemeyi içeren ortak kanun teklifi ile ilgili yeni hazırlıkların olduğunu belirten Destici, "Bu çıkan pakette bir eksiklik varsa, bunların tamamlanması adına önümüzde bir fırsat var. İktidarı, muhalefeti bir araya gelsin. Siyasi partilerin kapatılmasını ortadan kaldıralım. Siyasi partiler yasasındaki antidemokratik uygulamaları tamamen kaldıralım. Hatta mümkünse siyasi partiler yasasını kökten değiştirelim. Biliyoruz ki, iktidar partisinin de böyle bir hazırlığı var. Hepimizin buna yardımcı olması gerekiyor" dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, genel merkez binasında düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme dair şu açıklamalarda bulundu: 

İran'daki jet kazası, Çorum'daki trafik kazası ve şehitlerimizle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Destici, "Hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum" dedi. Destici, Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı harekatının planlandığı gibi devam ettiğini belirterek, "Çok kısa bir zamanda da Afrin şehir merkezine de girilmiş ve orası da tamamen PKK'lı teröristlerden temizlenmiş olacak. Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile çok uyumlu bir harekat yürütülüyor. ÖSO mensuplarının pek çoğunun ailesi Türkiye'de mülteci konumunda. Dolayısıyla o bölgede yaşayan mültecilerimizin de tamamı bu operasyona destek veriyorlar. Bu da müthiş bir kazanç. Operasyonda gördüğümüz bir diğer ayrıntı adeta karınca incitilmeden bu operasyonu gerçekleştirelim hassasiyetiyle yürütülüyor" diye konuştu.

'TÜRKİYE NE OLURSA OLSUN BUNU YAPMAK ZORUNDADIR'

PKK'nın ve türevlerinin arkasında kim olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) karşısında direnme ihtimalinin olmadığını ifade eden Destici, "Bizim için Suriye'nin kuzeyinde, Fırat'ın doğusunda PKK'dan daha büyük tehlike Amerika'nın kuvvetleri olan CENTCOM'dur. Bu bölgede var olduğu sürece biz hep terörle karşı karşıya kalacağız. Ne olursa olsun o bölgeden çıkarıp atmadıktan sonra bize huzur yok. Türkiye bedeli ne olursa olsun bunu yapmak zorundadır. Türkiye bu süreçte çok doğru bir politika yürütüyor. İçeride ve dışarıda teröre verdiği mücadele kararlı bir şekilde sürdüğünde de biz ve bölgemiz huzura erecek. Teröristlerden ve onların arkasındaki en büyük destekçi güç olan CENTCOM'u da buradan söküp atacağız" şeklinde konuştu.

 

Oğluna okul pantolonu alamayınca canına kıydı Oğluna okul pantolonu alamayınca canına kıydı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan 'yerel para' açıklaması Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan 'yerel para' açıklaması

Gürültü kavgasında kan aktı: 1 ölü, 2 yaralı Gürültü kavgasında kan aktı: 1 ölü, 2 yaralı

Muz kutularından 18 milyon dolarlık kokain çıktı Muz kutularından 18 milyon dolarlık kokain çıktı

Uzmanlar kontak lens kullananları uyardı Uzmanlar kontak lens kullananları uyardı

Mehmet Ali Ekmekçi; <br /> Bursaspor'da güzel günler peki mi yakında, az mı sonra? Mehmet Ali Ekmekçi;
Bursaspor'da güzel günler peki mi yakında, az mı sonra?

Tazminat alan bedelli askeri işe almak zorunlu değil Tazminat alan bedelli askeri işe almak zorunlu değil

Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması

Aksaray-Konya yolunda feci kaza: 2 ölü Aksaray-Konya yolunda feci kaza: 2 ölü

Banka çalışanı, müşterilerin hesabından kredi çekti Banka çalışanı, müşterilerin hesabından kredi çekti

Bursa'da dolarlarıyla yakalanan FETÖ'cü tutuklandı Bursa'da dolarlarıyla yakalanan FETÖ'cü tutuklandı

6 terörist etkisiz hale getirildi 6 terörist etkisiz hale getirildi

Borcu yüzünden babasını öldürüp kamyonetin kasasına sakladı Borcu yüzünden babasını öldürüp kamyonetin kasasına sakladı

Bursa'da meyve yüklü TIR devrildi Bursa'da meyve yüklü TIR devrildi

Bursa 'Millet Bahçesi'nde yağlı güreş heyecanI Bursa 'Millet Bahçesi'nde yağlı güreş heyecanI