Mısır'da 6 kişi hakkında idam kararı

Mısır'da 6 kişi hakkında idam kararı

Mahkeme "şiddet olaylarına karışmak ve adam öldürmek" suçlamasıyla yargılanan 6 kişinin idamına hükmetti.

Mısır'da mahkeme "şiddet olaylarına karışmak ve adam öldürmek" suçlamasıyla yargılanan 6 kişi hakkında idam kararı verdi. Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre,Kahire Ceza Mahkemesi, tutuklu yargılanan 6 sanığın idamına, 2 sanığın ise müebbet (25 yıl) hapsine hükmetti.

Mahkeme aynı davada yargılanan bir sanığın 5 yıl hapsine hükmederken çocuk yaştaki (18 yaş altı) üç sanıktan ikisi için 3'er yıl diğeri için ise 15 yıl hapis kararı verdi.

Kahire'nin kuzeyindeki Kalyubiyye vilayetinde 2016'da bir güvenlik noktasına düzenlenen saldırıyla ilişkili oldukları ileri sürülen söz konusu sanıklar "şiddete karışmak ve adam öldürmek" suçlamasıyla yargılanıyordu.

Savcılık ayrıca sanıklara "devlet kurumlarına saldırı hedefiyle terör örgütü kurmak,Hristiyan vatandaşlara saldırmak, ruhsatsız silah ve mühimmat bulundurmak ve polis öldürmek" gibi suçlamalar yöneltirken sanıklar ise bu suçlamaların tümünü reddetti.

12 sanıklı davanın ilk duruşması Mart 2017'de görülmüştü. Mısır yasalarına göre sanıklar 60 gün içinde bu karara itiraz edebiliyor.

Mısır'da 3 Temmuz 2013'teki askeri darbenin ardından yüzlerce tutuklu ve firari durumundaki muhalif hakkında idam kararı verildi. Haklarında idam kararı verilen kişilerden şu ana kadar 19'u geçen aralık ve ocak aylarında olmak üzere bugüne kadar toplam 27 kişinin cezası infaz edildi.

Türk Telekom TTNET çöktü mü? Türk Telekom TTNET çöktü mü?

Araçta sıkışan sürücüyü hayatta tutmak için uzun süre uğraştılar Araçta sıkışan sürücüyü hayatta tutmak için uzun süre uğraştılar

Erdoğan'dan canlı yayında önemli açıklamalar Erdoğan'dan canlı yayında önemli açıklamalar

Kar yağdı, kazalar ve mahsur kalmalar peş peşe geldi Kar yağdı, kazalar ve mahsur kalmalar peş peşe geldi

Kocasıyla yasak aşk yaşayan kadına dakikalarca işkence etti! Ölmediğini görünce... Kocasıyla yasak aşk yaşayan kadına dakikalarca işkence etti! Ölmediğini görünce...

Av tüfeğiyle şakalaşırken kuzenini vurdu Av tüfeğiyle şakalaşırken kuzenini vurdu

Bursa'da yasak bölgede avlanan 7 kişiye suçüstü Bursa'da yasak bölgede avlanan 7 kişiye suçüstü

Komşu aileler arasında 'taşlı-sopalı-bıçaklı' kavga! Komşu aileler arasında 'taşlı-sopalı-bıçaklı' kavga!

Samet Aybaba'dan hakemlere gönderme! Samet Aybaba'dan hakemlere gönderme!

Bahçeli'den Mustafa Şentop açıklaması: MHP eksiksiz destekleyecektir Bahçeli'den Mustafa Şentop açıklaması: MHP eksiksiz destekleyecektir

Bursa'da sazlık alev alev yandı! Bursa'da sazlık alev alev yandı!

Bursa'da feci kazada ''Tabelalar şaşırtıyor'' iddiası Bursa'da feci kazada "Tabelalar şaşırtıyor" iddiası

Bursaspor'a kar engeli Bursaspor'a kar engeli

Hastanede skandal! Hemşirelere taciz iddiası Hastanede skandal! Hemşirelere taciz iddiası