MMO Bursa Başkanı Mart: Ülke, kent ve demokrasi mücadelesinde yerimizi aldık, almaya devam edeceğiz

MMO Bursa Başkanı Mart: Ülke, kent ve demokrasi mücadelesinde yerimizi aldık, almaya devam edeceğiz

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi 13 - 14 Ocak 2018 tarihinde yapılacak, MMO Bursa Şubesi Genel Kuruluna ilişkin BAOB Restaurant'ta basın toplantısı gerçekleştirdi.

MMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mart'ın yaptığı açıklamada, "Mücadele ve sıkıntılarla dolu bir dönemi daha başarılı çalışmalar eşliğinde tamamlıyoruz. Yeni dönemde de aynı azim ve kararlılıkla mücadele sürecektir. Buna inancımız tamdır. Bu azim ve kararlılığa ülkemizin ihtiyacı vardır. Halkımızın ihtiyacı vardır. Mesleğimizin ve bizim ihtiyacımız vardır. Bu sorumluluk bilinci içinde hareket etmeye, el ele vermeye, omuz omuza yürümeye çalışıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

MMO Bursa Şubesi'nin, mesleki çalışmaların yanı sıra emek ve demokrasi mücadelesinde en etkin şekilde yer aldığını belirten Mart, "TMMOB ve Şubemiz Bursa'da hem üyelerin, hem meslek örgütlerinin ve genel olarak Bursa kamuoyunun takdirini kazanan çalışmalarını sürdürmektedir" dedi.

"Önümüzdeki en güncel ve en önemli konu; "OHAL kaldırılsın, KHK'lar iptal edilsin" mücadelesidir. Bu mücadeleyi her yerde, her alanda yükseltme gayreti içinde olacağız" diyen Mart, Referandumda Hayır, Adalet Yürüyüşü ve nöbetleri gibi onur verici çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve referandumda kazanılan başarıya sahip çıkarak, ileriye taşıma gerekliliğine inandıklarını söyledi.

"Bizler, "Kentin sakini değil, sahibi olma" ve "Bizim sorunlarımız ülke sorunlarından ayrılamaz parçasıdır" anlayışı ile; ülke, kent ve demokrasi mücadelesinde yerimizi aldık, almaya devam edeceğiz" diyen Mart, açıklamaya şöyle devam etti:

"Şube Genel Kurulumuz, 13 - 14 Ocak 2018 tarihinde BAOB'ta gerçekleştirilecektir. Şube Genel Kuruluna hazırlıklarımız başlamıştır. Bu doğrultuda Çağdaş Mühendisler olarak, adaylarımızı yine ön seçimle belirleyeceğiz.

Çağdaş Mühendisler'de, 15 Kasım (bugün) aday adaylığı için son başvuru tarihi, 19 Kasım aday adayı tanıtım toplantısı, 26 Kasım Pazar günü de ön seçim olacaktır.

Dört dönemdir başarı ile yapılan Çağdaş Mühendisler ön seçimi yine demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşecektir. 2010 yılından beri ön seçimle belirlenen Şube Yönetim Kurulu adaylarımız başarılı çalışmaları sonucunda Şube seçimlerinden de başarı ile çıkmıştır. Birinci dönemde 250 oy farkı, ikinci dönemde 500, üçüncü dönemde 650 ve dördüncü dönemde 780 olarak gerçekleşmiştir. Bu anlamda hedef büyüktür.

Bugüne kadar büyük özveri ve çaba ile başarılı işlere imza atan Yönetimimizin devamı için tüm arkadaşlar olarak birlik beraberlik içinde, bu süreci de başarı ile tamamlayacağız. Her zaman olduğu gibi dedikodularla uğraşmayacağız, yine işimize bakacağız ve başaracağız.

Tehditlere boyun eğmedik, eğmeyeceğiz!

Tüm saldırı ve hedef göstermelere rağmen dün olduğu gibi bugün de, kamu ve toplum yararı için çabalamaya, ülkemize, halkımıza, mesleğimize ve meslektaşlarımıza sahip çıkmaya, aklın ve bilimin ışığında gerçekleri haykırmaya devam edeceğiz.

Ülkemizin aydınlık geleceği için; birlikte karar alma, üretme ve yönetme anlayışı ile çalışmalarımız sürüyor, sürecek."

"TMMOB Örgütlülüğü İçerisinde Bir Nefer Olarak Mücadeleye Destek Olmaya Devam Edeceğim"

13 Ocak 2018'de yapılacak Şube Genel Kurulu'nda yeni dönem için aday olamayacağını söyleyen Mart'ın açıklaması şöyle:

"Büyük onur ve gururla, severek, isteyerek, inanç ve kararlılıkla sürdürmekte olduğum Şube Yönetim Kurulu Başkanlığı görevim dönem sonunda 13 Ocak 2018'de yapılacak Şube Genel Kurulu ile sona erecek.

Yeni dönem için aday olmayacağım.

TMMOB örgütlülüğü içerisinde bir nefer olarak mücadeleye destek olmaya devam edeceğim.

Birlikte yol yürüdüğümüz tüm arkadaşlarıma, kurum ve kuruluş temsilcilerine ve siz değerli basın emekçisi dostlarımıza teşekkür ediyorum."​

Cinsel istismardan şikâyetçiler! 17 çocuk mağdur Cinsel istismardan şikâyetçiler! 17 çocuk mağdur

FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün mesajına büyük tepki FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün mesajına büyük tepki

200 bin şirket 4.5 milyon çalışan dahil edilecek 200 bin şirket 4.5 milyon çalışan dahil edilecek

Mahalleli ayağa kalktı! Yakınının sözleri şoke etti Mahalleli ayağa kalktı! Yakınının sözleri şoke etti

12 dakikada 31 ağacı kesmişlerdi... İfadeleri şoke etti! 12 dakikada 31 ağacı kesmişlerdi... İfadeleri şoke etti!

Mudiler bankalarda tam 98 milyon lira unuttu Mudiler bankalarda tam 98 milyon lira unuttu

Hapishanede 'Lezbiyen misiniz dokunuyorsunuz' demişti... Karar belli oldu Hapishanede 'Lezbiyen misiniz dokunuyorsunuz' demişti... Karar belli oldu

11 ve 12 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri yayımlandı 11 ve 12 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri yayımlandı

81 ilde aynı anda sela okundu 81 ilde aynı anda sela okundu

Bursa Mudanya'da 15 Temmuz coşkusu Bursa Mudanya'da 15 Temmuz coşkusu

Erdoğan: Pensilvanya'daki melunun büyüttüğü ahtapotun kollarını kestik Erdoğan: Pensilvanya'daki melunun büyüttüğü ahtapotun kollarını kestik

Ebru Özkan Türkiye'ye döndü Ebru Özkan Türkiye'ye döndü

Bursa 15 Temmuz'da tek vücut! Bursa 15 Temmuz'da tek vücut!

Bursa'da 15 Temmuz Şehitleri Anma Günü'nde droneli takip Bursa'da 15 Temmuz Şehitleri Anma Günü'nde droneli takip

Gökyüzünde ay ile yıldız buluştu Gökyüzünde ay ile yıldız buluştu

Bursa'da binlerce vatandaş bayrak yürüyüşünde buluştu Bursa'da binlerce vatandaş bayrak yürüyüşünde buluştu

Binali Yıldırım, TÜRKSAT'la ilgili bilgiyi ilk kez paylaştı Binali Yıldırım, TÜRKSAT'la ilgili bilgiyi ilk kez paylaştı

İzmit'teki o şoför konuştu: Burası özgür bir ülke İzmit'teki o şoför konuştu: Burası özgür bir ülke