MIT, ABD Başkanı Donald Trump'ı trolledi

MIT, ABD Başkanı Donald Trump'ı trolledi

Donald Trump'ın uçakların pilotlara değil bilgisayar bilimcilere ihtiyacı var sözlerine yanıt veren MIT, yardımcı oluruz ancak yine de pilotları uçakta tutalım dedi.

Boeing 737 MAX 8 model uçakların son 6 ay içinde iki kez düşmüş olması, tüm dünyayı alarma geçirmiş durumda. ABD ve Kanada hariç tüm ülkeler, Boeing 737 MAX 8 modellerine uçuş yasağı getirmiş durumda. Başkan Trump, dün akşam saatlerinde attığı tweetlerle konuya dahil oldu.

"Uçaklar artık uçamayacak kadar karmaşık hale geldi. Pilotlar yerine MIT'den bilgisayar bilimcilere ihtiyaç var." diyen Başkan Trump, "Sizi bilmem, ama ben pilotumun Albert Einstein olmasını istemem. Uçağın kontrolünü rahatça ve çabucak ele almalarına imkan verilen muhteşem uçuş profesyonelleri isterim." şeklinde konuştu.

Son yılların en dikkat çeken Twitter fenomenlerinden biri olan Trump'ın bu açıklamaları, pek çok çevre tarafından eleştirilirken, dünyanın en saygın bilim ve teknoloji kurumlarından biri olan MIT, Trump'ın bu açıklamalarına "Yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Ama herhalde pilotları da (görevlerinde) tutabiliriz?" şeklinde yanıt verdi.

Otomobilde kanlı infaz! Otomobilde kanlı infaz!

Kreşte 'çimdikli işkence' iddiası Kreşte 'çimdikli işkence' iddiası

Üniversiteli Berfin'in ölümüyle ilgili korkunç ifadeler Üniversiteli Berfin'in ölümüyle ilgili korkunç ifadeler

ABD'den Türkiye açıklaması ABD'den Türkiye açıklaması

Bursa'da ticari araca çarpan motosiklet sürücüsü hastanede öldü Bursa'da ticari araca çarpan motosiklet sürücüsü hastanede öldü

Yine aynı rezalet! Dakikalarca tekme tokat dövdüler Yine aynı rezalet! Dakikalarca tekme tokat dövdüler

Kayseri Havaalanı'nda silah sesleri duyuldu, yaralı polisler var Kayseri Havaalanı'nda silah sesleri duyuldu, yaralı polisler var

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: Soruyorum sayacağınız 10 tane proje var mı? Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: Soruyorum sayacağınız 10 tane proje var mı?

Öpücük attığı adamın kendisini darp ettiğini iddia etti Öpücük attığı adamın kendisini darp ettiğini iddia etti

Bursa'da ziyarete açıldı denilen müze kapalı çıktı Bursa'da ziyarete açıldı denilen müze kapalı çıktı